Jump to content
Dogomania
Viris

!!!!! OSZUST UWAGA OSZUST !!!!! Przeczytajcie koniecznie!!!

Recommended Posts

[quote name='Kamien']

Sądzę też, że są inne kary, które mogłyby cokolwiek zmienić. I myślę, że jesteście w stanie wymyśleć karę, która po pierwsze was będzie satysfakcjonowała, po drugie zadośćuczyni sprawie a po trzecie nie skaże jej na więzienie.[/QUOTE]

Jestem sobie w stanie wymyślić dla niej karę, ale wole jej nie podawać na forum publicznym:diabloti::eviltong:, skoro taki mądry jesteś to weź ją pod swoje skrzydła i zresocjalizuj, żeby nie trafiła do więzienia:roll:.

Nieznajomość prawa szkodzi. Nie dość, że wyłudzała pieniądze, to jeszcze oszukiwała w żywe oczy ludzi i igrała z ich uczuciami. Mam nadzieję, ze Sąd weźmie pod uwagę fakt, że kara musi być adekwatna do ..... m.in. do pokazania społeczeństwu, że oszustwo nie popłaca.
Mechanizm kontroli społecznej ujawnił się bardzo szybko w napiętnowaniu, jej zachowanie było sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.
Chłopak, który wyłudzał pieniądze na nieistniejącą kotkę złapaną we wnyki...też nie został zamknięty w odosobnienie.
Pytanie brzmi czy jeśli Marta otrzyma wyrok w zawieszeniu, to co po0myślą jej następcy oszuści.... Kamien ona oszukała również zwierzęta, ilu im odebrała bezpowrotnie szansę... nawet 200 mln godzin tego nie zniweluje.

Pomagała na forum świnkowym, nawet z transportem - jednocześnie odbierając szansę chorym, umierającym psom na ratunek.

[quote name='Kamien']Witam. Jestem tu nowy. Zalogowałem się właściwie tylko dlatego, że zobaczyłem to oszustwo którego dopuściła się ta młoda koleżanka.
Przeczytałem większość postów, które skłoniły mnie do zadania sobie pewnych pytań.

[B]Na pewno nic nie usprawiedliwia oszustwa, którego ta młoda osoba dokonała. Pewnym jest, że musi ponieść karę za swoje postępowanie. [/B]

Ale...

Każdy człowiek w życiu zrobił coś głupiego, czego najczęściej żałuje. Często trzeba było ponieść tego konsekwencje, ale na pewno każdemu z nas zdarzyły się też takie sytuacje, że jedyną nauczką był strach.

W chwili obecnej dziewczyna nie ma już szans na normalne życie. Została zszargana jej reputacja, została pokazana jako oszustka przed znajomymi i rodziną (nasza-klasa). Do tego czekają ją na pewno konsekwencje finansowe.
[B]Czy jednak kara więzienia na którą najprawdopodobniej skaże ją sąd pomoże jej zrozumieć jaki naprawdę błąd popełniła? [/B]

Zastanawiam się więc czy nie lepiej byłoby mimo wszystko załatwić z nią sprawę polubownie. Myślę, że spokojnie [B]da się dotrzeć do kont, na które wpływały pieniądze. Na pewno da się je odzyskać i przekazać odpowiednim osobom.[/B] Jeżeli będą potrzebne jakieś odszkodowania to również pewnie da się je wynegocjować. Myślę też, że możnabyloby zaproponować odpowiednią karę dla Marty w zamian za odstąpienie od postępowania sądowego.[B] Karą taką mogłaby być na przykład praca na rzecz zwierząt. Sądzę, że taka kara zdecydowanie bardziej pomogłaby jej zrozumieć gdzie popełniła błąd.[/B]

Nie chodzi mi nawet o to, żeby litować się nad młodą oszustką. [B]Myślę jednak, że więzienie niczego w ludziach nie zmienia.[/B] Daje tylko poczucie beznadziejności i napiętnowania społecznego. Niszczy ludziom kariery i życie. Często zostawia ich w sytuacji, gdzie po wyroku nie mogą podjąć pracy i muszą powrócić do nieuczciwego życia.

[B]Na pewno Marcie należy się kara. Tylko czy na pewno chcemy, żeby za taki błąd siedemnastolatka cierpiała do końca życia?[/B][/quote]
Ślicznie napisane.
Styl szalenie podobny do "poematów", które ostatnio wypisywała na dogo pewna zdolna siedemnastolatka...

Trwające wiele miesięcy działanie jednej osoby, lub na co wszystko wskazuje "rodzinnej" grupy przestępczej, wielokrotne wyłudzenia i oszustwa, to nie jest drobiazg, który można pominąć milczeniem.
Sąd zadecyduje czy przestępczyni trafi do więzienia, czy też dostanie karę w zawieszeniu, nakaz prac społecznych, etc.
Jest młoda, prawdopodobnie dotychczas niekarana, wyraziła chęć naprawienia szkody, są z pewnością weźmie to pod uwagę.
jako okoliczności łagodzące, a nie by całkowicie odstąpić od postępowania sądowego.

Więzienia są pełne osób, które "popełniły błąd", jeden, bo przecież nie wszyscy to recydywiści. Nie widzę powodu by akurat to przestępstwo zignorować, przecież działanie było umyslne, trwało od dłuzszego czasu, i z duzym rozmachem.
Na litośćboską, przecież to nie było dziecko, które sobie z jednego bazarka pieniążki zabrało na batonik. Skala jest zupełnie inna. Ciągle dowiadujemy się o nowych "kwiatkach" tej panny.

Piętnujecie młodą dziewczynę, która popełniła błąd. Przyznała się. Powiedziała, że się boi. Chce zwrócić kasę i prosi o wybaczenie.

Spotykacie takich naciągaczy codziennie na ulicy. To tysiące żebraków którzy wystawiają swoje ucięte nogi, siedzą z zabiedzonymi (przez nich samych) psami i żebrzą o waszą kasę. A potem wielu z nich widać pod budkami z piwem.
Tak samo jeżeli chodzi o zdjęcia - co chwile się słyszy, że ktoś użył nieswojego zdjęcia w celu promocji swojego przedmiotu na allegro. Często ludzie niezdając sobie z tego sprawy używają bezprawnie zdjęć innych osób.

Tylko, że tym wszystkim ludziom uchodzi to płazem. Marcie nie może ujść to płazem. Ale nie zasłużyła na więzienie.

[edit]

"Ślicznie napisane. Styl szalenie podobny do "poematów", które ostatnio wypisywała na dogo pewna zdolna siedemnastolatka..."
Proszę nie sugerować, że mam z tą osobą cokolwiek wspólnego. Wyrażam tylko swoje zdanie.

[B]Kamien[/B] [quote] Marcie nie może ujść to płazem. Ale nie zasłużyła na więzienie.
[/quote] ale to już chyba sąd zadecyduje czy inni do tego upoważnieni
i zastanów się ona nie popełniła jednego błędu ona przez długi czas perfidnie grała na ludzkich uczyciach , perfidnie wykorzystała zdjęcia , zresztą ciekawe też czy z tego powodu nie będzie miała większych kłopotów , weimarka była interchampionem USA tam mają inne podejście do własności .....

Od podejmowania ostatecznej decyzji jest sąd, kare więzienia odbywają osoby skazane przez sąd prawomocnym wyrokiem ,a nie przez dogomanię. Osoby pokrzywdzone mają prawo występować w procesie jako oskarżyciele posiłkowi.

Kamien nie porównuj sytuacji na ulicy, kiedy masz wybór czy dać czy nie dać "żebrakowi" z sytuacją założenia psu wątku, próśb o pomoc w leczeniu, wystawiania bazarków i co najistotniejsze na igraniu z ludzkimi emocjami. To już nie jest perfidia tak się zachowują socjopaci.

Kamien zagwarntujesz, ze po wyroku w zawieszeniu Marta już nigdy nie zrobi czegoś podobnego ? Nie zagwarantuje tego nikt.

[quote name='Kamien'] Spotykacie takich naciągaczy codziennie na ulicy. To tysiące żebraków którzy wystawiają swoje ucięte nogi, siedzą z zabiedzonymi (przez nich samych) psami i żebrzą o waszą kasę. A potem wielu z nich widać pod budkami z piwem.
[/quote]

Bardzo dobrze napisana część postu. Widzisz, przypuśćmy, że na ulicy zobaczę takiego "naciągacza" i dam mu, powiedzmy 5zł, ten podziękuję, a ja później przez przypadek zobaczę go jak kupuje sobie coś do jedzenia. Będę się wtedy cieszyć, że przyczyniłam się do jego szczęścia i pomogłam mu. Po kilku dniach zobaczę innego "naciągacza" i też dam mu 5zł, ale później zobaczę go, jak kupuje np. alkohol. Wtedy się zrażę i prawdopodobnie, gdy po raz kolejny przejdę obok "naciągacza", nie dam mu nic, bo będę miała przed sobą obraz tamtego, który kupował alkohol.
Na [B][U]tej samej[/U][/B] zasadzie zadziałało to, co zrobiła ta dziewczyna. Ja się zraziłam przez nią, już sobie powiedziałam, że ogłoszenia będę robić tylko rzeszowiakiem, które widziałam na żywo na własne oczy, a pewnie część dogomaniaków będzie teraz na tyle czujnymi, że osobie, która ma np. 100 postów i zrobi bazarek, zbierając pieniądze najpierw na swoje konto, nie zaufają i niektórzy albo z bazarku zrezygnują, a inni będą pytać (a przecież wiemy, że ktoś może odpowiedzieć kłamstwem).
I tylko tych biednych psów, którym nie pomogliśmy przez tę dziewczynę, będzie mi szkoda.

Odpowiem ostatni raz bo w zasadzie temat jest już wyczerpany.

"czy jak jutro ta lub inna "Marta" opróżni Ci konto w banku, okradnie Twoją matke na ulicy lub wyłudzi pieniądze pod szkołą od Twojego dziecka - po czym ładnie poprosi o wybaczenie to też zmiękniesz i zapomnisz o sprawie ??"

-przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Nie zamierzam zapominać o sprawie tylko poszukać kary, która będzie dobrą nauczką i jednocześnie na coś się przyda

"Najlepszą karą byłoby wysłanie jej do roboty po lekcjach, a dochód w całości na potrzeby zwierząt - bo przecież nie chodzi o zemsstę nad głupolką tylko o uratowanie i tak ciężkiej sytuacji zwierząt (ile osób straci zaufanie do akcji na ich rzecz :-() I to wszystko na co najmniej 6 lat :diabloti::diabloti:"

- czyli są jednak jakieś inne kary, które mogłyby się do czegoś przydać.

"Kamien zagwarntujesz, ze po wyroku w zawieszeniu Marta już nigdy nie zrobi czegoś podobnego ? Nie zagwarantuje tego nikt."

- a zagwarantujesz, że po odsiedzeniu kary nigdy już czegoś takiego nie zrobi?
Ja myślę, że[B] są większe szanse, że nie zrobi tego ponownie jak przez dwa lata będzie musiała pomagać w schronisku niż jak dostanie dwa lata w zawieszeniu [/B](siedzi w wiezieniu tylko jak złamie zasady - większość ludzi z takim wyrokiem nie odsiaduje kary wcale)[B] i w ogóle tego nie odczuje poza problemami w papierach.[/B]

"jej tłumaczenie że już nigdy tego nie zrobi jest jak tłumaczenie nałogowego alkoholika czy hazardzisty ...sama wróciłam niedawno do nałogu palenia papierosów choć zarzekałam się że już nigdy nie wezmę papierosa do ust"

- tego nikt nam nie zagwarantuje. Niezależnie od wyroku.

[B]Nie popuszczajmy. Ukarajmy winnych. Ale niech ta kara nie będzie bezsensowna.[/B]

Słuchajcie ciotki, wiem że nasze gadanie nie ma wpływu na przebieg tej sprawy bo o wymiarze kary zadecyduje sąd, ale moim zdaniem kara więzienia byłaby tutaj zupełnie bez sensu. W więzieniu powinny siedzieć osoby fizycznie niebezpieczne dla społeczeństwa - mordercy, gwałciciele, pedofile. Ludzie, których trzeba fizycznie odseparować od innych.

Osobiście uważam, że dużo więcej pożytku przyniosłoby ukaranie Martusi w sposób finansowy. Bo przecież właśnie finansowego przestępstwa się dopuściła. Szkoda, że nie można zasądzić czegoś na kształt alimentów :diabloti: np na rzecz schronisk. Myślę że gdyby Marta przez kilkanaście lat (a niechby i całe życie) była zobowiązana do comiesięcznego wpłacania wyznaczonej sumy na konto bezdomnych zwierząt, taka kara znacznie bardziej przyczyniłaby się do zadośćuczynienia temu co zrobiła, niż wsadzenie jej do pierdla.

Wiem że wszyscy jesteśmy oburzeni i rozgoryczeni, ale jeśli byłby wybór między karą bardziej zaspokajającą naszą chęć zemsty (więzienie) a taką, która może przynieść wymierny pożytek psom (zobowiązania finansowe), to jestem zdecydowanie za tym drugim.

Od momentu, kiedy zadzwoniłem do Witkowa, byłem przekonany, ze mam do czynienia z przestepstwem. I wtedy powiedziałem sobie, że doprowadzę sprawców na Lawę oskarzonych. Kamień, zrozum wściekłość dogomaniaków. To nie są tylko straty materialne poszkodowanych. To jest poderwanie zaufania do idei społecznej pomocy, to są psy, których życie można było uratować. Tego cofnąć nie będzie można. Ale sprawców nie oceniam i nie mam prawa tego robić. Zostawmy tą sprawę sądowi. Jeśli okaże się, że winne są młode osoby, to sąd zbada jak daleko posunięta jest ich demoralizacja i wymierzy stosowną karę. Ja tylko zadaję sobie pytanie: jeśli sprawcami są te małolatki, to gdzie byli ich rodzice?

czesc wszystkim,

prosze zwroccie uwage na jeszcze jeden watek, co do ktorego mam niestety podejrzenia, ze zostal zmanipulowany przez M.Ch.:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f78/sunia-odeszla-jest-juz-za-tm-majka-ma-czas-do-poniedzialku-albo-139646/[/URL]

- autor: 'turkusowa' - nick troche jakby nawiazuje do innych uzywanych przez nasza oszustke
- styl postow podobny do innych jej autorstwa
- sprawdzilam zdjecia z tego watku Exif Readerem, ktory 'ujawnia' oryginalne dane - najwyrazniej wykonane zostaly 15.09.2008 i 05.10.2008, podczas gdy watek na dogo rozpoczeto w czerwcu 2009 - ?
- dziwna sytuacja w watku - brak wiadomosci od 'opiekunow', po ponagleniach od uzytkownikow nagle pojawia sie lakoniczna informacja, ze suczka zmarla (?)

mam nadzieje, ze sie myle. jesli tak - osoby, ktore opiekowaly sie Majka bardzo przepraszam. sami jednak zobaczcie co o tym sadzicie.

pozdrawiam,
Ewa

wszystkie zdjęcia z wątków są podejrzane, bo np. sunia chyba bokserka była wewnątrz samochodu ze skórzaną tapicerką - samochód wygląda na "amerykański" ponadto na zdjeciu też jest kubek z kawą ze Starbucks, a póki co w Polsce tej kawiarni jeszcze nie ma

Inne zdjęcia psów są dziwnie rasowe i nie wyglądają na robione w Polsce
[IMG]http://img246.imageshack.us/img246/2817/2665365181cfea8dc6b9o.jpg[/IMG]

czesc,

sprawdzilam troche szczegolow: 'Czerniejewo', w ktorym rzekomo miala przebywac Majka znajduje sie ok. 15 km od Witkowa, na poludnie od Gniezna... No to chyba niestety odpowiedz jest oczywista.

Na watku wspomniane sa chyba 2 osoby, ktore dokonaly wplat na rzecz Majki, jedna z nich 'z forum o gryzoniach'. Ciekawe, ze w watku nie jest jednak podany oficjalnie numer zadnego konta, osoby zainteresowane pomoca finansowa sa proszone o kontakt przez PW. Moze uda sie takie PW odtworzyc? (pytanie do moderatorow). Bylby to bezposredni dowod w sprawie, chyba kolejny z reszta...

Wyglada na to, ze ta dziewczyna naprawde miala rozmach. Niestety.

pozdrawiam,
Ewa

A ja tak podczytuję wątki tej oszustki i tak naprawdę na każdym ktoś zwraca uwagę na to, że jest mało danych o psie, gdzie dokładnie przebywa, nie ma nr kontaktowego do osoby się nim opiekującej. Co więcej są osoby, które wprost piszą, że coś jest nie tak, np:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f85/bruno-juz-w-nowym-domku-139368/index20.html[/URL]
[B]post 192[/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f85/bruno-juz-w-nowym-domku-139368/index24.html[/URL]
[B]post 234-235[/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f85/bruno-juz-w-nowym-domku-139368/index10.html[/URL]
[B]post 94[/B]
Wcześniej też są prośby o nr tel. lub inne dane ale zawsze M.Chmielewska te pytania ignorowała. Jest tyle "znaków" na każdym z tych wątków...

Ukłony dla dziewczyn z forum o bokserce, że nie odpuściły i dzięki temu złodziejstwo wyszło na jaw. Na tych wątkach jest też sporo osób, które deklarowały comiesięczne wpłaty, ustawiały na kontach zlecenia stałe, czy zostały wysłane do tych wszystkich osób wiadomości o oszustwie? Może nie każdy zagląda tak często na dogo i jest jeszcze grupa ludzi, która wpłaciła pieniądze a nie wie, że zostały oszukane.

[quote name='halbina']z dwu kupionych na bazarku książek, dostałam dziś jedną... Jan Paweł II "Pamięć i tożsamość". Faktycznie nowa. Drugiej (tej droższej) nie ma. Może jeszcze dojdzie, bo na pv dostałam informację, że książki poszły w dwóch kopertach.

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1075/roznosci-zapachowe-swieczki-ziola-myszka-obroza-na-czarka-do-4-08-09-a-143039/index2.html#post12709929[/URL]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f85/pomocy-zostawiony-w-lesie-na-smiercionosnej-lince-czarek-juz-w-nowym-domku-141529/[/URL][/quote]

Dziś doszła druga książka - "Encyklopedia tradycji polskich".

czy ktoś to jeszcze ogarnia ...bo przyznam szczerze, że ja już nie :shake:
Można mieć tylko nadzieję że wykryje się przynajmniej większość jej oszustw....

czy jest już jakiś odzew właścicieli psów z zagranicy ?

ja jeszcze znalazłam takie coś ..w tym klubie jest właścicielka weimarki [URL="http://westwaweimclub.org/contacts.html"]Western Washington Weimaraner Club[/URL] na pewno ją znają i być może zawiadomią ją o całej sprawie ...ale może jeszcze za wcześnie , być może się jeszcze odezwie

ups nie ma to jak długo pisać posta ...zdublowałyśmy się :D

ta kobieta [EMAIL="[email protected]"][B]Stephanie Horner[/B][/EMAIL]
[LEFT]e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/LEFT] dostała nagrodę z właścicielką weimarki[COLOR=Black] za osiągnięcia w polowaniu juniorów ...może do niej napisać .....[/COLOR][COLOR=Black][EMAIL="[email protected]"][/EMAIL][/COLOR]

[quote name='dorobella']Pinkmoon napisz do klubu , może Mindy Wilson zmieniła e-mail i poproś o aktualny adres.[/QUOTE]

jeżeli szukacie jeszcze właścicieli psów z ukradzionych zdjęć (i kontaktu do nich) to chętnie pomogę ich znaleźć;)

[quote name='lilk_a']ja jeszcze znalazłam takie coś ..w tym klubie jest właścicielka weimarki [URL="http://westwaweimclub.org/contacts.html"]Western Washington Weimaraner Club[/URL] na pewno ją znają i być może zawiadomią ją o całej sprawie ...ale może jeszcze za wcześnie , być może się jeszcze odezwie

ups nie ma to jak długo pisać posta ...zdublowałyśmy się :D

ta kobieta [EMAIL="[email protected]"][B]Stephanie Horner[/B][/EMAIL]
[LEFT]e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/LEFT]
dostała nagrodę z właścicielką weimarki[COLOR=Black] za osiągnięcia w polowaniu juniorów ...może do niej napisać .....[/COLOR][/quote]

Napisałam do szefowej klubu ale bez wdawania się w szczegóły, poprosiłam tylko o kontakt z Mindy jako że zdjęcia jej psa są ważnym dowodem w śledztwie (ale to dramatycznie zabrzmiało :diabloti:)

LeCoyotte, jak na razie mamy kontakty do ludzi od bokserów, suczki pomeranian i teraz wyżełki. Nie ma adresu do właściciela buldoga Czarka i.. i innych psów, szczerze mówiąc nawet nie wiem czy ogarniam w całości sprawę, ile tam jeszcze fałszywych historii i zdjęć się przewinęło.

są jeszcze takie jej wątki :
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/watek-zbiorczy-psow-do-adopcji-pani-ali-133630/?highlight[/url]
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f85/znalazl-dom-staruszek-po-ciezkim-wypadku-czeka-137735/?highlight[/url]
trzeba poszukać skąd wzięła te zdjęcia i zawiadomić właścicieli

[quote name='LeCoyotte']jeżeli szukacie jeszcze właścicieli psów z ukradzionych zdjęć (i kontaktu do nich) to chętnie pomogę ich znaleźć;)[/quote]
wiem ...to propozycja dla LeCoyotte pytał/ła czy jest jeszcze coś do ustalenia ...jeżeli już ustalone to przepraszam ale nie doczytałam :lol: