Jump to content
Dogomania

Dzisiejszy artykuł w Gazecie Wyborczej


mala_czarna

Recommended Posts

Czytał ktoś? Jeśli nie, to tytułem wstępu, czyli jak to jest z hodowlą psów...

"Znana działaczka Związku Kynologicznego w Łodzi hoduje w swoim mieszkaniu 30 psów rasowych na sprzedaż. Zamknięte na całe dnie w maleńkich klatkach pełnych odchodów zagryzają się nawzajem.

Katarzyna R. ogłasza się w internecie, w "Gratce" i miesięczniku "Pies".
W "hodowli" są yorki, pudle, maltańczyki i chihuahua.

Polecam przeczytać cały artykuł, gdzie między innymi napisane jest o tym, jak yorki z hodowli Pani Katarzyny zagryzły pudla. Zagryzły również ciężarną suczkę yorka.

Tak sobie pomyślałam, czy nie ma bata na takich ludzi? Czy to rzeczywiście tylko o kasę chodzi? A gdzie zwykła, ludzka przyzwoitość? Gdzie ta niby miłość do czworonogów? Dlaczego, pomimo tego, że o procederze wiedzą inni hodowcy z Łodzi, ZK nic z tym nie robi?
Chore państwo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mala_czarna']
[B][COLOR=Red]"Znana działaczka Związku Kynologicznego w Łodzi[/COLOR] [/B]hoduje w swoim mieszkaniu [B]30 psów rasowych na sprzedaż.[/B] Zamknięte na całe dnie w maleńkich [B]klatkach pełnych odchodów[/B] [B]zagryzają się nawzajem.[/B]

Czy to rzeczywiście [B]tylko o kasę chodzi?[/B] A gdzie zwykła, ludzka przyzwoitość? Gdzie ta niby miłość do czworonogów? Dlaczego, pomimo tego, że [B]o procederze wiedzą inni hodowcy z Łodzi, ZK nic z tym nie robi?[/B]
[/quote]
W tym wypadku z pewnością chodzi wyłącznie o kasę .
Ręka rękę myje , dlatego ZK ma to w tyle . :shake:

Całość artykułu jest tu :

[URL="http://wyborcza.pl/1,76842,7021529,Producenci_rodowodow.html"]Producenci rodowodów [/URL]

[B][COLOR=Red]Patologia za wiedzą i przyzwoleniem ZK .[/COLOR][/B] :angryy:

Paskudny babsztyl .

Link to comment
Share on other sites

Masakta poprostu :mad:jak tak mozna? I jak to mogło się tak długo udawać, przeciez ludzie, którzy kupili od niej psy musieli zauwazyć, że one się dziwnie zachowują bo chyba pies z takiej fabryki ma spore problemy emocjonalne.. Powinni zamknąć natychmiast ja, jej fabrykę, a biedne psiska oddać w dobre ręce.. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nateenanu']

Powinni zamknąć natychmiast ja, jej fabrykę, a biedne psiska oddać w dobre ręce.. :angryy:[/quote]
To chyba raczej niemożliwe. Zdaje się, że w Polsce nie ma stosownych uregulowań prawnych w tym temacie.
Natomiast do znawców tematu mam pytanie: po kiego grzyba istnieje w Polsce instytucja ZK?

Link to comment
Share on other sites

Takie coś pokazuje, jak nieudolną instytucją jest ZK. Tylko że nie da się zmienić całego Związku z dnia na dzień, to muszą być lata powolnych przemian. Pewnie musi jeszcze kilka tego typu spraw ujrzeć światło dzienne, żeby coś się zaczęło zmieniać na lepsze. I oczywiście na wszelkich układach i układzikach cierpią zwierzęta... :-(

Link to comment
Share on other sites

Jak wygląda sytuacja w innych krajach europejskich czy w Stanach jeśli chodzi o liczbę i "konkurencyjność" lub współpracę organizacji kynologicznych? Bo u nas jest PKPR, ale to jeszcze niszowa organizacja, no i sekowana przez ZK (pewnie z wzajemnością?). Nie znam się, tak się tylko zastanawiam, czy to nie jest problem monopolu.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze mole. Pyszny jest poseł Paweł Suski , który tak tę sprawę komentuje :

[I]„[B]My, posłowie[/B] i miłośnicy zwierząt, mamy inny pomysł. [B]Przygotowujemy teraz pisma[/B] do Ministerstwa Edukacji[B], by już w przedszkolach[/B] lub w klasach I-III szkół podstawowych [B]ruszyć z programem edukacyjnym dla najmłodszych, jak traktować zwierzęta[/B]. Musimy kształtować taką świadomość od najwcześniejszych lat.”[/I]

460 próżniaków z Wiejskiej , co miesiąc bierze po kilkanaście tysięcy złotych i za te pieniądze oni mają taki nowatorski , jedyny pomysł , żeby przygotować pisma do ministra edukacji !
Sen to jest, czy jawa ? Śmiać się mam :lol: , czy płakać :-( ?

Link to comment
Share on other sites

O tym, że się hodowlanym suką dokłada szczeniaki od innych już słyszałam, o tum , że hodowlane suki dostają resztki ze stołówek, żeby wyciągnąć więcej .... niestety wiem z autopsji :(
Pseudohodowla, to każda hodowla nastawiona na zysk, metryki i uprawnienia hodowlane niczego nie zmienią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Kurcze mole. Pyszny jest poseł Paweł Suski , który tak tę sprawę komentuje :

[I]„[B]My, posłowie[/B] i miłośnicy zwierząt, mamy inny pomysł. [B]Przygotowujemy teraz pisma[/B] do Ministerstwa Edukacji[B], by już w przedszkolach[/B] lub w klasach I-III szkół podstawowych [B]ruszyć z programem edukacyjnym dla najmłodszych, jak traktować zwierzęta[/B]. Musimy kształtować taką świadomość od najwcześniejszych lat.”[/I]

460 próżniaków z Wiejskiej , co miesiąc bierze po kilkanaście tysięcy złotych i za te pieniądze oni mają taki nowatorski , jedyny pomysł , żeby przygotować pisma do ministra edukacji !
Sen to jest, czy jawa ? Śmiać się mam :lol: , czy płakać :-( ?[/quote]
U mnie ta wypowiedź wzbudziła uśmiech politowania.
Pamiętam wypowiedź pana posła ze stycznia br. Pan Suski zabrał głos przy okazji zlikwidowania peudo w Poznaniu. Twierdził wtedy:
Dla "Gazety"
[I]Paweł Suski, poseł PO, hodowca sznaucerów średnich
Niestety, w tej chwili pseudohodowle psów czy kotów nie podlegają praktycznie żadnemu nadzorowi. [U]Związek Kynologiczny kontroluje[/U] tylko te, których właściciele zgłaszają psy jako reproduktory, po to by ich potomstwo mogło uzyskać rodowód. Skutek jest taki, że na rynku pojawia się mnóstwo psów, które mają cechy genetyczne odbiegające od wzoru rasy, a także rozmaite schorzenia, np[/I]. dysplazję stawów.
[I]Certyfikat gwarantowałby, że jest w stanie zapewnić zwierzętom odpowiednie warunki, a do rozrodu przeznaczane będą zwierzęta przebadane, ocenione, takie, które mają najlepszy materiał genetyczny. To powinno wyeliminować amatorów łatwego zarobku kosztem cierpienia zwierząt i psucia rasy.[/I]"
[LEFT][COLOR=#000000]http://wyborcza.pl/1,75478,6204737,Fabryki_psow.html

[/COLOR][/LEFT]
Mamy wrzesień i hodowlę pod egidą ZK. Hodowlę prowadzoną przez znaną działaczkę. Co na to pan poseł?:
[I]Marcin Masłowski: Panie pośle, widział pan zdjęcia hodowli psów w łódzkiej kamienicy. Czy powinna ona tak wyglądać?
Paweł Suski, poseł PO, członek Parlamentarnej Grupy Przyjaciół Zwierząt: - Oczywiście że nie. Jestem członkiem Związku Kynologicznego, sam hoduję sznaucery. Psom nie należy ograniczać wolności. Co złego stałoby się, gdyby one po tym mieszkaniu sobie biegały? Nic. To przykład absolutnego braku dobrej opieki nad zwierzętami. Klatki, olbrzymie zagęszczenie... Równie dobrze mogłyby sobie spać pod biurkiem. Widzę na zdjęciu białego maltańczyka zamkniętego w kojcu. To kuriozalne, ale też groźne. Źle hodowane psy w domu są później po sprzedaży agresywne u nowych właścicieli.[/I]
Widzę, problem z zajęciem stanowiska. ;)
Zawinił członek ZK a pan poseł już nie mówi o nadzorze, nie mówi o konieczności zmiany prawa bo ,,[I]Przepisy wszystkiego nie załatwią, nie oszukujmy się"[/I] Pan poseł proponuje nam ...edukację dzieci.:roll:
ps. Nawiasem mówiąc pan poseł Suski reprezentuje przestarzałą szkołę filozofii mówiąc ,,[I]Źle hodowane psy w domu są później po sprzedaży agresywne u nowych właścicieli."[/I] Nie chronimy zwierząt dla dobra ludzi. Chronimy zwierzęta dla ich dobra. Potwierdza to art.1 u.o.z stwierdzając:
[I]Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Słuchajcie, jaki to może być rejon Łodzi te pięć collie w mieszkaniu?! :angryy: Czyżby "hodoffczyni" mojego Sasza nadal była w grze? Jeśli to ona - pojadę i zrobię coś strasznego...[/quote]

Sprawdziłam. To może być ta sama osoba :shake: Sasza (w moim awatarze) do wieku 5,5 miesiąca nie opuszczał pokoju w którym się urodził... Cierpi na syndrom kennelowy. Boi się (do dziś, choć jest lepiej) własnego cienia.
Ponawiam pytanie, czy w artykule może chodzić o hodowlę niejakiej Anny Ś.? Może ktoś z Łodzian mi pomoże? Bo jeśli to babsko dalej krzywdzi psy, to ja tego tak nie zostawię :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']

Ponawiam pytanie, czy w artykule może chodzić o hodowlę niejakiej Anny Ś.? Może ktoś z Łodzian mi pomoże? Bo jeśli to babsko dalej krzywdzi psy, to ja tego tak nie zostawię :angryy:[/quote]

Jeśli chodzi o ten artykuł, o którym pisałam, to w Wyborczej napisali, że jest to [B]Katarzyna R[/B].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Jeśli chodzi o ten artykuł, o którym pisałam, to w Wyborczej napisali, że jest to [B]Katarzyna R[/B].[/quote]
Zofii.Saszy chodzi o inną hodowlę, o której nadmienia się w tym artukule:

"W innym bloku, w Łodzi, na tyłach Szpitala Kopernika, w dwóch małych pokoikach hoduje się pięć owczarków collie. Psy ledwo się ruszają po tak małej przestrzeni, rodzina też. Sąsiedzi zgłaszali sprawę policji. Nic nie wskórali."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']
Natomiast do znawców tematu mam pytanie: po kiego grzyba istnieje w Polsce instytucja ZK?[/quote]

jak to po co? przecież psy to kury znoszące złote jajka - bez ZK nie byłoby psów za grube tysiące - rzygać mi się chce normalnie jak myslę o tym wszystkim - babsko, które trzyma psy w takich warunkach jest jednocześnie AKTYWNĄ DZIAŁACZKĄ ZK - i nie uwierzę, że jej ziomkowie nie wiedzieli co ona ma w domu!!!!! :angryy::angryy::angryy:


[quote name='Karmi']U mnie ta wypowiedź wzbudziła uśmiech politowania.
Pamiętam wypowiedź pana posła ze stycznia br. Pan Suski zabrał głos przy okazji zlikwidowania peudo w Poznaniu.[/quote]

a ja pamiętam jeszcze wypowiedź Suskiego nt kastracji!!! już na samo słowo kastracja obśmiał się z zażenowaniem po czym stwierdził, że psy kastrowane tracą charakter - to była wypowiedź w TV!!!! normalnie załamałam się jak przeczytałam dziś, że ten gość hoduje sznaucery :shock:

Link to comment
Share on other sites

Pani prokurator [B]wzdycha [/B]:

[I][FONT=Verdana]- To jest generalnie temat, jak wyglądają hodowle w Polsce. W sprawie tej konkretnej hodowli [B]czekamy jeszcze na opinię ze Związku Kynologicznego[/B].[/FONT][/I]

[B]Z obiektywną opinią kynologów może być problem[/B]. [B]Katarzyna R. aktywnie działa w związku[/B] - w sekcji pudli.

[B]Kierownictwo związku w Łodzi unika rozmowy[/B] na jej temat. Wszyscy [B]odsyłają do szefa -[/B] Pawła Szemraja. [B]Ten jest nieuchwytny[/B]. Proszony, [B]nie oddzwania[/B], [B]ciągle na wystawach.[/B]
[B]
W centrali związku w Warszawie też nie ma nikogo[/B], kto mógłby skomentować sprawę: - [B][I]Wszyscy są na wystawach[/I][/B] - słyszymy.
[B]Pani R. nadal handluje psami[/B], wystarczy zadzwonić na komórkę i się umówić. - Yorka, psa, szczeniaka? Nie ma problemu, proszę zajrzeć - zaprasza.

[FONT=Verdana]Poseł Suski , hodowca sznaucerów ma taki pomysł :
[/FONT]
[I][FONT=Verdana]- Przepisy wszystkiego nie załatwią, nie oszukujmy się. Zawsze ktoś może tak psy czy koty hodować. My, posłowie i miłośnicy zwierząt, mamy inny pomysł. [B]Przygotowujemy teraz pisma[/B] do Ministerstwa Edukacji, [B]by już w przedszkolach[/B] lub w klasach I-III szkół podstawowych ruszyć z programem edukacyjnym dla najmłodszych, jak traktować zwierzęta[B]. Musimy kształtować taką świadomość od najwcześniejszych lat[/B]. Wydaje się to błahe, ale ta hodowla to dowód, że mamy duży problem.[/FONT][/I]

[SIZE=4][COLOR=Purple][B][FONT=Verdana]Podsumujmy:[/FONT][/B][/COLOR][/SIZE]
[COLOR=Purple][B][FONT=Verdana]- pani prokurator czeka na opinie związku kynologicznego ,[/FONT][/B][/COLOR]
[COLOR=Purple][B][FONT=Verdana]- kierownictwo związku z Łodzi unika rozmowy ,[/FONT][/B][/COLOR]
[COLOR=Purple][B][FONT=Verdana]- szef , Paweł Szemraj jest nieuchwytny, ciągle na wystawach , albo
„dobrzeje” po niedzielnej ,[/FONT][/B][/COLOR]
[COLOR=Purple][B][FONT=Verdana]- w warszawskiej centrali związku puchy, też na wystawach , może "dobrzeją" po niedzielnej ,[/FONT][/B][/COLOR]
[COLOR=Purple][B][FONT=Verdana]- Katarzyna R. nadal handluje psami ,[/FONT][/B][/COLOR]
[COLOR=Purple][B][FONT=Verdana]- poseł Suski przygotowuje pisma do ministerstwa aby kształtować świadomość dzieci w przedszkolach .[/FONT][/B][/COLOR]

[FONT=Verdana][SIZE=4][COLOR=Purple][B]To nie jest sen ... :angryy:
Wnioski ?
[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']A jak po takim czyms tlumaczyc idee R-R?? Rece opadaja:placz:
Zk powinno byc gruntownie potrzasniete:angryy:[/quote]


idea R=R coś mi się wydaje została wymyslona dla nas - naiwnych wierzących w to, że dla ZK też ważne jest dobro psów - i propagując tą ich ideę nakręcamy im biznes - naprawdę każda kolejna taka "wpadka" ludzi z ZK utwierdza mnie w tym przekonaniu

nie mówię, ze nie ma uczciwych hodowców pasjonatów, miłośników - są owszem, ale masa jest takich śmierdzących handlarzy działających pod egidą ZK o których ludzie ze związku doskonale wiedzą i wszyscy trzymają sztamę - dla kasy :shake:

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiałam się czy wątek o tym powstanie... no i jest.
Tyle się tu pisze o różnych rozmnażaczach, a w czym ta baba jest lepsza? W plecach, to na pewno.
Widziałam zdjęcia w gazecie, jak kury w klatkach te psiny. Kupowanie na lewo i podstawianie szczeniąt to niewyobrażalny skandal.
Tylko dlaczego o tym tak cicho?

Oczywiście, że dla wielu osób R=R to będzie ściema i zwykłe naganianie dopóki ZK nie zrobi porządku sam ze sobą. I wielu uczciwych hodowców na tym straci.

Link to comment
Share on other sites

ZK nie jest "nieudolną instytucją", tylko instytucją skupiajacą takich własnie ludzi jak ta hodowczyni - takich właśnie"przyjaciół" i "opiekunów" zwierząt. Ludzie którzy kochają psy i leży im na sercu ich dobro nie rozmnażają ich w czasach gdy przykładowo w samej Łodzi jest w schroniskach może 2000 biednych, cierpiących psów, których nie ma kto przygarnąć a reszta jeszcze niepozbierana biega po ulicach głodna i wystraszona albo leży w rowie i zdycha boleśnie z przetrąconym kręgosłupem albo połamanymi łapami. A w koło mieszkają tysiące "miłośników" psów-"dobrych" ludzi, którym się dobrze powodzi ale jak postanawiają mieć psa to nie wezmą biedaka z ulicy czy ze schroniska tylko idą do takich właśnie oprawców-hodowców i zanoszą im pieniądze w nagrodę za to co robią i na zachętę, żeby produkowali jeszcze. I tak w radosnej, beztroskiej podłości produkuje się na świat bezbronne i niczemu niewinne psy nie przejmując się, że aby dla tych nowych tysiecy które się rodzą znalazło się miejsce na świecie to tysiące tych które już przecież urodziły sie wcześniej i jeszcze tak niedawno też były rozkosznymi szczeniaczkami muszą umierać w pseudoschroniskach-mordowniach,masowo być zabijane przez ludzi mówiacych "to tylko pies" a w niedzielę chodzących do kościoła, muszą zagryzać się nawzajem w ciasnych klatkach, muszą ginąć pod kołami samochodów, ginąć w walkach psów, z braku odpowiedniej opieki pozostawione same sobie bo nie ma dla nich miejsca na tym okrutnym świecie. Moim utopijnym wielkim marzeniem jest, żeby przez najbliższe pięć lat ani jedna suka na całym świecie nie dostała cieczki i żeby nie urodził się ani jeden pies nawet najbardziej rasowy i najpiękniejszy. Niech nareszcie ludzie zaopiekują się tymi które już są, pragną żyć i z tęsknotą w sercu, smutnymi oczami wypatrują swojego opiekuna. A tym nierobom najczęściej pozbawionym wykształcenia i chęci do uczciwej pracy, którzy kupują sobie kilka czy kilkanaście suczek żeby je gnębić, eksploatować i tym się żywić życzę, żeby zobaczyli jakimi są nieudacznikami i pasożytami, żeby zastanowili się do czego się przyczyniają i po co tak naprawdę żyją i życzę im prawdziwych ludzkich wyrzutów sumienia. A tak wogóle to psy powinny być wyłącznie za darmo.

Link to comment
Share on other sites

SZOKUJACE !!!!! ale co najbardziej ?

[B][SIZE=3]"Paweł Suski, poseł PO, członek Parlamentarnej Grupy Przyjaciół Zwierząt:[/SIZE][/B] -
Oczywiście że nie. Jestem członkiem Związku Kynologicznego, sam hoduję sznaucery.
Psom nie należy ograniczać wolności. [B]Co złego stałoby się, gdyby one po tym mieszkaniu sobie biegały?[/B] Nic. To przykład absolutnego braku dobrej opieki nad zwierzętami. Klatki, olbrzymie zagęszczenie... Równie dobrze mogłyby sobie spać pod biurkiem."

NIC ??????????????
[B]30[/B] PSOW W MIESZKANIU I TO JEST OK WG POSLA ? :crazyeye:
chyba brak wyobrazni:shake:

[B]Pawel Suski :[/B]

"My, posłowie i miłośnicy zwierząt, mamy inny pomysł. Przygotowujemy teraz pisma do Ministerstwa Edukacji, by już w przedszkolach lub w klasach I-III szkół podstawowych ruszyć z programem edukacyjnym dla najmłodszych, [B]jak traktować zwierzęta.[/B]

MYSLE ZE W PIERWSZEJ KOLEJNOSCI EDUKOWAC TRZEBA NIEKTORYCH POSLOW :angryy::angryy::angryy:

"JAKI PAN , TAKI KRAM ":diabloti: -mówi staropolskie przysłowie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...