Jump to content
Dogomania

jak zrobić suszoną pierś drobiową?


nateenanu

Recommended Posts

Witam serdecznie :)

Czy ktoś zna może sprawdzony przepis na wysuszenie filecików drobiowych na smakołyki?
Moje psy uwielbiają te kupne, wszystko za nie zrobią, ale wiadomo - za 18 zł które płacę za niewielką paczkę mogę kupić więcej filetów i zrobić domowym sposobem, do tego bez konserwantów i innych dodatków, także liczę na jakieś porady w tej materii :)

Znalazłam na dogo przepis na wysuszenie wątróbki - gotować z dodatkiem czosnku w granulkach, ostudzić, pokroić i wysuszyć w piekarniku, można dodatkowo przed suszeniem jeszcze posypać czosnkiem. Myslę, że pomijająć etap gotowania można tak samo potraktować drób - co myślicie? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ja kroję na małekawałeczki i suszę w piekarniku z termoobiegiem w temperaturze ok 80 stopni. trochę to trwa, ale smaczki są rewelacyjne. Przechowywać najlepiej w lodówce, ale nie jest to konieczne.

W ten sam sposób robiłam smaczki rybne,moja suka je uwielbia.

Są o tyle lepsze od kupnych, że nie są solone.

Smacznego ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']a jak długo suszyć tego kurczaka w piekarniku? :) bo mam zamiar mojej suczce zrobić, ale dokładnie nie wiem jak długo to ma być w piekarniku[/quote]


Ponawiam pytanie :p
Ale ja bym to robiła chyba jakos na oko i "na dotyk" az bedzie suche ??? a nie za twarde

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

wydaje mi sie ze mozna - ja kiedys wysuszylam sobie niechcacy kielbaske (to bylo ze 12 lat temu jak mikrofale nie byly jeszcze takie polularne i nie wiedzialam jak to dziala :evil_lol:)
wyjelam po porstu cos w rodzaju pumeksu - suchutkie, leciutkie - a smakowalo rewelacyjnie, naprawde

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja jak suszę pierś z kurczaka to rozbijam to jak kotlet, tylko żeby było bardzo cieniutkie, wsadzam do suszarki na grzyby i suszę.
Potem przechowuje to w plastikowym pojemniku np. takim po lodach. Tylko nie wiem ile takie suszki mogą wytrzymać , bo u mnie dłużej niz 3 dni nie postoją:diabloti:
Najważniejsze jednak to nie trzymać tego w worku foliowym. Ja kiedyś wrzuciłam kilka kawałków do worka foliowego jak szłam z psem na spacer, a póżniej o tym zapomniałam. Po 3 dniach się zorientowałam i jak wyciągałam to już lekko waniało...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Unbelievable']o, fajne :diabloti: jak w środku, suche?[/QUOTE]

Te cieńsze tak, jakbym dłużej je potrzymała to pewnie wszystkie by się do końca wysuszyły, ale ja chciałam, żeby były nieco miękkie ;). Do jutra raczej się przez to nie zepsują, a właśnie na jutro je potrzebuję.
Ugotowanie kurzego fileta + 20min (dwie porcje) w mikrofalówce, ot cała filozofia suszenia mięsa :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RCookie']Te cieńsze tak, jakbym dłużej je potrzymała to pewnie wszystkie by się do końca wysuszyły, ale ja chciałam, żeby były nieco miękkie ;). Do jutra raczej się przez to nie zepsują, a właśnie na jutro je potrzebuję.
Ugotowanie kurzego fileta + 20min (dwie porcje) w mikrofalówce, ot cała filozofia suszenia mięsa :evil_lol:.[/QUOTE]
to już chyba wolę do piekarnika, czas trzymania podobny a mniej roboty (pokroić i na blachę)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']to już chyba wolę do piekarnika, czas trzymania podobny a mniej roboty (pokroić i na blachę)[/QUOTE]

Podejrzewam, że surowe też by się dało ususzyć, ja najpierw ugotowałam, a potem stwierdziłam, że będzie mi się rozlatywać i pomyślałam o wrzuceniu do mikrofalówki, no i wyszło co wyszło :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RCookie']Podejrzewam, że surowe też by się dało ususzyć, ja najpierw ugotowałam, a potem stwierdziłam, że będzie mi się rozlatywać i pomyślałam o wrzuceniu do mikrofalówki, no i wyszło co wyszło :cool3:.[/QUOTE]
rozumiem ;) ja suszyłam usmażoną pierś w lodówce : P ale to dłużej zeszło

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...