Jump to content
Dogomania

Problem z husky pomocy!!!!!!


Baciar87

Recommended Posts

Witam ma problem z moimi husky dawniej biegałem dosc dlugo.mialem zaprzeg ale niestety los sprawil ze pieski pozdychały:( wtej chwili wziołem psy ktore maja okolo 2 lat i niechca zabardzo biegnac tzn pies ciagnie wtej chwili opone bo chce zeby sie przyzwyczail do ciagniecia ale niestety on nie biegnie praktycznie idzie szybkim tempem:( a suka biegnie ale zatrzymuje sie co pochwile.


Prosze o porady i pomoc pozdrawiam i czekam na propozycje

Link to comment
Share on other sites

Psy mają różne charaktery tak jak i ludzie.
Na każdego jest inny sposób. Pies może nie chcieć biec bo być może opona jest za ciężka, lub jest mu nie wygodnie.
Jakie masz dla psiaków szelki?
Jakiej wielkości masz oponę i czym przypinasz ją do szelek?

Pierwszą rzeczą jest dbałość o komfort naszych czworonogów. Upewnij się że szelki nigdzie go nie ugniatają, są dobrze dopasowane i że nie blokują wyrzutu łopatki.
Druga sprawa. Lina którą przypinasz oponę musi być specjalna amortyzowana.
Naukę uciągu zacznij od małej opony tj. bodajże 13 cali, taka z malucha, mała i lekka. Trasy również nie mogą być zbyt długie na początek.
Ty biegasz razem z psem, tak? Dobrze wywnioskowałam? Ponieważ twoja wiadomość jest dosyć chaotycznie napisana ;)
Pamiętaj, że pies daje z siebie tyle samo ile ty dajesz z siebie. Psa trzeba odpowiednio motywować i dopingować podczas treningu.
Zauważyłam z własnego doświadczenia, że kiedy mam gorszy dzień i biorę psa/psiaki na trening nie ma we mnie zbyt wielu emocji tych pozytywnych napędzających działanie to psy tak samo nie mają chęci się wyśilać.


Kolejna rzecz. Czy psiaki znają komendy? W prawo, w lego, Go! i Whoa..??
Podstawą jaką musisz wpoić swoim czworonogom są takie właśnie komendy. Psiaki muszą wiedzieć, że kiedy stoją już zapięte i ubrane w szelki a ty wołasz 3...2...1.. GO!! To biegniemy i mamy czas na szaleństwo...tak samo chętnie muszą reagować na komendy prawo, w lewo i stój... ;)

Kolejną rzeczą...ja zawsze treningi robie w ten sposób, żeby psów nei przetrenować, a zostawić je z małym niedosytem, tak aby z niecierpliwością czekały na kolejny raz.
Nie można z góry wymagać zbyt wiele, trenigi, wysiłek i wymaganie trzeba stopniować.
Kiedy psiak nie chce biec, dopingujemy go ile możemy jeśli da z siebie więcej postara ię pobiegnie tak jak chcemy, zatrzymajmy się i wychwalmy go w niebiosa jaki jest wspaniały i jak się świetnie spisał.

Co do suni. Moje też nieraz zatrzymywały się na siusiu...czyy po to żeby powąchać trawke.
Pi pierwsze, szelki zakładam im przed samym biegiem, druga rzecz kiedy się zatrzymują krzykne do nich fe czy nie wolno, jeśli się zatrzymają schodze z tego roweru czy wózka przeprowadze je kilka kroków i od nowa 3, 2, 1, go!

Z początku też zatrzymywałam się kilkakrotnie, po to aby je pochwalić za dobrą robote, i żeby przećwiczyć start :)

W każdej rzeczy którą robisz z psami, muysisz mieć mnustwo cierpliwości i konsekwencji. Nerwy krzyki czy kary fizyczne nic nei skutkują.
Ja stosuje w/w, działają i jestem bardzo zadowolona. Bój pies zrobił gigantyczne postępy, a na poważniej trenujemy dopiero kila miesięcy.
Jak dla mnie biega na prawde genialnie, daje z siebie 110% i jest przy tym szczęśliwi :)
Postępuje podobnioe również kiedy biore dwa psy, mojego i brata mojego psiaka od znajomej. ;)

Pozdrawiam i życze owocnej pracy i wytrwałości.
Napisz troche więcej jak psiaki trenujesz jakich sposobów próbujesz...jak długo masz psiaki i czy wiesz jaką miały przeszłość ;)??

Link to comment
Share on other sites

Zajezdziles zaprzeg?
Moze najpierw poczytac, jak sie pracuje z zaprzegowcami, pouczyc sie, a dopiero brac za zywe zwierzeta.
Przede wszystkim lato nie jest od intensywnych treningow, to czas uczenia komend, pracy nad zgraniem psow, wypracowaniem kontaktu z czlowiekiem.
Mam nadzieje, ze psy sa po sterylce/kastracji, jak nie, warto jak najszybciej przewidziec zabiegi.
Chyba nie spodziewales sie wziasc gotowy zgrany zaprzeg, prace i kondycje trzeba wypracowac, co wiesz o warunkach, w jakich byly psy, co robily dotychczas?
Bo jak na razie niby drugi zestaw zaprzegowcow, ale wiedza mizerna.

PS. Za to na handlarza sie nadaje...
[URL]http://www.allegro.pl/item735166113_sznaucer_miniaturka_wspanialy_piesek.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dzieki wiec szelki nie sa zaciasne.co wiem o ich przeszłosci o suni duzo poniewaz jest od małego u mnie jest córka mojej najlepszej suni która zdechla,wiec ona nigdy nie biegała w zaprzegu,poniewaz rodzice nie mieli na to czasu a ja byłem dosyc długo za granica,o psie wiem nie wiele podobno biegał ale trudno mi powiedziec.

Wiec co do psa to zakładam mu opone 14 cali i problem w tym ze on daje z siebie jakies 20% z tego co zobaczyłem ponieważ na starcie biegnie dosyc a po paru minutach przestaje i ja musze biec przed nim.

Co do suni to nie przypinałem jej jeszcze opony tylko z samymi szelkami biegłem z nia zeby sie przyzwyczaiła.Sorki ze tak nie zawyraznie opisałem wyzej problem.Wiec biegam z nimi małe odległosci zeby ich nie zrazic.Pojawił sie nastepny problem poniewaz suka nie chce jesc karmy i ciezko mi powiedziec z jakiego powodu bo sam nie wiem.mam nadzieje ze z czasem zacznie jesc moze zmiana otoczenia ciezko powiedziec.Z gółry dziekuje Ci za pomoc i w miare mozliwosci prosze o porady dziekuje i pozdrawiam


A ZAPRZEGU NIE ZAJEZDZIŁEM KOLEGO!!!!!!! i skoro masz taka super wiedze na ten temat to pomóz albo podpowiedz drugiemu a nie siedz na allegro.i wysyłaj link

Link to comment
Share on other sites

Cholerny handlarz, 10 miotow - ostatni z 9 lipca i sie dziwi, ze psy biegac nie chca :angryy:.
Na razie link, jakby nie dzialalo, to wrzuce screen:
[url=http://www.allegro.pl/show_item.php?item=730678513&ap=1&aid=1686522]Przesliczny Pies Syberian Husky (730678513) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
Ile zyskales, skoro szczyle po 250 wciskasz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baciar87']Witam ma problem z moimi husky dawniej biegałem dosc dlugo.mialem zaprzeg ale niestety los sprawil ze pieski pozdychały:( wtej chwili wziołem psy ktore maja okolo 2 lat i niechca zabardzo biegnac tzn pies ciagnie wtej chwili opone bo chce zeby sie przyzwyczail do ciagniecia ale niestety on nie biegnie praktycznie idzie szybkim tempem:( a suka biegnie ale zatrzymuje sie co pochwile.


Prosze o porady i pomoc pozdrawiam i czekam na propozycje[/quote]

Coby post nie znikl

Link to comment
Share on other sites

Słuchaj ja ci sie do twoich spraw nie mieszam i nawet jesli bede sprzedawal po 1zł to tylko i wyłacznie moja sprawa.po drugie nie ubliżaj mi bo ja ci nie ublizam.wiec moze zakonczmy temat.Bo nie jestem jedyny w tym kraju ktory sporzedaje psy!!!Bo kazdy robi to na co ma ochote

Link to comment
Share on other sites

nie karla nie pojednej suni czy ja powiedziałem ze mam tylko 1 sunie nie i niezdechła mi z tego powodu tylko z powodu reumatyzumu była pod stała opieka weterynaryjna i ja nie załuje jedzenia psom nie karmie je resztkami ale skoro tak myslicie to dziekuje wam bardzo.
Nie osadzajcie osoby odrazu

Link to comment
Share on other sites

Tutaj pseudo hodowla (tj. hodowla psów "rasowych" bez papierów czyli najprawdziwszych kundelków czy jak kto woli psów w typie rasy) jest powszechnie nie akceptowana i potępiana. Szczerze mówiąc ja również tego nie pochwalam i jestem wielkim przeciwnikiem tego procederu...

I jestem szczerze zawiedziona, bo myślałam że jesteś raczej osobom młodą...a tu się okazuje, że jednak bardziej nieodpowiedzialną :/

Nie mniej jednak mam nadzieje, że jeśli rzeczywiście chcesz biegać z psami to Ci pomogłam i troszkę otworzyłam oczy. I skorzystasz z rad.
Kolejną rzeczą jest zabranie psów na wizytę u weterynarza, zrobienie badań krwi, sprawdzenie czy nie mają dysplazji stawów lub innych schorzeń. Kiedy psa coś boli również nie chce biegać. Trzeba szukać powodu.

Co do psów. Radze sterylizację/kastrację i zakończenie tego procederu. Niestety ale w niczym się to nie przyczynia to rozwoju i ulepszaniu rasy a wręcz przeciwnie...bardzo szkodzi.

Poczytaj na dogo o pseudo hodowlach to zobaczysz dlaczego ludzie na Ciebie naskakują i nie dziw się temu.
Ja, się im wcale nie dziwię, wiele osób tutaj wyciąga psy z makabrycznych warunków, skrajnie zabiedzonych, hodowanych hurtowo czy nawet jak była ostatnio sytuacja NA SMALEC!
Jest też grupa ludzi która, starannie selekcjonuje dobiera skojarzenia psów, żeby dana rasa rozwijała się w pożądanym kierunku, Ci ludzie też wyrażają swój sprzeciw, bo rozmrażalnie masowe (nie można tego nazwać hodowlą) marnują ich pracę. A często potencjalny kupiec nie jest świadom, że bierze kota w worku.
A ludziom chociaż nic do nich nie dociera stale trzeba tłumaczyć, że tak robić nie należy i dlaczego jest to niewskazane i przykre.

To tyle z mojej strony...

Link to comment
Share on other sites

8 miesięcy temu zaginęła mi suczka siberian husky, prawdopodobnie wpadła w oko takiego cwaniaczka jak ty. widziałem twoje ogłoszenia na allegro ty jesteś przykro mi stwierdzić ten fakt gościem któremu należy odebrać wszystkie psy i zakazać zbliżania się do nich to tyle ode mnie.

Link to comment
Share on other sites

Przypadkiem trafiłem na ten temat, ale uderzyło mnie powtarzane co jakiś czas słowa "zdechły", "zdechła". Jak można w taki sposób mówić o zwierzakach? Krew mnie zalewa, bo doskonale wiem co za tym się kryje!
Trochę więcej szacunku dla własnych psów!! To podstawowa rada dla wszystkich, którzy próbują bawić się w zaprzęgi. A kwestię mnożenia haszczaków na handel już pominę, bo to jest prawdziwa żenada. Ciągle ludzie szukają domów dla psiaków pochodzących od takich "hodowców", którym zależy wyłącznie na szmalu i gówno ich obchodzi jakiemu palantowi sprzedadzą szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baciar87']tzn pies ciagnie wtej chwili opone bo chce zeby sie przyzwyczail do ciagniecia ale niestety on nie biegnie praktycznie idzie szybkim tempem:( a suka biegnie ale zatrzymuje sie co pochwile.


Prosze o porady i pomoc pozdrawiam i czekam na propozycje[/quote]

A ktoś Ci powiedział, że husky będzie biegł przy temperaturze + 15 stopni i to z obciążeniem? Te psy ledwo mają ochotę pogalopować trochę przy -10 stopni i to w zaprzęgu, w którym przypada na jednego psa około 10 kg.
Kup sobie wyżła, będzie Ci biegał nawet w wieku 10 lat, i to bez opamiętania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']A ktoś Ci powiedział, że husky będzie biegł przy temperaturze + 15 stopni i to z obciążeniem? Te psy ledwo mają ochotę pogalopować trochę przy -10 stopni i to w zaprzęgu, w którym przypada na jednego psa około 10 kg.
Kup sobie wyżła, będzie Ci biegał nawet w wieku 10 lat, i to bez opamiętania.[/quote]


Stary powaliłeś mnie tą wypowiedzią, a tym bardziej dziwią mnie takie słowa wypowiadane przez człowieka, który jeszcze nie tak dawno z powodzeniem ścigał się z haszczakami.
W każdym razie moje psy potrafią biegać zarówno przy +15 jak i ze znacznie lepszym skutkiem przy -10. I zaręczam potrafią galopować:lol:

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi Ci o podpięcie psa do wózka czy sanek w pojedynkę, to odradzam, dla jednego psa to zbyt duże obiążenie, a jeśli pies dopiero zaczyna trening to już wogóle..
(jeśli właśnie o to Ci chodzi) Sam wózek/sanie potrafią ważyc koło 20 kg czasem więcej, plus dołóż swój ciężar...na początku psa trzeba przyzwyczaić do samego ciągnięcia czegokolwiek np małej lekkiej opony czy też pustych małych sanek...to długi temat jest moim zdaniem. Dla jednego psa, tak jak poprzednik/poprzedniczka napisał/a BJK, canicross, pulka itp... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='syberiada']Z jednym psem można uprawiać tzw canicross, czyli bieganie z psem, ale także bikejoring - rower, pies, kolarz. Można także robić to z pulką na płozach jak i na kołach. Możliwości jest sporo.[/QUOTE]

Witam!
Sorry za głupie pytanie, ale co to jest pulka na kołach, czy jest to taki trójkołowy wózek, na którym się stoi, z kierownicą?
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Rollpulka to dwukołowy wózeczek do ciągnięcia przez psa. Ty biegniesz przypięty do tego wózka specjalną linką.
Pulka to to samo tylko na płozach, przystosowane do użytku zimowego, w tym wypadku ty nie biegniesz a śmigasz na nartkach :)

[URL="http://www.karusek.com.pl/poradnik/pulka.html"]Skijoring i Pulka[/URL]

Możesz sobie poczytać, to jest 2 pozycja na tej stronie ;)
Trójkołowy wózek to jest trójkołowy wózek, już do zaprzęgów...

Nie zadałeś/aś głupiego pytania. Masz prawo nie wiedzieć :)

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...