Jump to content
Dogomania

zaczął gryźć- co robić?


Guest małgosiat:)

Recommended Posts

Guest małgosiat:)

Mam problem ze sowim psem i potrzebuję rady,bardzo potrzebuję.Postaram się skrócić.Ostatnio zaczął gryźć najpierw się marszczy,warczy i łapie za ręce.Jest bardzo wściekły i mocno gryzie.Wcześniej to się nie zdarzało,zastanawiam się co wywołuje w nim wściekłość.To naprawdę mądry,grzeczny,ułożony piesek.Szybko się uczył,nie niszczył nic w domu.Ja go nie poznaję,ma już ponad rok i nigdy się tak nie zachowywał.Nie da się nic przy nim zrobić,bo sie denerwuje.Jeżeli ugryzie to dostaje,kapciem czy gazetą,co jest pod ręką(nie wiem jak inaczej go tego oduczyć)ale nie bardzo pomaga,bo on jeszcze się rzuca.Nie wiem co robić,bo przecież tak nie może być.Boję się,że kiedyś mu na maxa odbije i zrobi komuś poważną krzywdę.Pomóżcie,poradźcie.Proszę!!Czekam....

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem trezba szybko działać.Ja poprosiłabym o pomoc zoopsychologa.Pewnie Twój psiak to cocker,pewnie złoty.....one bywają agresywne.Znam cockerkę,która trzeba było uspić...może gdyby szybko ktoś zareagował to inaczej by sie potoczyło jej zycie...A tak...ona najpierw warczała i kłapała tylko zębami.Potem gryzła ,potem się rzucała z wściekłaością na domownikow! Napewno nie należy stosować przemocy!!!! Nie czekaj ,aż będzie gorzej!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']Pewnie Twój psiak to cocker,pewnie złoty.....one bywają agresywne.[/quote]

[COLOR="Red"](ciach)[/COLOR] jak czytam takie wypowiedzi :evil: 0X
[url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=15882[/url]


a teraz na temat:

musisz dokladnie opisac sytuacje w ktorych mialy miejsce te "napady agresji". kto byl wtedy przy psie, co robila osoba ktora zostala zaatakowana, co robil pies zanim zaczal warczec, czy pies od razu gryzie, czy moze najpierw warczy, ile lat ma psiak, pies czy suczka, czy byl szkolony, czy w ostatnim czasie w domu pojawil sie nowy czlonek rodziny, albo jakis nowy zwierzak ???


odpowiedz, a postaramy sie pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Saint! nie wiem dlaczego i tym bardziej co Cię ściska!! Każdy hodowca ( nie handlarz!) cocker spanieli powie Ci,że na pierwszego cockera nie poleca złotego tylko kolorowego!!!!Są łatwiejsze do prowadzenia! Nie mam racji?? Nie mam racje twierdząć,że agresywne są najczęściej złote cockery?? Widziałąm w schroniskach mnóstwo cockerów z napisem na kojcu - "uwaga! agresywny" i nigdy nie był to inny spaniel niz złoty:((((
Uważasz,że to nieprawda???

Link to comment
Share on other sites

Gayka...Saint jest nieprzejednany 0X :evilbat:
Ja także uważam,że złote cockery są trudniejsze,a źle wychowane to już ho,ho...
Ale! nigdy nie mówię,że z natury są agresywne,bo to nieprawda - mają większą skłonność do dominacji,co w połączeniu z fatalnym wychowaniem daje skutek w postaci psa agresywnego...
Oczywiście mówię o psach o znanym pochodzeniu,z dobrych hodowli,gdzie właściwie dobiera się pary hodowlane,zwracając baczną uwagę na charakter (i nie tylko)....a nie na kolor...

Masz rację - rzeczywiście w schroniskach zazwyczaj są złote cockery nierodowodowe...skutki nieprzemyślanych zakupów- psy,których właściciele nie mieli pojęcia o ich wychowaniu :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

witaj moim zdaniem twoj piesio powinien dostac bardzo mocno kare zeby sie bal Ciebie !!! wiem ,ze nie tedy droga ale czasami tak trzeba !! przez agresej budujesz sobie respekt!!! ja tak wychowywalem swoja spanielke !! tez maly diabelek a chodzi jak zegare i nie maz zadncyh objawo zeby sie mni bala itd !! jest wszystko oki !! PIES nie moze wwejsc swojemu panu na glowe !! prosta pilka

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...

:angryy: Sory ale musze się niezgodzić z tym mitem o złotych spanielach. Pic na wode to tak samo jak gdyby nie adoptować dziecka o bląd włosach!!!
Niczyja wina w tym że twój psiak jest taki jaki jest...
Poprostu. Psy myślą że są w stadzie rospieszczając je myślą że je są przywódcami i poprostu we wszystkim próbóją dominować.:mad:
Najlepiej jest je kłaść na plecy bo to wśród psów akt pokory

Link to comment
Share on other sites

Co do rudych spanieli to ja właśnie takiego posiadam. Wzięłam go ze schroniska /ponoć wyeksmitowali jakiegoś pijaka a pies został w mieszkaniu/ miał wtedy coś mięzy 2-3 lata. Braliśmy go w ciemno-nie wiedzieliśmy jaki ma charakter /w końcu wszystkiego mozna sie spodziewać po takim psie/. Jestem bardzo zadowolona ze trafił właśnie do nas, jest bardzo grzeczny /warczy tylko wtedy gdy dostał kość a ktoś do niego podchodzi, ale jak ma w misce suchą karmę itp. to mozna mu w niej grzebać gdy je ,a po nim zadnej wrogiej reakcji nie widać-no moze zacznie troszkę szybciej jeść :eviltong: nic poza tym/. A jak ten gość go wychowywał i skąd wziął to ja nie mam pojęcia.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hmm co do przypadku opisanego na początku to wyglada mi na poważną sprawe, być moze wymagajaca opieki zoopsychologa lub weterynarza. :(


Ja rowniez mam zlotego spaniela, suczke. To moj pierwszy spaniel, ale znam b.dobrze spaniele czarne i kolorowe znajomych. Ktoś tu powiedzial ze złote są bardziej dominujace i agresywne. Trudno mi sie zgodzić czy nie zgodzić, ale na pewno te psy maja charakterek :cool1: Moja nigdy mnie nie ugryzla, ale we wczesnej mlodosci (tak do 1 roku) rzeczywiscie nie okazywala zadnego szacunku czy posłuchu, byla bardziej jak kot z charakteru, oczywiscie lubila sie bawic, szalec i w ogole jak kazdy spaniel wariowala, ale nie lubila na przyklad jak ktos (i tu nie wazne kto) chcial ja pocalowac w pyszczek. Wdety tak lekko łapała za nos bądź warczała. Zaskoczyło mnie rownież to ze warczała przy karceniu (biciu gazetą - najlepszy sposób na karcenie psów małych i średnich). Cieszyło mnie natomiast, że jest łagodna w stosunku do innych psów - i tutaj z jednym wyjatkiem. Pewien wilczur ja kiedys zaatakował i od tego czasu jak go widzi szczeka niemilosiernie i jestem pewien ze rzucilaby sie na niego gdyby mogla, choc oczywiscie byloby to samobojstwo. Aha i co jest jeszcze wazne - ona teraz jak ma 5 lat ma bardzo lagodny charakter i jest rozpieszczona, ale częsc jej pierwotnego, chuliganskiego charakteru pozostalo, na przyklad nie lubi zbyt dlugiego glaskania, przytulania, kradnie i chowa rózne rzeczy, ale jest w niej tyle radosci, ze wlasnie jest to zaleta bo dostarcza nam kupe smiechu, ja wole psy z charakterkiem niz takie ułozone, ale nie mylcie tego z jakąś agresją (jak w pitbullach na przyklad), [B]w moim psie nie ma agresji, ani przemocy.[/B]

Ogólnie [B]90% charakteru [/B]psa zależy od wychowania, ale zgodze sie z tym, że spaniele (nie wiem czy kolor ma znaczenie) maja z natury taki troche urwisowaty charakter, który jesli trafi do podszlifowania w zle rece czyt. pijaka, sadysty itp. czy po prostu glupiego czlowieka to moze zrobic z niego rownie glupiego psa. Mysle ze spaniele to naprawde bardzo wesołe psy, z takim specyficznym charakterem, na który wbrew pozorom trzeba poswiecić troche uwagi na początku. To są baaaardzo mądre psy i szybko zapamietują, wiec jesli przez pierwszy rok poswiecisz swojemu pieskowi troche uwagi, zaowocuje to zrownowazonym i normalnym psem w przyszlosci.

Link to comment
Share on other sites

Boze !!! widzisz i nie grzmisz !!!

[COLOR="Red"](ciach!)[/COLOR]


ehhhhhhh ... kolejny "specjalista" na DGM ...

czasem gdy wchodze na nasze forum, mam pewne obawy odnosnie tego co zobacze ... 16-latkowie - "specjalisci" po przeczytaniu paru ksiazek ... ehhhhhh ...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]biciu gazetą - najlepszy sposób na karcenie psów małych i średnich[/QUOTE]

Jeśli wypowiadasz się tak autorytatywnym tonem, to może podasz jakieś uzasadnienie swoich poglądów, ewentualnie źródło tych rewelacji :cool1: Nie lubię takich kategorycznych wypowiedzi, ponieważ niestety wypowiadają je przeważnie ludzie o tzw zielonym pojęciu :roll:

Link to comment
Share on other sites

o co wam chodzi? :roll:

1. Jestem facetem
2. Karcilem swojego psa tylko na początku, jak byl szczeniakiem - poprzez lekkie "uderzanie" gazetą. Co w tym zlego jest wedlug was? Psa jak jest szczeniakiem trzeba nauczyci wielu rzeczy poprzez karcenie i nagrody, pozniej juz nie trzeba tego robic. Psy nie znosza szelestu papieru - kazdy weterynaz ci to powie.

Znalezli sie "specjalisci" :shake: [COLOR="Red"](ciach!)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

1. Facet, ci jak to mowisz "specjalisci" maja za soba niekiedy po kilka lat pracy z psami w wychowaniu ich, albo szkoleniu, wiec uwazaj do kogo mowisz i waz slowa. Wnioskujac po twoim poscie, nie przyjmujesz do wiadomosci, ze napisales glupote, wiec dyskusja z toba, na jakimkolwiek poziomie jest zbedna - pomysl jesli potrafisz, zdobadz troche doswiadczenia (bynajmniej nie w ilosci przeczytanych ksiazek), i dopiero cos napisz.
2. ja nie lubie zapachu palonej siarki - drazni grucholy sluzowe - kazdy lekarz ci to powie - a myslisz ze w dziecinstwie mnie matka tym terroryzowala, jak wracalem za pozno z piaskownicy???
3. a udowodnic ci chlopcze jak malo jeszcze wiesz o zachowaniach psow?? no i po co ci to bedzie, zebys kolejne glupoty wypisywal jako "argumenty" potwierdzajace "twoje fachowe zdanie"??
4. odnosnie tego debila - juz zrobiony screen z posta, zeby nie bylo ze to wyedytujesz, i sprawa trafia do admina i moda.

tyle

Link to comment
Share on other sites

[quote name='K.A.M.A']
1. Jestem facetem
[/quote]

Gdybym była wredną, wojującą feministką, napisałabym - to wszystko wyjaśnia :diabloti: Ale przecież nie jestem ;)

[QUOTE]Sam się strzel w głowę ...[/QUOTE]

Brak argumentów?
Skoro uważasz się za specjalistę, to może ujawnij się - prowadzisz jakąś szkołę? Jeśli jednak to domorosła specjalizacja, to chociaż źródło skąd czerpiesz te metody (pytałam wcześniej, jednak nie raczyłeś odpowiedzieć) :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint']teraz sprawdzilem - moj chce sie bawic z gazeta :mad: oj jakies bledy w wychowaniu musialem popelnic bo wszystkie moje psy chca sie ta gazeta ze mna bawic :mad: mam 3 niewychowane psy w domu :mad:[/quote]
Saint - nie matw się...ja mam teraz 9 niewychowanych psów...:diabloti: :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...