Jump to content
Dogomania

zaćma pourazowa


okosky

Recommended Posts

Witam
Jestem początkującym hodowcą z Krakowa mam bardzo ważne pytanie które nie wiem do kogo mam skierować.
Może Państwo mi pomożecie.
Mam suczkę rasy Labrador Retriever w wieku 10 miesięcy. Odbyła jedną wystawę w klasie szczeniąt i ją wygrała, zapowiada się bardzo obiecująco. Niestety po wizycie u spejalisty od oczu doktora Kiełbowicza we Wrocławiu okazało się że jedno oko ma całkowicie zdrowe a drugie jest dotknięte zaćmą pourazową czyli nabytą w wyniku uderzenia przez ciało obce. Perspektywa jest taka że za pół roku soczewka stanie się całkowicie biała.
I moje pytanie czy ten uraz dyskwalifikuje moją sunie w uczestnictwie w wystawach i możliwości stania się suką hodowlana??

za odpowiedź bądź skierowanie mnie do odpowiedniej osoby bardzo dziękuję
pozdrawiam
Krzysztof

Link to comment
Share on other sites

[quote name='okosky'] Niestety po wizycie u spejalisty od oczu doktora Kiełbowicza we Wrocławiu okazało się że jedno oko ma całkowicie zdrowe a drugie jest dotknięte zaćmą pourazową czyli nabytą w wyniku uderzenia przez ciało obce. Perspektywa jest taka że za pół roku soczewka stanie się całkowicie biała. Krzysztof[/quote]

Jesli chodzi o wystawy to wiem nic :diabloti: ale mam pytanie dot. zaćmy? Czy tego się nie da wyleczyć? Co powiedział weterynarz?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...