Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
uleska

syndrom kenelowy: temat pracy inżynierskiej

Recommended Posts

Witajcie!

Jestem studentką Zootechniki na UP w Lublinie i właśnie rozpoczęłam pisanie pracy inżynierskiej ;) moim tematem jest syndrom kenelowy (nie mam jeszcze w pełni brzmiącego tematu;)) i jako że na dogomanii jest bardzo dużo osób znających się na tym temacie mam do was takie pytanko :)
Wiem, że na SGGW w Warszawie już ktoś pisał na ten temat pracę bardzo bym chciała jakoś dotrzeć do tej osoby, może dzięki Wam się to uda :)? może ktoś wie o kim mówie albo nawet ta osoba jest tu na forum ;) nie chodzi mi o samą pracę, chociaż fajnie byłoby przeczytać ją, bardziej mi chodzi o rozmowę, żeby wymienić poglądy, ja juz mam wizję mniej więcej jak ma ta praca wyglądać ale fajnie byłoby pogadać z kimś kto już ma jakieś doświadczenie :)

W niedługim czasie postaram się zrobić ankietę do mojej pracy i mam nadzieję że znajdą się osoby które zechcą mi pomóc i ją rozwiązać :)


Z góry dziękuję za pomoc, prosze o odp tutaj bądź na mój email: [email][email protected][/email]

pozdrawiam
Ulka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
myślałam że żadnego odzewu a tu wchodze i o :)

syndrom kenelowy to w wielkim skrócie zaburzenia w rozwoju szczeniąt spowodowane brakiem dostarczenia różnych bodzców w rozwoju szczeniaczków w wieku do około 12 tyg.

rodzi się 5 szczeniaków w jakimś kojcu, 4 z nich w wieku 5 (6)tyg znajduje nowe domy, jeden nie ma szczecia i siedzi w tym kojcu ii dorasta i nie zna tego wszystkiego co jego bracia.. kiedy np w wieku 3-4 mies nagle ktoś go zabiera to ten pies ma już zaburzenia w rozwoju, im później się go zabierze tym zazwyczaj gorzej. tak się robi w masowych hodowlach.

porównywalne jest to z autyzmem u dzieci.

dziekuję wam :)

ankieta robi się.. powoli ;) mam nadzieję w nast tyg ją powysyłać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mój tymczasowicz w wieku 5 miesięcy został dopiero wyciągnięty poza kojec i wybieg od psów, był miesiąc u ludzi którzy go oddali bo nie mogli sobie poradzić z jego problemem a jego stan się pogarszał.
U nas jako "terapeuta" w pewnym sensie sprawdził się nasz dorosły pies...
Ale z tego co wiem od obecnych właścicieli, pies dalej żyje w swoim świecie...
Powiem szczerze, że temat ciekawy, w sumie chętnie dowiedziała bym się czegoś o syndromie oprócz tego co wiem z własnego doświadczenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
dziękuję wam, oczywiście odezwę się do tej osoby :)

ciekawy temat, ale boję się że może być za trudny, kilka osób mówiło mi aby nie być "za ambitnym" bo się na tym straci i lepiej łatwy temat wziąć.. ale jak już powiedziałam go mojemu promotorowi to on się ucieszył i powiedział że ciekawy i że "poradzimy sobie".. ciekawe jak to bedzie :) obym tylko nie żałowała :) bo ogólnie to mało jest publikacji na ten temat..


Baski_Kropka:
5 miesięcy to dość sporo, robią coś z nim właściciele żeby jakos wyszedł z tego czy po prostu jest jak jest?? wiesz może który ze stopni wystąpił u tego psa? (wyróżnia się 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Psiak miał objawy 1 stopnia, ale niektóre ze stopnia drugiego również się pojawiały. Całymi dniami potrafił leżeć w koncie i nie spać. Z pokoju wychodził tylko nocą kiedy nikt nie buszował po domu...nerwowo wylizywał sobie łapę aż zrobiła się ranka. Jadł i pił bardzo również nerwowo.
W domu kiedy nowi właściciele przyjechali narobił pod siebie biedak.
U mnie psiak troche wydobrzał. Hałasy na dworze tak go już nie przerażały, w domu bawił się z moim psem. Przychodził do nas do innego pokoju...rano nawet witał nas buziakami i merdanie ogona.

Właściciele są w kontakcie z behawiorystom, pracują nad nim. Psiak w chwili obecnej ma już 1,5 roku. Jednak grup ludzi na mieście nadal nie toleruje i innych bodźców. Kiedy się czegoś mocno przestraszy potrafi ugryźć, żeby tylko moc zwiać w bezpieczne dla niego miejsce.

Będę miała ciut więcej czasu to jeszcze trochę napisze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ankieta się pisze.. ale niestety trochę dłużej to zajmuje, bo nie jest to jednak takie proste ;) niby wiem co chce zapytać ale jak tu ułozyć to wszystko to jest ciężko :) zwłaszcza że nie wiem jak podejść do tematu.. czy brac pod uwagę że każdy wie o co chodzi w kenelu czy brac pod uwagę tez takich ludzi którzy nie wiedza o tym że mają syndrom w domu a żeby z ankiety wynikło czy mają czy nie :) trochę zabawy z tym jest :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
w końcu powstała moja ankieta :):):)

bardzo proszę wszystkich którzy mają bądź mieli z jakimkolwiek problemem z zachowaniem u psa o wypełnienie mojej ankiety (nie tylko chodzi o syndrom), bardzo mi na tym zależy i bardzo mi to pomoże :)

jeżeli macie znajomych którzy mają takie psy proszę podeślijcie im ankiete :)

bardz dziękuję i gorąco licze na odzew :)oto link do ankiety:
[URL="http://www.ankietka.pl/ankieta/31045/problemy-z-zachowaniem-u-psow.html"]Problemy z zachowaniem u psów. - www.ankietka.pl[/URL]


pozdrawiam gorąco i dziękuję!!

ulka :)


P.S. Bardzo prosze moderatora o kontakt, czy jest taka mozliwość aby gdzie indziej na forum wstawić linka do ankiety?? Lub w jakiś sposób ja uwidocznic? Na tym forum, tak mi się zdaje jest bardzo dużo ludzi związanych z moim tematem, oraz ci którzy mogliby mi pomóc i mam andzieję będą chcieli, jednak obawiam się że w tym, obecnym miejscu moja ankieta zniknie, gdyż mało kto ją tutaj zauważy :(

BARDZO PROSZE O POMOC :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może coś Ci sie przyda:
[URL="http://blackbeltdogtraining.com/articles_dogtraining/kennelsyndrome.pdf"][FONT=Calibri][SIZE=3]http://blackbeltdogtraining.com/articles_dogtraining/kennelsyndrome.pdf[/SIZE][/FONT][/URL]
[URL="http://www.caradobe.com/volhardart.pdf"][FONT=Calibri][SIZE=3]http://www.caradobe.com/volhardart.pdf[/SIZE][/FONT][/URL]
[FONT=Calibri][SIZE=3]artykuł nie o kennelówce, ale może znajdziesz coś w literaturze [/SIZE][/FONT][URL="http://www.pawsoflife.org/pdf/Library%20articles/diedrerich.pdf"][FONT=Calibri][SIZE=3]http://www.pawsoflife.org/pdf/Library%20articles/diedrerich.pdf[/SIZE][/FONT][/URL]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×