Jump to content
Dogomania

Piękny szczeniak ON w schronisku w Jozefowie kolo Legionowa - MA DOM!!!


Lulka

Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy mogę liczyć na kogoś w sprawie tej adopcji? Zapłacę nawet te cztery stówki, ale wolałabym mieć pewność, że nie jadę pół Polski na darmo. Jak wspomniałam, mogę wpłacić pieniądze na podane konto, jeśli ktoś będzie w stanie ONka wyciągnąć ze schroniska. Co z umową adopcyjną, wizytami etc.?

Czy ta psinka jest zdrowa na pewno? Codziennie dochodzą nowe fakty. Nie wiem, co robić :oops: Chętnie dam mu dom lecz chciałabym też wiedzieć, na co mam sie przygotować. Co z ta dysplazją i czy można potwierdzić, że choroba nerek to wymysł?

Strasznie dużo psiaczków jest w potrzebie, otrzymałam wiele propozycji adopcji i ciągle się waham, bo wszystko w sprawie Onka jest bardzo zagmatwane.

Link to comment
Share on other sites

Muszę dodać, że jeśli psiak jest jednak bardzo ciężko chory i nie ma szans na ratunek, to wolałabym nie wozić go do Krakowa po to, żeby musieć go uśpić. W marcu przeżyliśmy dwie operacje naszego Leonka - niestety nie udało się wygrać z nowotworem - i dlatego nie jestem chyba gotowa przeżywać tej traumy jeszcze raz.
Czy jest ktoś, kto może stwierdzić na pewno jaki jest jego stan zdrowia? Może ja sama zadzwonię do tego schronu i poproszę o dane na ten temat (chociaż wiem, że to odradzaliście)?

Link to comment
Share on other sites

Powiem Ci sczerze, ze nie wiem jak to załatwic niestety. Zeby go zdiagnozowac i potwierdzic lub wykluczyc choroby to trzeba go zabrac do weta.
Czyli musi ktos (nie wiem kto? chetnych nie ma) pojechac adoptowac psa i pojechac z nim do weta, jak jest zdrowy to ma dom, a jak jest chory to co dalej?

Link to comment
Share on other sites

Kasia S.M - on w takim stanie do uspienia na pewno nie jest :mad:- o psa się walczy - wyniki z krwi mial w normie - tylko nie wiadomo - co z łapkami - ale takie rzeczy się operuje - o ile wogole ma te łapki chore :roll: . Jest teraz wielu lekarzy, którzy robię przeróżne zabieg tylko trzeba się udać do specjalisty. Ale fakt, ze adpocja jak coś musi być jak zdrowy i jako chory.

Ale Lulka ty mialas jakis DT? Jeszcze to aktualne. Jesli piesek dalej siedzi to szkoda , zeby starzał się w schronie- dobrze choc, ze nerki ma ok, a ciekawe własnie co łapkami

Link to comment
Share on other sites

Czy wolontariusz, czy inna osoba zainteresowana może zabrać psiaka na spacer? Zobaczyćjak on sie porusza, czy chce wogóle chodzi? Czy kuleje, czy plączą mu się łapy ? Jak to poprostu wygląda.
Czy jego wiek 5 mcy jest realny? Czy on ma jeszcze mleczaki, wymienia teraz zęby? Jak zachowuje sie w stosunku do innych zwierząt, do ludzi?

Link to comment
Share on other sites

DT był tylko w razie chorych nerek, dla zdrowego psa nie mam DT.

Niestety plany sie zmienily i wolontariusze nie jada w najblizszym czasie do schronu, takie dostalam info.

Mysle, ze jak ktos bylby zainteresowany adopcja to mozna zadzwonic do dyrekotorki i umowic sie na wizyte, obejrzec go, zabrac na spacer.

Link to comment
Share on other sites

mam zapłacić za "badania"... 300 zł. DT nie jest już potrzebny bo nakręciłam się na ONka bardzo i biorę go do domu, bez dwóch zdań. Pani powiedziała, że jest zdrowy i nawet zbierze dla mnie wyniki, bo powiedziałam, że chcę mieć podkładkę dla mojego weta.
Wiem ile kosztują badania krwi, ale to już mniejsza z tym. Zapłacę ile Pani chce i biorę go stamtąd. Jesteśmy umówione na czwartek.
Dzięki za troskę i trzymajcie kciiki!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Czy takie sprawy podlegają konroli ? Czy schroniska mogą sobie wyznaczać ceny psów ? Np schronisko w Bełchatowie ma na swojej stronie podany oficjalnie cennik opłat adopcyjnych , wystawiają faktury . Jeśli schronisko moze samo decydować o wysokości takiej opłaty to nie wiem czy cos mozna z tym zrobić :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patia']Czy takie sprawy podlegają konroli ? Czy schroniska mogą sobie wyznaczać ceny psów ? Np schronisko w Bełchatowie ma na swojej stronie podany oficjalnie cennik opłat adopcyjnych , wystawiają faktury . Jeśli schronisko moze samo decydować o wysokości takiej opłaty to nie wiem czy cos mozna z tym zrobić :shake:[/quote]

to jest prywatne schronisko (należy chyba do fundacji), może pobierać oplaty jakie chce...:razz: raczej niewiele da sie zrobić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lulka']nie mam pojecia wlasnie jak to jest i co gorsze gdzie to sprawdzic?

suka dogo canario juz grzalaby dupke w domu, ale cena 700 zł :angryy: ludzi przerosla

dobrze byloby gdyby sprawa handlu psami w schronie zajely sie jakies media :diabloti:[/quote]


Może warto było by sie skontaktować z TVN np z programem uwaga czy coś podobnego i nakrecić tą sprawe no bez przesady za onka 500zl i 700zl za innego to jakas chora baba :crazyeye: naprawde przydalo by jej sie :mad: no alke tego tak nie mozna zostawic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kate1979']Może warto było by sie skontaktować z TVN np z programem uwaga czy coś podobnego i nakrecić tą sprawe no bez przesady za onka 500zl i 700zl za innego to jakas chora baba :crazyeye: naprawde przydalo by jej sie :mad: no alke tego tak nie mozna zostawic.[/quote]

tvn takim tematem sie nie zajmie.Pisalismy do nich o skatowanym Cyganku ,to odpisali wprost ,ze maja wazniejsze tematy...

Mozna sprobowac z jakas regionalna tv albo gazeta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...