Jump to content
Dogomania

Czym zastąpić kości ?


Onomato-Peja

Recommended Posts

Witam !
Zastanawiam się nad przejściem na barfa bardzo poważnie, ale mam pewien dylemat... Otóż mój pies, już 9cio letni, nie trawi kości, żadnych.

W kalkulatorze na barf.pl wyszło nam


mięsne kości :0.42 kg
mięso :0.126 kg
podroby, ryby, nabiał :0.126 kg
warzywa, owoce :0.168 kg

Kości całkiem sporo i czym mam je zastąpić?

Link to comment
Share on other sites

chodzilo mi raczej o diagnostyke wykluczajaca lub potwierdzajaca schorzenie ktore byc moze mozna jeszcze wyleczyc lub taka ktora jednoznacznie okresli ze podawanie psu surowego w tym wieku dopiero moze pogorszyc jego zdrowie. pies bardzo dlugo byl na suchym, a ono podraznia jelita (artykul w czasopismie naukowym opublokowany na podstawie wynikow otrzymanych doswiadczalnie przez niezalezny zespol naukowcow z akademii rolniczej )

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi, spróbuję z tym korpusem i z szyjką ;)

Kundel dostawał wcześniej raz na tydzień/ 2 takie barfowe żarełko z kośćmi ale właśnie pewnego razu kości niestrawione zwrócił no i od tamtej pory ciągle zwraca :roll:

no to jutro gonię mamę po szyjki drobiowe :diabloti:


isabelle30 - sorki, to nie problemy gastryczne, pomyliło mi się ;)
Psy w pewnym wieku podobno przestają kości trawić. Podobno - bo nie wiem jak z tym jest na prawdę.

Link to comment
Share on other sites

To nie jest moim zdaniem kwestia wieku. Mam suke 10 lat, od 2 na barfie, wcześniej 90% czasu na suchej karmie. I wcześniej też zjadane kości zwracała, gdy były podawane okazjonalnie, zwłaszcza gotowane czy wędzone. Swoją drogą kości wieprzowe, wołowe są cieżej strawne i starszemu psu trudniej je strawić. Zrobiłabym tak jak polecają dziewczyny - surowy korpus lub szyja z kurczaka.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam
Moja sunia jest na 100% BARFie już grubo ponad pół roku. Na apetyt nie narzekm. Fakt, że od jakiegoś czasu nie chce jeśc kości (takich do gryzienia):shake:. Drobiowe jej miele. Niestety zauwarzyłam, że po kościach ma zatwardzenie. Czy zamiast części kości mogę dodawac jej skorupki jajek?

Link to comment
Share on other sites

Ja nie podaje samych suchych gnatów:icon_roc:, tylko kości mięsne (kości karkowe, schabowe, porcje kacze, rzadziej rosołowe, żeberka, mostki i.in), do tego warzywa, co kilka dni kefir ( jogórt lub maślankę), siemie lniane, podroby i inne. Na urozmaicenie sunia nie może narzekac:shiny: Ona nie chce ich jeśc- mniejsze jej mielę, to wtedy jest ok- wpyla.
Niestety i tak ma zaparcia.:-(

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ja nie podaje samych suchych gnatów, tylko kości mięsne (kości karkowe, schabowe, porcje kacze, rzadziej rosołowe, żeberka, mostki i.in), do tego warzywa, [/QUOTE]
I prawidłowo bo BARF to nie suche kości.
Jeśli są zaparcia to w dieciei jest jednak za dużo wapnia, oprócz mięsno- kostnych kawałków podawać musisz podroby( nerki wołowe, cielęce, serce wołowe , cielęce, drobiowe, wątroba, śledziona itd) oraz część z tego co teraz dajesz zastąp skrawkami mięsnymi np.
I będzie dobrze.
Dorosłemu psu będącemu na BARFie nie ma potrzeby podawać skorupek- wystarczą jaja .
Skorupki mogą byc przydatne dla szczeniaka, który nie może np pogryźć odpowiedniej ilości kości i chrząstek.

Link to comment
Share on other sites

EMT sunia dostawała podroby regularnie i w ogóle. Na szczęście problem rozwiązany:multi:- trochę mniej kości, więcej mięsa, podrobów i warzyw, do tego odrobinę skorupek ( bo sunia jeszcze się rozwija). Dziękuję za radę:-)
Karjo2 niestety nie mam możliwości zmielic kości karkowych, czy innych takich, a kurczaków suni nie podaję (z resztą sama jem sporadycznie), bo są nafaszerowane hormonami, no chyba, że trafi mi się ze wsi.:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nie wolno podawac kosci po obrobce termicznej (pieczeniu, gotowaniu), Staja sie wtedy lamliwe, mogo doprowadzic do przebicia przewodu pokarmowego, zalegac w jelitach, powodujac od niestrawnosci do skretu zoladka.
Poza tym sa wyplukane z jakichkolwiek wartosci odzywczych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...