Jump to content
Dogomania

Buldożka Emilka Już w DS


agata-air

Recommended Posts

Tak lavinia napisała o Emilce:

[quote name='lavinia']

[B]Oto buldożka Emilka...[/B]

ma tylko kilka lat, wygląda jak bardzo stary pies

Emilka mieszkała w pewnej pseudohodowli. Dopóki rodziła szczenięta, była potrzebna. Gdy okazało się, że ostatni miot umarł w jej środku, Emilka stała się ciężarem. Z klatki przeniesiono ją do metalowej beczki na podwórku. Tam mieszkała prze pół roku, we własnych odchodach.

Emilka trafiła do nas w zeszłą sobotę. Oto pierwszy opis z domu tymczasowego;

[I]Emilka jest zagłodzona. [/I]
[I]Nic nie słyszy, ma zarośnięte kanały słuchowe, które drapie aż do krwi. [/I]
[I]Ma łojotokową skóre. [/I]
[I]Ma płetwowate przednie łapy. [/I]
[I]Ma uszkodzone lewe oko, wydaje mi się, że ma bliznę na rogówce- jeśli tak to raczej już nie będzie na nie widziała. [/I]
[I]Ma albo dysplazję albo chory kręgosłup- zarzuca tylnymi [/I]
[I]łapkami. Strzelam, ze ma zwapnienia krążków między kręgowych (jakoś od L6 do L2, ale może mi się tylko wydaje...może kręgosłup jest taki w dotyku i wyglądzie przez zagłodzenie) [/I]
[I]Emilka...ma wspaniały charakter i według mnie mieszkała kiedyś w domu. Jest piękna. [/I]

Badania weterynaryjne potwierdziły powyższe obserwacje a dodatkowo;

[I]Uszy- przewlekłe zapalenie, wszystko opuchnięte, kanał słuchowy prawie całkowicie zamknięty. Chrząstko stwardniała i przypomina teraz kość. Jest nadzieja bo znaleźliśmy maleńką dziurkę (szerokości grubszej igły) więc udaję się podać lek. Nie ma zbyt dużych szans by uniknąć operacji ale może jednak. Słyszy tylko cząstkowo. [/I]
[I]Oczy- jest zbliznowacenie na rogówce i nigdy się tego nie pozbędziemy. Uda nam się zmniejszyć bielmo. Sunia na to oko będzie widziała w niewielkim stopniu. [/I]

Po wykonaniu zdjęcia rtg okazało się, że Emilka ma połamane żebra. Ma też ropny wysięk z narządów rodnych. Jest to prawdopodobnie zapalenie trzonu macicy. Sunia jest na antybiotykach i kroplówkach, powolutku dochodzi do siebie.

Emilka jest słodką, kochającą ludzi, dobrze wychowaną sunią, która na pewno kiedys mieszkała w domu - nie brudzi, zna doskonale domowe zwyczaje, jest bardzo grzeczna

I tu dochodzimy do sedna sprawy -[SIZE=3][B] EMILKA MA TATUAŻ[/B][/SIZE] - obecnie sprawdzamy wszystkie możliwe aspekty tej sprawy i badamy pochodzenie Emilki. Jest duże prawdopodobieństwo, [B]że została świadomie sprzedana przez hodowcę ( zarejestrowanego w ZK ) do pseudohodowli[/B]. Jeśli rzeczywiście tak jest i uda się to potwierdzić, podamy do publicznej wiadomości nazwę tej hodowli.

tu Emilka;


Emilkę czeka bardzo długa droga do odzyskania zdrowia, chociaż w pełni zdrowa nie będzie już nigdy.


[B]wpłaty na Emilkę do dnia 25 września, na konto Viva Kotylion ![/B]

[B]1545 zł[/B]


10.09.2009 100,00 zł buldożka Emilka
10.09.2009 50,00 zł Krystyna B. Otwock
11.09.2009 600,00 zł Krystyna Z.-S. Warszawa
11.09.2009 50,00 zł Agnieszka P.-Z. Warszawa
11.09.2009 50,00 zł Szeve-S1
11.09.2009 100,00 zł P.H.U "Piotrowscy"
14.09.2009 25,00 zł gosiap madams
14.09.2009 400,00 zł Marta B. Warszawa
17.09.2009 100,00 zł Izabela S. Kraków
18.09.2009 50,00 zł Alina S. Kraków
21.09.2009 20,00 zł malita

[B]1545 zł - przekazane fundacji Viva Animalis[/B]
[/quote]

Dziękujemy wszytskim darczyńcom za pomoc :)
Wpłaty można kierować na:
[B]Nr konta do wpłat:[/B]
DnB NORD 54 1370 1109 0000 1706 4838 7310
FUNDACJA MIĘDZYNARODOWY RUCH NA RZECZ ZWIERZĄT VIVA!
ul. Kopernika 6 m. 8
00-367 Warszawa
KRS 0000135274
z dopiskiem-dla Emilki

[SIZE=2]2009-10-05 60,00 PLN ALINA S. KRAKÓW (BAZAREK Beni DLA EMILKI)
2009-10-07 45,00 PLN Nelka SYLWIA S. (BAZAREK Beni DLA EMILKI)
2009-10-09 42,00 PLN MALGORZATA P. RUDA SLASKA (BAZAREK Beni DLA EMILKI)
2009-10-12 5,00 PLN ALINA S. KRAKÓW (KSIĄŻKOWY BAZAREK DLA EMILKI. NR11A SETKA)
2009-10-12 15,00 PLN ELŻBIETA U. CHORZÓW (KSIĄŻKOWY BAZAREK DLA EMILKI. MAKREla)
2009-10-12 40,00 PLN WIESŁAWA K.D (KSIĄŻKOWY BAZAREK DLA EMILKI, MIMIŚ)
2009-10-13 10,00 PLN MARTA S. POZNAŃ (KSIĄŻKOWY BAZAREK DLA EMILKI, BILA)2009-10-14 60,00 PLN IWONA G. ŻARY(KSIĄŹKI DLA EMILKI ONA 03 02)
2009-10-14 69,00 PLN LILIANNA R. S. LESZNO (KSIĄŻKOWY BAZAREK DLA EMILKI. PROMYczek)
2009-10-14 15,00 PLN ALEKSANDRA R. ( KSIĄŻKOWY BAZAREK DLA EMILKI. LULKA)
2009-10-15 25,00 PLN MAŁGORZATA R. WARSZAWA ( KSIĄŻKOWY BAZAREK DLA EMILKI GOS)
2009-10-21 3,00 PLN IWONA MAGDALENa S. SOSNOWIEC
2009-11-12 6,00 PLN KATARZYNA MARIA K. OSTRÓW WIELKOPOLSKI (KSIĄŻKOWY BAZAREK DLA EMILKI RIKA)[/SIZE]
2009-10-16 50,00 PLN przekazanie środków na leczenie buldożki Emilki zebranych przez grupę lokalną Vivy - Kotylion dla grupy lokalnej Vivy Animalis

Wydatki:
[SIZE=2]320 PLN- Leczenie w lecznicy Mar-Vet (anonimowy sponsor zapłacił bezpośrednio w lecznicy)
180 PLN- Karma Royal (anonimowy sponsor zapłacił bezpośrednio w lecznicy)
108 PLN- Konsultacja okulistyczna, ortopedyczna, neurologiczna oraz podane leki, lecznica Anima
40 PLN- szczepienie wścieklizna+wirusówki Hexadog
199 PLN- Karma: sucha + 4 puszki Animoda
105,00 PLN- diagnostyka (biochemia i morfologia krwi+badania kału) i leczenie (odrobaczeniex5dni)[/SIZE]

[SIZE=2]Emilka dnia 08.11.2009r trafiła do domu stałego.
Pozostałe fundusze zostaną przekazane na diagnostykę, leczenie i sterylizację/kastrację, opiekę ogólną psów będących pod opieką Fundacji Viva! grupa Viva! Animalis.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Magija ciocia Agatka przypomina jej to kilkaset razy dzienniejej i mówi to prosto do śmierdzącego uszka żeby Emilka usłyszała, potem całuje po główce i przysięga, że zrobi "kuku" tym którzy pojawiali się w jej życiu i są współwinni tego w jakim jest stanie.

Widziałam wiele psów z pseudo, tak zaniedbanego jeszcze nie. Emilka ma przy tym wszytskim tak wspaniały, ufny charakter. Jest cudownym psem.


[IMG]http://images6.fotosik.pl/528/a05fec28367539c4.jpg[/IMG]


[IMG]http://images8.fotosik.pl/86/13478bfb96d2cb81med.jpg[/IMG]


[IMG]http://images6.fotosik.pl/530/e27fc1c87be08c67med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images8.fotosik.pl/87/11b7e1c7342a8cc8.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Agatka, dziękuję Ci za to, że się nią opiekujesz. Ktokolwiek jest winny zrobienia jej tego wszystkiego powinien za to odpowiedzieć. Jak można tak wykorzystać bezbronne zwierzę a potem skazać je na cierpienie?
Kto tego dokonał? Czyja to sunia? Bardzo jestem ciekawa, bo ktoś na pewno się nią zachwycał gdy była maleńka, być może hodowca nie wie jaki los jej zgotował - jesli tak jest na pewno pomoże teraz suni powrócić do normalności. Dajcie znać jeśli się uda ustalić z której hodowli to nasze maleństwo.
Emilko, widzisz tą Dużą na Dwóch Łapach, która mówi Ci prosto do uszka? Ona Cię nie zawiedzie.

Link to comment
Share on other sites

To nie pierwsza sytuacja, w której pies z hodowli wiedzie swoj żywot w pseudohodowli, w makabrycznych warunkach. Mój Gustaw również ma tatuaż, jak do adoptowalam walczyłam o jego życie ponad 1,5 roku. Udało się go wyprowadzić na prostą, ale pewne urazy psychiczne pewnie pozostaną już do końca.

Nie wiem jak można prowadzić hodowlę i nie interesować się dalszym losem wyhodowanych przez siebie psów...

Emilko trzymaj się, teraz może być juz tylko lepiej.

Link to comment
Share on other sites

nie wierzę, że hodowca sprzedał ją świadomie, to chyba niemożliwe, ustalcie hodowcę, na pewno pokryje koszty leczenie Emilki, jestem tego pewna.
Ja ze swojej strony wystawię jej allegro cegiełkowe, przecież te wszystkie badania, operacje pochłoną fortunę, ale dla Emilki wszystko!

Link to comment
Share on other sites

To naprawde straszne. ja nie moge tego zrozumieć. Ale takiego zwyroodnialca, ktory ja trzymal w beczce, to trzeba ukarac za znecanie sie nad zwierzetami. A czemu winicie hodowce. Hodowca mogl być calkowicie nieswiadomy. Ja juz trzy razy mialam przypadki, ze pieski ukradzionio wlascicielom z ogrodow i mimo usilnych poszukiwań, w ktore tez sie zaangazowalam, nigdzie oich nie znaleziono. Nie mozna tak z gory ludzi osadzać. a sprawe trzeba koniecznie zbadac i winnych ularac, poczawszy od tego. Co trzymal ja w beczce. Dzis wplacam pieniazki na jej leczenie - bidulinki

Link to comment
Share on other sites

Krysiu, nikogo nie atakujemy, to są informacje, które otrzymaliśmy i które sprawdzamy. Wiemy na pewno, że pies nie został ukradziony. Oczywiście, sprawdzamy wszystkie te informacje dokładnie i jeśli rzeczywiście hodowca nie był świadomy, to tak jak napisała Magija, pewnie wzruszy go los Emilki i będzie chciał czy tez chciała jej pomóc

Niestety, ostatnio pod naszą opiekę trafia coraz więcej buldozków papierowych, z tatuażami, buldożków, które były sprzedawane bezpośrednio do pseudohodowli. Taką buldożka jest na przykład [B]Buba [/B]Magiji.

Link to comment
Share on other sites

BOŻE....JAK MOŻNA TAK STRASZNIE SKRZYWDZIĆ TAKIE ŚLICZNE MALEŃSTWO????:placz::placz::placz: JAK MOŻNA SKRZYWDZIĆ JAKIEKOLWIEK STWORZONKO???? JA TEGO CHYBA NIGDY NIE ZROZUMIEM...:shake:
JAK COŚ TAKIEGO WIDZĘ TO MI WSTYD ,ŻE ZALICZAM SIĘ DO LUDZKIEGO GATUNKU....

A TEGO SKUR......:bad-word:PRZYDAŁO BY SIĘ SOLIDNIE STŁUC:-x A POTEM POSOLIĆ I WPAKOWAĆ DO TAKIEJ BECZKI:angryy::angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

Biedactwo :shake:.
Powiem Wam z punktu widzenia hodowcy, że pseudohodowcy naprawdę są sprytni i potrafią oszukiwać hodowcę, żeby wyciągnąć od niego psa. Raczej żaden hodowca nie sprzeda psa świadomie do takich warunków. W przypadku kociąt sprzedaję wszystkie po sterylkach i kastracji. Trochę odstrasza też zapis w umowie, że w przypadku rozmnażania bez rodowodu kupujący płaci wysoką grzywnę.
Jednak przeciętny hodowca nawet nie zdaje sobie sprawy, w jak koszmarnych warunkach mogą żyć rasowe psy.

Link to comment
Share on other sites

Emilka w wersji "jak ciężko wstać"
[IMG]http://images8.fotosik.pl/89/edd3e7b021e10353.jpg[/IMG]
________________________________________________________________________



Opis od wet
PACJENT NR 2954 - Karta wizyty
-------------------------------------------------------------------------------
WŁ.: Agata Rybkowska ADRES: Żyrardów, …….
Pies EMILKA, RASA Buldog francuski, PŁEĆ Z, UR. 05.09.2004, MAŚĆ marengo
===============================================================================
Data: 05.09.2009 godz.: 19:51
Przyjął: Mariusz Komorowski
WYWIAD:
Pies w bardzo złym stanie ogólnym.
Wychudzenie znacznego stopnia. Zapalenie
rogówki ze starym owrzodzeniem . Blizna rogówki
zapalenie błony naczyniowej w oku lewym.
Przewlekłe obustronne ropne zapalenie
przewodów sł.zewn. ze zwapnieniem pionowej
części kanału. Silna bolesność uszu.
Wyciek śluzowo ropny z pochwy. Możliwe
ropomacicze. Wymioty. Odwodnienie 4%.
Bez temperatury.
Jama brzuszna niebolesna.
Macica niewyczuwalna w badaniu palpacyjnym.
Problemy z poruszaniem się wobbler syndrom.
PACJENT NR 2954 - Karta wizyty
-------------------------------------------------------------------------------
WŁ.: Agata Rybkowska. ADRES: Żyrardów, …….
Pies EMILKA, RASA Buldog francuski, PŁEĆ Z, UR. 05.09.2004, MAŚĆ marengo
===============================================================================
Data: 08.09.2009 godz.: 13:17
Przyjął: Mariusz Komorowski
WYWIAD:
RTG:
Podejrzenie występowania tzw. kręgów
połowicznych.
Zmiana obejmuje odcinek Th 11-13 oraz L-1. Kręgi
zrośnięte ze sobą, kształt klinowaty i deformacja
związana z kifozą kręgosłupa.
Przyczyna wystąpienia anomalii nieznana.
Zalecona konsultacja specjalistyczna.
W radiogramie kości czaszki widoczne
zwapnienie średniego stopnia przewodów
słuchowych zewnętrznych w ich części pionowej.
USG:
Wątroba powiększona,
hyperechogeniczna. Śledziona o prawidłowej
echo strukturze.
Nerka lewa w normie wiekowej.
Nerka prawa jak lewa.
Pęcherz moczowy w trakcie badania miernie
wypełniony moczem o prawidłowej budowie
ściany. Bez złogów.
Nieco zgazowane jelita o lekko pograbiałych
ścianach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...