Jump to content
Dogomania

Kto ma wyżła?? Pochwalcie się :D


Trinity

Recommended Posts

  • Replies 482
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Saskja']Ale suki są mniejsze, co? Nie załamuj mnie...[/quote]

[quote name='alive']Czuszka ma 60cm :diabloti: ale ona jest wieeeelka jak na suczkę[/quote]


Tak tak Czuszke na drożdzach chyba pedzili, ze taka duza wyrosła. Bo jakos reszta rodzenstwa po tych samych rodzicach, ktore znamy jest w normie, bo i Czutka, Chachar, Foryś, Ferendz. Ale przynajmniej Czuszka ma piekne proporcje i jest elegancka.
Niestety przez ostatnie chyba malo przemyslane krycia dużych suk i duzych psów mamy troche wiecej wegrow wielkoludow. Psy wisza na max wysokosci lub sa poza nia. Miejmy nadzieje, ze nie bedzie krycia wielkoludow wielkoludami, a będa dobierać z głową a nie na to, ze reproduktor jest blisko.:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']Miejmy nadzieje, ze nie bedzie krycia wielkoludow wielkoludami, a będa dobierać z głową a nie na to, ze reproduktor jest blisko.:roll:[/quote]

oj może będzie choć reproduktor daleko... :lol:
muszę jeszcze podrązyć temat :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='Lounelines']Dlaczego ten temacik "wymarł" :(?

Ludzie piszcie coś :)!
A co do Czuszki, to moja Hera ją pobiła, bo ma... 62 cm ://[/quote]

No nie do końca bo niemce są chyba wzorcowo wyższe od węgrów :p - Czucha jest w górnej granicy.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj wieczorem, koło 20 w W-wie, na łące niedaleko Reala (Geanta) na Ursynowie mój Prot (wyżeł niemiecki, szorstki) przyprowadził do mnie wysokiego, miodowego weimara. Ciemno było, ale nie mogę zapomnieć tych pięknych oczu ;) Pobiegały sobie chwilkę i to co mnie zamurowało, to posłuszeństwo tamtego psa, na pierwszy ostry gwizd odwrócił się od nas i pooooszedł! Na Prota gwiżdżę dwa, trzy razy, żeby łaskawie zareagował i przybiegł, ale jak już zdecyduje się przybiec, to leci tak, jakby jego życie od tego zależało :D To skutek "kuracji parówkowej"" :D A tamten poleciał do pani / pana natychmiast! Jak to się robi???

Czyj to weimar? Jest wysoki, ma miodowe oczy i sierść, cały ogon, jest przyjazny dla psa (Prota widział pierwszy raz), ale nieufny w stosunku do ludzi (nie dał się pogłaskać). Bardzo fajny psiak, żałuję, że spotkali się na tak krótko :)

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Century Gothic][COLOR=DarkRed]Jesteś pewna, że to był weimar?? Czy one bywają miodowe?? Może widziałaś młodego węgra (młode mają jasne - midowe oczy)?? Węgier nie powiniem być szczególnie wysoki, ale mój np. ma mniej więcej 63 cm w kłębie.[/COLOR][/FONT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

No cóż, tam było dość ciemno, ale on nie był kakaowy, taki zimny w kolorze, tylko jasny i ciepły. A oczy miał jasne, wyglądały na miodowe. I był wzrostu mojego Prota (40 kilo żywej wagi, weci mówią, że jest wysoki, jak na niemca, ale ile ma w kłębie - nie wiem, nie zmierzyłam do tej pory, ooops) Jak na węgra to był takiej delikatnej budowy, że raczej wyglądał na weimara, inna linia, inne nogi. Miałam węgra kiedyś, dożył ponad 18 lat i sądzę, że rozpoznałabym...

Link to comment
Share on other sites

Sylrwia, mój węgier nie miał rodowodu, a poza tym urodził się dwadzieścia parę lat temu, owszem, z matki rodowodowej, ale teraz to ja już nawet nie pamiętam, jak miała na imię i z jakiej hodowli pochodziła. Musiałabym przeprowadzić śledztwo, do tej pory nigdy nie było to dla mnie istotne, więc
nie mam tych danych.

Saskja, ale to był samiec :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saskja']To była na pewno Ciska od Ani z Fenomeny. Bardzo karna, ale nie przytulaśna do ludzi.
A ogon był długi?[/quote]


Ciska faktycznie jest bardziej sarnia niz srebrzysta, ma dlugi ogon, aktualna waga o wiele za wysoka:diabloti:, oraz zdecydowanie nieufny stosunek do nieznajomych...jednakze....nie bywamy w tamtych okolicach i nie "latamy" luzem po supermarketowych parkingach:lol:...no i.....nie jestesmy samcem:cool3:, hihihi...a co wiecej po ostatnich polnych szalenstwach w towarzystwie niejakiej Hazy:loveu:, lapka nam sie poprula i w ogole nie bywamy.

Buzka,
A.

Link to comment
Share on other sites

Czemuż taka waga wysoka, no coz.....piesek bardzo duzo pracowal ostatnio , wiec pancia wymyslila, ze musi duzo (wiecej) jesc:diabloti:....oczywiscie nie okazalo sie to prawdziwe, poniewaz...wysilek fizyczny plus ZDECYDOWANIE zbyt szczodra reka pani nie zrownowazyly sie i teraz....no teraz jestesmy pracujacym serdelkiem na zywonosciowym odwyku, co powoduje oczywiscie wielkie cierpienie....owego serdelka...zebys Ty widziala tą niemą skarge w jej oczach:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dzisiaj mierzyłam moją Herę, co do cm mieści się w górnej granicy wzrostu suki - 63 cm :/, 2, czy 3 razy miała w opisie na wystawie "długonożna suka", właśnie ona nie jest taka wysoka pod względem ogónym, tylko ma b. długie nogi, tak,że jak biega z oddali to strasznie dziwnie wygląda, taka mała klata i długaśne nóżki :-/.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cisa&fritz']nie bywamy w tamtych okolicach i nie "latamy" luzem po supermarketowych parkingach:lol:[/quote]

Tia, to na pewno się nie możemy spotkać, bo my tez tam nie bywamy :evil_lol:

Byliśmy RAZ i do tego na łące :eviltong: parę setek metrów od parkingu :eviltong:

i szkoda, bo pies był cały wniebowzięty, że takiego kumpla znalazł i .. zaraz zgubił :placz:

A dziś spotkaliśmy pod lasem rocznego szalonego amstafka (z panem) i było super, tylko nie wiem dlaczego jego uśmiechnięta morda kojarzyła mi się z kobrą :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...