Jump to content
Dogomania

Dogtrekking/wycieczki okolice Warszawy


Aaricia

Recommended Posts

W niedzielę jest w Warszawie pół-maraton i w związku z tym są utrudnienia komunikacyjne. (Chciałam wcześniej zaproponować Kampinos; kiszkoff pisał że interesuje go ta strona Wawy a nie Zalew Zegrzyński itp bo to za daleko) jednak jeśli Wisłostrada jest zamknięta, ja do Łomianek nie jadę:( no a nad kanałek Aniu tym razem chyba już nikt się nie zgłaszał (mogłabym iść ale musiałoby być więcej osób a chyba większość nie ma czasu).

Monia, cieszę się że amortyzator wam się sprawdza:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Teanka']Monia, cieszę się że amortyzator wam się sprawdza[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_razz.gif[/IMG][/QUOTE]
Sprawdza się świetnie :). Jak nas jakiś pies gania to przynajmniej nie mam ręki wyrywanej i jakoś udaje mi się opanować wściekłą bestię bez uszczerbku na zdrowiu :lol: (teraz jest antypsia i broni cnoty ;)). Nie mogę się doczekać aż dwie kundlice dopnę i będziemy mogły spokojnie wędrować. Niestety trzeba poczekać do końca cieczki...

Link to comment
Share on other sites

Ja już się bardzo cieszę na Pawełki:) Szkoda że Cię kiszkoff jednak nie będzie. Ktoś jeszcze może jedzie z naszej niedzielnej grupy? Wkrótce trzeba się zapisać w formularzu na stronie, ja tego jeszcze nie zrobiłam bo zastanawiam się nad drużyną - w zeszłym roku startowałam bez, w tym jednak chcę się do kogoś dołączyć (no bo my swojej raczej nie wystawimy:(

Link to comment
Share on other sites

ja do pawełek niestety nie pojadę, w tym terminie mamy rajd offroadowy i musze jechać jako pilot, z resztą póki nie bede miała auta to chyba będę musiała odpuscić tak dalekie wyprawy, bo z psem pociągiem taki kawał drogi to chyba nie dam rady, tymbardziej ze wancia dosc żywiołowa jest...i mogłaby w tym pociągu nie wytrzymac. więc póki auta brak to raczej bliższe wycieczki mi pozostają.

Link to comment
Share on other sites

My się nadal cieczkujemy... Za 2 tygodnie bardzo chętnie, bo już pewnie nawet czuć od niej nie będzie ;).

Pamiętajcie o zabezpieczaniu przeciwko kleszczom, bo ja znalazłam już 2 łażące (1 u Shiny a drugi po mnie chodził bo z którejś zszedł).

Tak w ogóle to Wesołych Świąt :).

Link to comment
Share on other sites

Działa. Tylko krople nie zapobiegają wchodzeniu kleszczy na psa, a nie dają tym pasożytom zarazić psa choróbskami. Ja znalazłam 2 chodzące i 2 nieżywe w ciągu kilku dni.
I przy używaniu kropel trzeba pamiętać o wylanie ich nie tylko między łopatki, a na cały grzbiet psiaka. Kiedyś zrobiłam błąd, zakropiłam między łopatki a zakażony kleszcz wbił się obok ogona (ślad po ukąszeniu był) i na babeszję Hexa zachorowała :shake:. Polecam też Preventic, ale jest wycofany chwilowo z produkcji :-(.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']
I przy używaniu kropel trzeba pamiętać o wylanie ich nie tylko między łopatki, a na cały grzbiet psiaka. Kiedyś zrobiłam błąd, zakropiłam między łopatki a zakażony kleszcz wbił się obok ogona (ślad po ukąszeniu był) i na babeszję Hexa zachorowała :shake:. Polecam też Preventic, ale jest wycofany chwilowo z produkcji :-(.[/QUOTE]
Tak, tylko pilnuj wtedy psa, by nie wylizywał/gryzł się na grzbiecie i przy ogonie, gdzie jest zakroplony (nie wolno zapominać, że kropelki spot-on to jednak trucizna!). Ja zakraplam na karku Fiprexem i zakładam obrożę Kiltix, no i po każdym spacerze oglądam.

Link to comment
Share on other sites

Hmm??? W sumie nie zakraplałem ja, tylko wet. więc powinien chyba wiedzieć jak?;) A tu wczoraj jeszcze jeden szwędaczek się znalazł, a dziś jeden wałęsający się, a drugi zakotwiczony w uchu!:mad:Ale fakt, że wet. zakropiła tylko pomiędzy łopatki!
Trochę zmieniliśmy temat i jeszcze zaraz nas przeniosą w inne miejsce, więc wracając do tematu wycieczek, to my 11 IV jedziemy, a właściwie to Tajmyr jedzie, na spotkanie z mamą, więc ten tydzień nam odpadnie, ale następna niedziela czemu nie? To chyba będzie......18 IV, więc jeśli tylko jakoś ekipa warszawska się ogarnie i zorganizuje, to my dołączymy!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Hexa nie ma jakoś ochoty na zlizywanie, a młodej poza zasięgiem morduchy zakraplam i pilnuję żeby się nie interesowały tym co mają wylane na grzbiet. Mniejsze psy można tylko między łopatkami, a większe powinno się wzdłuż kręgosłupa (wskazania producenta i moje przykre doświadczenie z kleszczem na tyłku Hexy). W temacie o kleszczach można poczytać co kto myśli o różnych środkach i co komu weci mówią ;).

My 18go będziemy już po cieczce, ja oddam moje wypociny promotorce do sprawdzenia i możemy spokojnie spacerować :).

Link to comment
Share on other sites

Hej,
Ja umówiłam się na niedzielę na 9.00 w Rembertowie na dogtrekkingowy spacer z dziewczyną którą poznałam w Pawełkach, chcemy rozruszać kości po zeszłotygodniowych zawodach:) Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę to serdecznie zapraszamy, tylko napiszcie wcześniej żebyśmy wiedziały że mamy na kogoś czekać. Przeklejam od niej maila:

[FONT=Arial][SIZE=2]Wszystkich zmotoryzowanych zapraszam pod osiedle Sady Rembertowskie od ul. Kadrowa 97 (to są żółto-zielone budynki).[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Jest możliwość dojazdu pociągiem do stacji Warszawa-Rembertów i wtedy należy wyjść na ulicę Cyrulików i zaczekać przy stacji benzynowej Orlen ( w każdym razie jedyna stacja benzynowa widoczna z okien pociągu).[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Od osiedla do stacji jest jakies 30-40 min marszu wiec jakos czasowo trzeba to zgrac.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Autobusy 153, 415 i przystanek porzy ulicy Paderewskiego. Z niego już widać osiedle Sady Rembertowskie wiec najwygodniej by było spotkać sie razem z posiadaczami aut pod osiedlem na ulicy Kadrowej. Przystanki sa małe i ciasne.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Mam nadzieję że ktoś jeszcze się przyłączy:) Ania +beagle Bemol, Edur[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]PS Wybrałyśmy Rembertów bo obawiam się że dojazd np do Kampinosu może być utrudniony ze względu na uroczystości, proponuję zrobić tam następne spotkanie:)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...