Jump to content
Dogomania

POMOCY! CIEŃ PSA! Szczeniak zabrany zwyrodnialcowi chce walczyć o życie!


Turkusik

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='marta666']zastanawia mnie jedna rzecz odnośnie nk. Weszłam tam z ciekawości i trochę zastanawia mnie,że po tylu komentarzach dziewczyna nie usunęła jeszcze konta?
Przecież od razu każdy chciałaby to ukryć przed znajomymi. Ktoś podał nawet linka w jej klasach.
Ostatnie zdjęcia są z grudnia....może ta dziewczyna nie wchodzi od dawna na nk i nie ma zielonego pojęcia co się tam dzieje....a jeśli to faktycznie nie ona zrobiła?

Nie chcę jej bronić,ale powstrzymałabym się od oceny na nk :shake: Tym bardziej,że znam już jedną historię pomyłki dwóch osób...[/quote]
[SIZE=4][B]dokładnie!
[/B]czy nie zablokowała by choćby komentarzy?[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinkmoon']Słuchajcie, może to będzie trochę głupie pytanie, ale co tam:p

Na dogo widzieliśmy już przebieg kilku dochodzeń (np. sprawa Ozzy'ego, teraz na tapecie jest Moon), ale zawsze były to sprawy dotyczące przestępstw popełnianych na zwierzętach. Teraz mamy chyba pierwszy przypadek przestępstwa finansowego, a co więcej, wszystkie a przynajmniej większość dowodów to skany naszego forum, zdjęcia zamieszczone w internecie. Czy przy tej okazji nikt się nie przyczepi do dogo jako całości? Prowadzimy tutaj dużo zbiórek pieniędzy, a to jest nielegalne bez uzyskania odpowiedniej zgody. Tak samo nie wiadomo czy legalne w kwestii podatkowej są bazarki, sprawa już była tam wielokrotnie dyskutowana i nikt nie wie. Jakby to wszystko zebrać do kupy, to na dogo z ręki do ręki przechodzą naprawdę duże sumy pieniędzy. Czy informując policję o tym, że takie działania są u nas powszechne, nie strzelimy sobie w stopę?

[URL="http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-spolek/dzialalnosc-gospodarcza/opinie-prawne/organizowanie-zbiorek-publicznych-w-internecie-opinia-prawna.html"]Organizowanie zbiórek publicznych w internecie - opinia prawna - Działalność gospodarcza - Prawo spółek - e-prawnik.pl[/URL][/quote]

No właśnie, też mam teraz takie obawy....te wszystkie bazarki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewajanka']Dziwny jest fakt, iż mimo bardzo niepohlebnych komentarzy na jej profilu nk, nadal nie usunęła konta:-o Co jest grane?:roll:[/quote]

Weszlam na konto Marty Ch. - lincz! "Niepochlebne" komentarze to delikatnie ujęte...to jest przesada aby takie epitety wypisywac! Beda sie wyzywac na Niej internetowi idioci, ktorym los bezdomych zwierzat jest obojetny ale maja frajde z pastwienia sie nad innymi, siedzac bezpiecznie przed szklanym monitorem...

Link to comment
Share on other sites

Korzystając z tego, że wczorajsze emocje nieco opadły :p chciałam jeszcze raz przedstawić pomysł z wczoraj, który niestety zginął w zalewie innych postów i nikt się do niego nie ustosunkował ;)

[quote]Mamy już czarne kwiatki, może zrobimy też [B]"pozytywną listę",[/B] gdzie będą wpisane osoby sprawdzone i zaufane. Osoby, które wiadomo że jeśli firmują swoim nickiem akcje pomocy danemu psu, to jest to pewne. Jeśli ktoś spoza tej listy będzie chciał do niej dołączyć, niech spotka się z którąś z "zaufanych" osób i zostanie na żywo zweryfikowany ;-) coś jak wizyta przedadopcyjna. Oczywiście sprawdzona osoba może poręczyć za "nową" bez spotykania się z nią na żywo, tylko po znajomości wirtualnej, ale pamiętając, że poręczając za kogoś staje się odpowiedzialna za ewentualnie popełnione przez tę osobę malwersacje.

Przykre że zaczyna być konieczne stosowanie takich systemów bezpieczeństwa, w których osoba musi być "polecona" żeby zdobyć wiarygodność, ale naszego zaufania nadużyto tak bardzo, że wydaje się to nieuniknione...
I tak funkcjonuje już coś takiego, tylko nieformalnie - że ktoś za kogoś poręcza, ktoś kogoś zna i wie, że tej osobie można zaufać. Może po prostu spiszmy to w jednym miejscu, żeby wiedzieć, na kim można polegać.
Co o tym myślicie?[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Korzystając z tego, że wczorajsze emocje nieco opadły :p chciałam jeszcze raz przedstawić pomysł z wczoraj, który niestety zginął w zalewie innych postów i nikt się do niego nie ustosunkował ;-)
[/QUOTE]
ja jestem za:p
[QUOTE]Weszlam na konto Marty Ch. - lincz! "Niepochlebne" komentarze to delikatnie ujęte...to jest przesada aby takie epitety wypisywac! Beda sie wyzywac na Niej internetowi idioci, ktorym los bezdomych zwierzat jest obojetny ale maja frajde z pastwienia sie nad innymi, siedzac bezpiecznie przed szklanym monitorem...[/QUOTE]
zgadzam sie:shake:

Link to comment
Share on other sites

Może ktoś inny się pod nią podszywa. Tyle złych komentarzy na NK, a konto nadal istnieje. Myślę, że administratorzy z NK i Dogo mogą dokładnie namierzyć oszustkę po adresie IP. Może się okaże, że dziewczyna z NK to nie ona. Więc może wstrzymajcie się od tych komentarzy na NK, bo możecie skrzywdzić niewinną osobę. Będzie miała przechlapane u koleżanek i nauczycieli, etykietkę oszustki i złodziejki. Oczernić jest kogoś bardzo łatwo, ale trudniej potem udowodnić swoją niewinność. Naprawdę możecie zrobić wielką krzywdę niewinnej dziewczynie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Mając w pamięci nie do końca jasną sprawę dot.wystawiania bazarków mi się wydaje,że każdy krok w tej sprawie musi być podjęty po konsultacji z prawnikiem-żeby faktycznie nie strzelić sobie samobója.
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

PINKMOON - masz racje z "pozytywna lista". Nie wiem jak to technicznie sie organizuje, moderator pewnie potrzebny jak w przypadku CK i ustalenie zasad, dopracowanie szczegolow!

Sa osoby na dogo, znane od "lat" z wyrobiona opinia, ale w przypadku debiutantow (sama jestem zalogowana dopiero od lipca) zaufanie w tej chwili bedzie mocno ograniczone! Odbije sie to oczywiscie na psach. Trudno bedzie uzyskac dla nich pomoc! I to mnie najbardziej boli w calej tej sprawie!

Link to comment
Share on other sites

Tak... emocje troszke opadły. Mam nadzieje, że małolacie nie strzeli nic do głowy i nie popełni jakiegoś głupstwa np. nie zrobi sobie krzywdy. Bo po takiej akcji na dogo oraz na NK może ją popchnąc do czynów takich a nie innych. W tym momencie nie ma raczej żadnego wsparcia i jest odtrącona przez otoczenie bo taka kolej rzeczy, nic ja nieusprawiedliwia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']PINKMOON - masz racje z "pozytywna lista". Nie wiem jak to technicznie sie organizuje, moderator pewnie potrzebny jak w przypadku CK i ustalenie zasad, dopracowanie szczegolow!

Sa osoby na dogo, znane od "lat" z wyrobiona opinia, ale w przypadku debiutantow (sama jestem zalogowana dopiero od lipca) zaufanie w tej chwili bedzie mocno ograniczone! Odbije sie to oczywiscie na psach. Trudno bedzie uzyskac dla nich pomoc! I to mnie najbardziej boli w calej tej sprawie![/quote]

nie wiem jak to jest na dogo, bo nie jestem tutaj często, ale przecież istniała tu jakaś Fundacja zbierająca kasę w skarpety dla konkretnych psów? Nie można tak?
ja działam pod skrzydłami Fundacji Viva! i kasa zawsze idzie na konto Fundacji a my rozliczamy się za pomocą faktur - zgodnie z prawem - w razie czego zawsze można te faktury obejrzeć w siedzibie Fundacji, gdyby ktokolwiek miał wątpliwości. To samo tyczy się allegra - nasze konto jest charytatywne, allegro nie pobiera opłat za wystawienie aukcji, zwraca prowizję, wszystko idzie na zwierzaki - konto ze statusem aukcji charytatywnych jest wiarygodne, bo samo allegro sprawdza jego wiarygodność na podstawie przesłanych dokumentów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Mając w pamięci nie do końca jasną sprawę dot.wystawiania bazarków mi się wydaje,że każdy krok w tej sprawie musi być podjęty po konsultacji z prawnikiem-żeby faktycznie nie strzelić sobie samobója.
Elżbieta[/quote]

Na miau też mają bazarek - może ktoś z tamtego forum orientuje się, jak to prawnie wygląda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isiak']Na miau też mają bazarek - może ktoś z tamtego forum orientuje się, jak to prawnie wygląda?[/quote]

ale dziewczyny - nikt nie może zabronić sprzedaży w internecie, pytanie tylko czy odprowadzamy podatek od zebranej kwoty - od jakiej trzeba odprowadzać nie wiem, bo jak już pisałam, Fundacje są z niego zwolnione

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sventata']Tak... emocje troszke opadły. Mam nadzieje, że małolacie nie strzeli nic do głowy i nie popełni jakiegoś głupstwa np. nie zrobi sobie krzywdy. Bo po takiej akcji na dogo oraz na NK może ją popchnąc do czynów takich a nie innych. W tym momencie nie ma raczej żadnego wsparcia i jest odtrącona przez otoczenie bo taka kolej rzeczy, nic ja nieusprawiedliwia.[/QUOTE]

Też się tego obawiam, po komentarzach jakie przeczytałam na NK, a co jeżeli ktoś się pod nią podszywa? Nie usunęła konta, nie usunęła komentarzy, czy pisałaby swoje dane na dogo będąc osobą jawną na NK? Nagonka jest na nią tutaj i OSZUSTKA o tym wie i wie też że ma komentarze na NK, bo cały czas śledzi to forum. Więć jeżeli oszustką jest rzeczywiście Marta Ch. to dlaczego nic nie robi ze swoim kontem na NK? Trochę mnie to dziwi, mam wątpliwości czy to na pewno ona i obawiam się o jej reakcję na te ataki na jej osobę.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Dokładnie-chodzi o ten podatek-żeby całe czynione dobro nie obróciło się przeciwko porządnym ludziom.Tu musi się wypowiedzieć prawnik tym bardziej,że w TV ciągle mówią,że skarbówka ostrzy sobie zęby.
A jak to wygląda na allegro?Czy ci co sprzedają odprowadzają podatek od sprzedaży?
E

Link to comment
Share on other sites

[quote]nie wiem jak to jest na dogo, bo nie jestem tutaj często, ale przecież istniała tu jakaś Fundacja zbierająca kasę w skarpety dla konkretnych psów? Nie można tak?
ja działam pod skrzydłami Fundacji Viva! i kasa zawsze idzie na konto Fundacji a my rozliczamy się za pomocą faktur - zgodnie z prawem - w razie czego zawsze można te faktury obejrzeć w siedzibie Fundacji, gdyby ktokolwiek miał wątpliwości. To samo tyczy się allegra - nasze konto jest charytatywne, allegro nie pobiera opłat za wystawienie aukcji, zwraca prowizję, wszystko idzie na zwierzaki - konto ze statusem aukcji charytatywnych jest wiarygodne, bo samo allegro sprawdza jego wiarygodność na podstawie przesłanych dokumentów.[/quote]
Magija, właśnie o to mi chodzi żeby zebrać w jednym miejscu listę osób które albo są powiązane z fundacjami, stowarzyszeniami, albo mimo że działają jako osoby prywatne, są zaufane i sprawdzone. Coś takiego przydałoby się nie tylko w kontekście pomocy finansowej, ale choćby i bazarków czy zwykłego pisania postów.
Jedna konkretna lista, nie wątek z tysiącem stron.
Na dogo często pojawiają się nowi użytkownicy ściągnięci tu np. historią konkretnego psa, i ktoś taki nie może wiedzieć że Ty jesteś z Vivy, a ktoś inny z OTOZu, bo skąd? Myślę że takim osobom ta lista przydałaby się najbardziej. Ciotki zalogowane dłużej na dogo wiedzą już kto jest kto, ale ci nowi nie zawsze zdążą się w tym zorientować.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, spokojnie, sąd nie będzie sprawdzał kilku tysięcy bazarków, bo de facto nie chodzi tu o wyłudzenia na bazarkach, ale głównie o wpłady dobrowolne - na jednym z wątków padła kwota 900zł a to tylko jednen głos i jeden wątek - nie popadajmy w paranoję, a ukarać trzeba ją przykładnie...

Co do listy "białych kwiatków" - według mnie jednak nie warto. Doprowadzimy do sytuacji, gdy nikt za nikogo nie będzie chciał poręczyć, bo każdy może okazać się potencjalnie niewierygodny... Trzeba podchodzić zdroworozsądkowo.

[B]Amit[/B], czy możesz określić ILE na chwilę obecną zgłosiło Ci się poszkodowanych osób? Czy potrzebna jest jakaś lista z wątków osób deklarujących? No i czy już wykonałeś pierwsze kroki w sprawie ?

Link to comment
Share on other sites

Tak, ale przecież podatek dochodowy płaci sie od osiągniętego dochodu. A kasa z bazarku jest przeznaczona na cele charytatywne, a nie do czyjejś kieszeni. Ale rzeczywiście dobrze by bylo przedyskutować sprawę z prawnikiem i jakimś specem z Urzędu Skarbowego. Nie ma kogoś takiego na dogo?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorobella']Ale z wyzwiskami na k..... w profilu na nk :shake:
.[/QUOTE]

no właśnie.. to jest nasze społecze ństwo.. dopiero my pokazujemy klasę.. tak samo było z tym michałem co kota wystrzelił... żenada.. jeszcze chwile i nie będziemy lepsi niż ta gówniara...:shake:

[B]KTO TO DAŁ NA WYKOP!!!!!!!!!!!!!!??????????????????[/B]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...