Jump to content
Dogomania

USTAWA o ochronie zwierzat


ARKA

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

podobno skreslili "w typie tych ras" :roll:
\Na molosach dziewczyna wrzuciła te zmiany
[url=http://www.molosy.pl/Forum/viewtopic.php?t=2924&postdays=0&postorder=asc&start=210]post dziewczyny Jola&Jeff[/url]

[b]Arka [/b] :P Na razie ustawa byla w komisjach senackich, więc jutro powienien nad nią gloswac senat a nie sejm :wink:

Link to comment
Share on other sites

hej,
cały czas wałkujemy ten temat na Molosach, ale większość wiadomości jest niestety zasłyszanych, przekopiowanych z innego forum i nosi przedrostek "ponoć". Nie wiadomo co jest jeszcze aktualne a co już faktycznie zostało zmienione, czy obowiązuje jeszcze "czarna jedenastka" czy "czarna 33".
Miałam nadzieję, Zemat, że Ty wywęszyłeś coś więcej w koszmarnej sprawie.
:-?
pozdrawiam serdecznie
J.

Link to comment
Share on other sites

Haha no tak, idą ciężkie czasy dla molosów... Na pewno na dziś jest jeszcze 11 - MSWiA nie zmienił rozporządzenia - a co się dzieje w parlamencie to Bóg jeden wie...
Ze zdziwieniem dostrzegam, że ekspertką od tych spraw została Teresa Liszcz, widzę, że ona to zna się na wszystkim (ostatnio czytałem jej kuriozalny artykuł o zmianach w kpc, łza się w oku kręci).

Link to comment
Share on other sites

Olgierd, a Ty się nie chichraj :wink: , bo jak wejdzie "czarne 33" i "w typie" to belgi mogą być uznane za "w typie owczarka niemieckiego" 8)
nie znamy dnia ani godziny :-?
A juz puszczenie psa większego od czapki w parku , skonczy się chyba linczem .

Link to comment
Share on other sites

Kurka, faktycznie głosowali jak jeden mąż...
Co do belgów w typie ONów - jeszcze większy problem będą mieli np. posiadacze czechosłowackich wilczaków a nawet - na uparciucha - haszczaków, które są w typie wilka, a ON z daleka to wilka jak diabli przypomina...
Ogólnie kuriozum wynikające wyłącznie z tego, że w Unii E. czyli Polsce uważa się, że wszystko co się rusza trzeba opisać w ustawie.
A ja tu kiedyś dostałem ostrzeżenie za to, że uśmiałem się nad pytaniem o wzór kagańca. Kolejna nowela do tej ustawy opisze ten kaganiec, a MSWiA rozporządzeniem określi jego wzór i parametry...

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.senat.gov.pl/k5/pos/pos.htm[/url]

Punkt 3 Stanowisko Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt.


Tam mozna znależc wszystkie info dot. obrad Senatu nad Ustawą.
Mi osobiscie miło sie czytało, niektórzy politycy nie maja az tak nierowno pod sufitem :D

Link to comment
Share on other sites

--------------------------------------------------------------------------------

Przepadło- ustawa w Senacie odrzucona.
Teraz należy pisać do swoich wszystkich Posłów, bo ustrojstwo może zostać przywrócona przez Sejm.
Głosowanie może być w przyszłym tygodniu. Paweł to sprawdzi i jutro da znać.
Teraz- przed wyborami- Posłowie będą znacznie bardziej, niż kiedy indziej, czuli na lobbing.

Wrzucam dla ułatwienia adres, pod którym można sobie sprawdzić, kto ma jakiego Posła.
[url]www.sejm.gov.pl[/url]
Warto pisać maile, dzwonić, faksować.
Paweł od 1996 roku pracuje z Senatorem Romaszewskim i ma ogromne doświadczenie (nie mówcie mu, że to przyznałam ja- jego żona) w postępowaniu z Parlamentem.
Mówi, że to naprawdę ważne, żeby się spiąć i pozawracać tym Posłom głowy.
Chodzi o to, żeby wiedzieli, że jeśli zagłosują źle- czyli przywrócą ustawę- to "rzuci się na nich" kupa hałaśliwych "wariatów od psów". Oni swoją śmietankę, że niby dbają o bezpieczeństwo ludzi przed psami, już spili, uchwalając ustawę, która trafiła do Senatu.

Gosia

_________________

Link to comment
Share on other sites

pŁaka sie chce nad ta ustawa...

Ja jednak ejstem prawie rpzekonana, ze prawo działac wejdzie na liste, to nie muszze spełniac wymogow uustawy! Oby to gnojstwo nie rpzeszlo, nie w takim kształcie, nie z taka "proponowana" lista ras.

Link to comment
Share on other sites

Jest pewne, że konieczna jest nowelizacja ustawy. Ale idea listy "ras agresywnych" jest nieprzekonywująca. Wolałabym naromiast, żeby w takiej ustawie znalazł się zapis nakładający na gminy obowiązek wyznaczenia "spacerniaków" dla psów. W końcu ta ustawa z nazwy ma chronić zwierzęta, a nie ludzi!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA']Bosze Lazy, znów masz problemy z klawiaturą? :o Nic nie kumam co żes wysmarowała :lol:

A swoja drogą, poprawki, które proponował senat wcale nie były takie złe :wink:[/quote]
Wrrr....


A co do poprawek Senatu to i owszem czytałam sprawozdanie z posiedzenia i uwazam, ze madrze mysla...ale to nie byly poprawki, tylko uwagi dalczego odrzucaja ustawe, a szkoda, bo teraz Sejm nic zmieniac nie musi...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

moze ktos mi konkretnie powiedziec co w takim razie czeka wlasciciela psa rasy uznawanej za agresywna (?!)
na pewno obowiazek rejstracji - to juz jest 70 zl
do tego psychotesty, ktore ma przedstawic... komu?
oc - czy wiadomo konkretnie jaka kwota? czy zaleznie od rasy, checi wlasciciela, czy jak?
zezwolenie od dzielnicowego???? wlasciciel ma to miec przy sobie caly czas? czy tylko jednorazowa zgoda?
co jeszcze?

gdzie moge znalezc jednolity tekst tej ustawy?

Link to comment
Share on other sites

[b]Matylda[/b] tekst ustawy od dawna peta sie po wszystkich mozliwych forach, równiez po dogomanii
Jeżeli przeczytasz ustawę to będziesz doskonale wiedziała co musisz zrobic, zeby uzyskac zezwolenie, bo same psychotesty nie wystarczą, aby takie zezwolenie dostać a bez zezwolenia to będziesz się musiała psa pozbyć więc szans na rejestracje nie ma :roll:
[url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=22747&start=0]Wejdź na ten topik, jest tu wklejony jednolity tekst ustawy[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...