Jump to content
Dogomania

Bullik miniatura


Iss

Recommended Posts

Jakiś czas temu miałam okazję przyglądać się przez moment suni BM i powiem szczerze byłam pod wrażeniem jej temperamentu, poniekąd przypominała laba tyle że w mniejszym "opakowaniu". Wizualnie bardzo mi się BMy podobają mojemu mężowi także .... w związku z tym, że miałam okazję jedynie poobserwować przez parę chwil jedną przedstawicielkę rasy kieruję pytanie do właścicieli i miłośników rasy ; jakie BMy są ? jak się zachowują względem człowieka? jak się czują w większym stadzie ? jak się zachowują wobec obcych psów , ludzi? czego można się po rasie spodziewać? Wszelkie zalety i wady ?

Celowo kieruję te pytania do Was drodzy miłośnicy rasy, wolę znać relację na żywo od właścicieli aniżeli książkowe opisy ras .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iss']a czy ktoś z obecnych tutaj właścicieli bullików mógłby mi odpowiedzieć na powyższe pytania ?[/quote]

Jasne :razz:. Otóż BM są spokojniejsze od swoich większych krewnych, w hodowli Od Rudej wiedźmy żyją zgodnie w stadku, na spacerze chodzą bez kagańca, nie wykazują agresji ani specjalnego zainteresowania innymi psami, Witch podeszła do mojej suni, powąchała i na tym się skończyło. Mają bardzo dobry kontakt z dziećmi, nawet małymi, ale to zależy w dużym stopniu od wychowania. Te, które ja znam są fantastycznymi, zrównoważonymi psami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania z poznania']Jasne :razz:. Otóż BM są spokojniejsze od swoich większych krewnych, [/quote]
Pokutuje opinia,że są znacznie bardziej żywiołowe i energiczne aniżeli standardy.Nie wszystkie standardy są agresywne wobec innych psów.

Jeśli chodzi o mini bulle to z opinii,z którymi się spotkałam jasno wynika,że miniuty mogą mieszkać w większym stadzie,ale są psami bardzo aktywnymi,małymi petardkami wiecznie w ruchu.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie najważniejszą informacją jest to jak zachowują się wobec innych psów, obcych psów często odwiedzających ich dom ?
Mój TŻ chciałby BMa jednak ja się jeszcze waham, przez nasz dom przewija się mnóstwo psów które nie raz zostają u nas tymczasowo, dodatkowo mam już 2 psy, potrzebuję mieć pewność że obecność innych psów w ich domu nie sprawia im kłopotu.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz,nie da się jednoznacznie odpowiedzieć bo w świecie zwierzęcym to raczej w dużej mierze kwestia osobnicza,gdzie duże znaczenie ma socjalizacja z innymi zwierzętami.Jednakże,te mini bulle, z którymi się spotkałam na forach bulterierowych prezentowane są jako psy,które świetnie odnajdują się w psim towarzystwie.Nie słyszałam,żeby którykolwiek z udzielających się na bull forach właścicieli mini narzekał,że jego mini nie toleruje innych psów.Często jednak uczestniczą w psich spotkaniach,stąd można wysnuć wniosek,że nie są agresywne wobec psów.

Na wystawach również nie widziałam incydentów z udziałem mini.
Trzeba jednak dodać,że mini jest wciąż mało w Polsce(teraz to może się nieco zmienić ze względu na mioty,z których maluchy zostały w kraju).Psy raczej ze względu na wysoką cenę i niewielką ilość nie trafiają w przypadkowe i niepożądane ręce stąd też pewnie nie będzie problemów behawioralnych na takim samym poziomie jak ma to miejsce z bulterierami standardami,pitami, amstafami.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Potwierdzam, mam właśnie bullinkę mini z tej hodowli i jestem pod wrażeniem.
Do tego znam kilka innych miniutek i żadna nie wykazała problemu do innych psów.
Moja także nie, cieszy się, merda ogonkiem, chce sie bawić. Wesoła mała świnka moja kochana. Weszła do rodziny praktycznie "bezboleśnie" chociaż mam asto-bokserkę żywiołową dość.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam widzę że nikt tu ostatnio nie zaglądał.
Ja mam 7 mies. sunię mini bullka i moge zdecydowanie zgodzić się z przedmówcami. Emisia jest bardzo żywa, ciężko ją okiełznać( chociaż miałam już wcześniej doczynienia z psami tego typu pitbule) Nie wykazyje agresji w stosunku do ludzi, niestety czego nie mogę powiedzieć o psach. Mam jeszcze sunie boston terriera i maltańczyka i niestety nie potrafi się z nimi dogadać. Ciężko pracuję nad tym aby ich relacje sie poprawiły, niestety na razie bez rezultatów. Jak jesteśmy na spacerze nie okazuje agresji w stosunku do innych psów, tylko w bezpo średnim kontakcie z psem staje się dominująca. Trąca psa ciężarem ciała i nie daje mu spokoju. Czy ma ktoś jakąś sprawdzona metodę na pozbycie się dominacji u mini bullka? załączam zdjęcia obu piesków.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kassia212 -mam siostrę miotową Twojej Emi - Elzę :)
W szoku jestem , że Emi jest tak dominująca - nasza Szila ( Elza ) jest bardzo podporządkowanym psem - mamy jeszcze 9 letnią Westy- która traktuje z nabożnym szacunkiem . Generalnie strasznie kochana i spokojna w domu - dopiero na dworze czy treningu uruchamia jej się turbo doładowanie .

A co do jej zachowania - chodziłaś z nią do psiego przedszkola czy innego zajęcia z psami ?

Mam nadzieje, że się jeszcze odezwiesz - Emi omal nie trafiła do mojej siostry i bardzo bliska naszemu sercu jest ta sunia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam Niestety moja Emisia nie jest tak spokojna jak Elza, chociaż jest już dużo lepiej. Ale trzeba być przy niej cały czas jak biega z innym psem, nie jest agresywna ale lubi sobie troche "poprzepychać" się:)Dlaczego w ostateczności siostra nie zdecydowała sie na Emiśkę? pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Hej :)
Wiesz ale to przepychanie to generalnie cecha rasy :) bulle bawią sie inaczej niż większość psów i faktycznie może to stanowić problem - bo duzo psów odczytuje inaczej takie zachowanie i może być dym. Nie wiem dlaczego ale w naszym przypadku jakoś szczególnie nie po drodze naszej suce z Onkami I Labkami- a świetnie dogaduje się z beaglami czy buldożkami francuskimi. Ale najlepsze zabawy są z innymi bullami. Wtedy ja też nie musze czuwac i tak pilnować . Bo generalnie tak jak piszesz to nie jest kwestiia agresji - tylko pewnie tej niedelikatności i siły która maja nasze psy. Zauważyłam, że duzo psów wymięka i wtedy trzeba faktycznie przerwać zabawę.A może nawet nie same psy tylko właściciele tych psów nie wytrzymują...:) Dlatego najlepsze przyjaźnie i zabawy sa wśród samych bulli - mam szczęście mieć fajną ekipe we Wrocławiu z którymi staramy się często spotykać na spacery bullowe :)

Siostra nie planowała absolutnie zakupu bulla - towarzyszyła mi w podrózy po Szile i na miejscu zwariowała na punkcie Emi...ale nie było szansy zorganizowania pieniędzy ponieważ nie planowała zakupu psa :)Poza tym ma dwa psy w domu i generalnie byłoby to lekkie szaleństwo.

Link to comment
Share on other sites

A tu moja Szila jak miała pół roku :)
[URL="https://picasaweb.google.com/109237480861409794292/31Sie2012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCKOVrMaU2o26uwE&feat=directlink"]https://picasaweb.google.com/109237480861409794292/31Sie2012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCKOVrMaU2o26uwE&feat=directlink



[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Szila też jest duża - 37/38 cm - w sumie nawet nie wiem jak ich rodzice - Heidi nie wyglądała na wysoką..? nie wiem jak ojciec w takim razie. Moja jest długonoga - ciągle mi się wydaje , że chudy szczypior choć wszyscy mówią , że zaczyna robić się masywna - porobię jej jakieś zdjęcia to zobaczysz .

Wystawiasz ją ?

Link to comment
Share on other sites

[attachment=2129:9438.attach]
Heidi była bardzo niska, ojciec już taki średni. Emi z daleka wcale nie wygląda na wysoką, jest taka dość masywna. Byłam z nią 2 razy na wystawie w Toruniu z oceną wybitnie obiecującą wygrała nawet porównianie z psem i w Poznaniu na Międzynarodowej również z oceną wyb. obiec. tylko w opisie sędzia napisał jej że jest duża.
Na kolejną wystawe wybierzemy się na wiosnę.

Link to comment
Share on other sites

Szila 10 miesięczna :)

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-sFR1ezq5JaU/UPW1FUJ5ZZI/AAAAAAAADPA/R98N0yslbZ8/s640/DSC_0004.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-uGeVIciuXHs/UPWwosHo3qI/AAAAAAAADN4/UgEiP2tHiIA/s640/DSC_0028.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-2h_eaYw7k00/UPWxeCRYVlI/AAAAAAAADOA/r417JwhDrRg/s640/DSC_0040.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-N-w8GHhxw6E/UPWzCDCHzKI/AAAAAAAADOo/_yfrgV7G6po/s640/DSC_0072.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...