Jump to content
Dogomania

Jaka karma dla shih tzu?


Yanni

Recommended Posts

[quote name='Yanni']A cóż takiego brakuje Royalowi ,że nie jest dobrą karmą?????? !!!!!![/quote]

[quote name='Roxy']Jesli royal nie jest dobra karma to moze....co? Toffik nie ma problemu z ta karma i ja tez jestem z niej zadowolona:eviltong:[/quote]

Poczytajcie skład i rankingi karm to się dowiecie czemu.:eviltong:

Z royala to jeszcze wersje wet są do przyjęcia.

Link to comment
Share on other sites

[url=http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showcat.php?cat=7&stype=1&si=royal&perpage=12&sort=8&stype=&limit=&cat=7&ppuser=]Dog Food Reviews - 1 Star Dry Dog Food - Powered by ReviewPost[/url]

Tutaj jest ranking z ciekawości znalazłam i wcale tak źle nie wypada, ma ponad 5000 głosów gdzie najwiecej jakas karma 10000 uzyskała, jest na 12 stronie z 42 stron co uważam, że az tak tragicznie nie jest. A te karmy co zajmują pierwsze pozycje sa raczej mało dostępne w Polsce.

Chefrenek to według Ciebie jaka karma jest dobra? Mnie polecono Animonde jest w miare tania i dobra.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiej'][URL="http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showcat.php?cat=7&stype=1&si=royal&perpage=12&sort=8&stype=&limit=&cat=7&ppuser="]Dog Food Reviews - 1 Star Dry Dog Food - Powered by ReviewPost[/URL]

Tutaj jest ranking z ciekawości znalazłam i wcale tak źle nie wypada, ma ponad 5000 głosów gdzie najwiecej jakas karma 10000 uzyskała, jest na 12 stronie z 42 stron co uważam, że az tak tragicznie nie jest. A te karmy co zajmują pierwsze pozycje sa raczej mało dostępne w Polsce.

Chefrenek to według Ciebie jaka karma jest dobra? Mnie polecono Animonde jest w miare tania i dobra.[/quote]

1 star (w skali 6 gwiazdkowej) to nieźle? Nie patrzysz na głosy tylko na ilość gwiazdek. ;)

[URL="http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=1543&cat=7"]Dog Food Reviews - Royal Canin Mini Beauty Care 26 - Powered by ReviewPost[/URL]


[QUOTE]Would you recommend this product? [COLOR=Red][B]NO[/B][/COLOR][/QUOTE]

Animonda mokra jest dobra od czasu do czasu.

Dobra karma to taka, która ma dużo mięsa, warzyw, owoców, mało (lub wcale) wypełniacza, brak konserwantów.

Orijen, acana są dostępne w Polsce. ;)

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, że to te z tych droższych :D i dostepnych na allegro. Hm... jestem za mieszaniem karm :) Ta Animonde polecila mi pani z hodowli, mówi, że sama stosuje. U mnie jest cięzko z dostaniem porządnej karmy, a jak tak to kosztuje zdecydowanie za duzo, jedynym ratunkiej jest giełda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiej']Rozumiem, że to te z tych droższych :D i dostepnych na allegro. Hm... jestem za mieszaniem karm :) Ta Animonde polecila mi pani z hodowli, mówi, że sama stosuje. U mnie jest cięzko z dostaniem porządnej karmy, a jak tak to kosztuje zdecydowanie za duzo, jedynym ratunkiej jest giełda.[/quote]

Przecież są sklepy internetowe, w których nie rzadko zdarzają się promocje i można kupić karmę taniej. Shih to nie mastiff, że zje nie wiadomo ile. Małe opakowania nie są aż tak drogie.:evil_lol:

Nie widzę sensu w mieszaniu karm (oczywiście poza okresem przejściowy, tj. z jednej karmy na drugą). W ten sposób zaburza się ich bilans.;)

ps. pro plan, acana czy taste nie są drogie, choć to pojęcie relatywne. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja jak chcialam zmienic karme to pan w sklepie odradzil mi i powiedzial, ze royal jest dobra karma, moja vet tez doradzala royalka. Oczywiste jest, ze jednemu pasuje jedna, komus innemu nastepna itd. Moim zdaniem royalek jest dobry i piesio tez nie ma problemow;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roxy']Ja jak chcialam zmienic karme to pan w sklepie odradzil mi i powiedzial, ze royal jest dobra karma, moja vet tez doradzala royalka. Oczywiste jest, ze jednemu pasuje jedna, komus innemu nastepna itd. Moim zdaniem royalek jest dobry i piesio tez nie ma problemow;)[/quote]

A co wet ma powiedzieć jak sam sprzedaje i ma większość szkoleń przeprowadzanych przez tą firmę?:diabloti:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Grecja to nie Polska!!! bylam tu u 2 vet (w tym jeden z nich fryzjer) i w Polsce u 1 i kazdy mowil, ze royal jest dobra karma!!! nie sadze by tu mieli jakas z tego korzysc. Ja daje royalka a to co Ty podajesz jest Twoja sprawa, jesli dawala bym karme z najnizszej polki moglbys rzeczywiscie zwrocic uwage, ze "marnuje" psa ale royal nie jest zla karma i tez moze i nie najlepsza ale bardzo duzo ludzi ja podaje.....:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiej']Wracając do wcześniejszego. Chefrenek napisał, że trzeba karme z warzywami i z owocami? A jakie są najlepsze, bo cebula jest ble, czosnek jest ble, winigrona sa ble, jablka sa ble, to co można dawać?[/quote]

Jabłka beee a czemu?

Owoce i warzywa nie wzdymające.;) No i cytrusów też raczej nie.

[quote name='Roxy']Grecja to nie Polska!!! bylam tu u 2 vet (w tym jeden z nich fryzjer) i w Polsce u 1 i kazdy mowil, ze royal jest dobra karma!!! nie sadze by tu mieli jakas z tego korzysc. Ja daje royalka a to co Ty podajesz jest Twoja sprawa, jesli dawala bym karme z najnizszej polki moglbys rzeczywiscie zwrocic uwage, ze "marnuje" psa ale royal nie jest zla karma i tez moze i nie najlepsza ale bardzo duzo ludzi ja podaje.....:eviltong:[/quote]

To się zapytaj znawców tematu. Na [URL="http://www.dogomania.pl/forum/www.krakvet.pl"]krakvecie[/URL] są chłopaki, którzy się świetnie znają na składach i potrafią wytłumaczyć co i dlaczego jest beee.

No i radzę poczytać review na dog food analysis...choć Grecja to nie Ameryka.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

:lol: moze i nie Ameryka ale to nie Polska:eviltong:
jak za kilka lat bede miala drugiego shih tzu to wezme Twoja rade (co do karmy) pod uwage ale teraz nie bede zmieniala mu karmy. Od malutkiego byl na niej i tak juz zostanie.
Kasiej jesli chodzi o jabluszka to sa bardzo dobre, moj Toffik akurat uwielbia jablka i banany!!! z jarzyn marchewke....oczywiscie gotowana!

Link to comment
Share on other sites

Nie do karmy mu nie wrzucam, raczej jest to jego przysmak. Karmiac go 3x a teraz 2x dziennie czasami zamiast tej ostatniej miarki (dawki) karmy dawalam mu marchewke lub jajko. Jabluszka i banany to tak czasem wzamian za ciasteczko ewentualnie jak ja jem to sie przysiada do mnie;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A ja to wiem czemu dla niektórych royal jest beeeeeeee... Bo on podobnież zawiera substancje rakotwórcze. A ja nigdy Lucy nie dawałam jabłuszka może jej zasmakuje:loveu:. Ale jogobelle to razem wcinamy:).I z marchewką też spróbuje może akurat

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chi23']A ja to wiem czemu dla niektórych royal jest beeeeeeee... Bo on podobnież zawiera substancje rakotwórcze. A ja nigdy Lucy nie dawałam jabłuszka może jej zasmakuje:loveu:. Ale jogobelle to razem wcinamy:).I z marchewką też spróbuje może akurat[/QUOTE]




Do tego bananek, a marchewka nie koniecznie gotowana, surowa jest pyszna!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betulka']Do tego bananek, a marchewka nie koniecznie gotowana, surowa jest pyszna!!!!!!!![/QUOTE]
Moje uwielbaja czerwona papryke i kalarepke jedza tez jablko,winogrona ,brzoskwinie,kiwi.Nie pogardzily tez rzodkiewka.
Jeju a moze ja mam swinki morskie a nie shih-tzu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...