Jump to content
Dogomania

Blok drugi


zgryzak

Recommended Posts

Mam takie pytanie. Mnie i mojemu Labkowi po ostatnim pobycie w hotelu poradzono aby pójść z nim do weta bo podejrzanie szybko się męczył, więc poszliśmy. Tam nam dali skierowanie do kardiologa psiego. W umówionym dniu zrobili mu wszystkie badanka i ostatecznie stwierdzili że nie do końca jeszcze wiadomo co to. Ale jedno jest pewne. Że ma "blok 2".. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co to takiego..? Kazali nam też zrobić badanie krwi bo być może wada serca się wzięła z jakiejś choroby krwi..
Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich właścicieli wraz z ich Labkami. Niech chowają się zdrowo!:smile:

Link to comment
Share on other sites

[I][B]Szczerze jestem zaintrygowana taką diagnozą...szukam po necie ale nic nie mogę znaleźć na ten temat...na pewno tak zdiagnozowali psiaka?


Edit.A jednak coś tutaj mam:[/B][/I]

[quote]Blok przedsionkowo-komorowy drugiego stopnia występuje w dwóch odmianach. Jeśli czas przewodzenia wydłuża się przy każdym kolejnym pobudzeniu, aż w końcu jedno z pobudzeń jest blokowane (serce zamiera na ułamek sekundy, "potyka się") mówimy o periodyce Wenckebacha. Ten typ bloku drugiego stopnia również może występować u zupełnie zdrowych ludzi, na przykład w [COLOR=blue][U]młodzieży[/U][/COLOR] podczas snu. Nie wymaga leczenie jeśli nie powoduje dyskomfortu, nieprzyjemnego wrażenia "zamierania serca" u pacjenta lub zaburzeń hemodynamicznych.
Blok przedsionkowo komorowy drugiego stopnia może również przyjąć postać, w której przewodzenie impulsu jest prawidłowe i nie zmienia się w czasie, ale co kilka impulsów któreś jest blokowane. Mówimy wtedy o bloku 2:1, 3:1 itd, czyli wypada nam co drugie lub co trzecie itd pobudzenie. Ten rodzaj bloku może być źle tolerowany i wymagać wszczepienia stymulatora.
[/quote]

Link to comment
Share on other sites

a czy nie warto wypytac dokladniej swojego lekarza co to jest?
moj, jak mam watpliwosci i czegos nie rozumiem, tlumaczy mi tak dokladnie jak na wykladach weterynarii, ksiazkami, atlasami itd.
najlepiej spytaj swojego weterynarza, albo tego, ktory taka diagnoze postawil

dziwi mnie, ze od razu tego nie zrobiles/as. ja bym nie wyszla od weta nie wiedzac, co dolega mojemu psu i co oznacza diagnoza.

Link to comment
Share on other sites

Irish też ma bloki ale w końcu nie spytałam jakie, wiem że ma zaburzoną kurczliwość komór. U niej bloki są podobno spowodowane chorobą Addisona, która wykryliśmy właśnie z badania krwi

znalazłam:

[quote]
blok II-go stopnia - okresowe zaburzenie rozprzestrzeniania się bodźca w węźle przedsionkowo-komorowym lub pęczku Hisa[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...