Jump to content
Dogomania

PIES FARAONA - ze Słowacji, czy ze Szwecji?


Greven

Recommended Posts

Kuzynka planuje zakup wiosną, lub latem psa faraona.

Czy możecie polecić jakąś hodowlę w Polsce? A może za granicą?

Podobno niezłe są na Słowacji i w Szwecji (oraz w Finlandii, ale to już trochę za daleko). W Polsce chyba nie ma jeszcze zbyt dużego wyboru. Kuzynce zależy na szczeniaku z renomowanej hodowli, rokującym wystawowo. Cena nie gra roli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Czy możecie polecić jakąś hodowlę w Polsce? A może za granicą? Podobno niezłe są na Słowacji i w Szwecji (oraz w Finlandii, ale to już trochę za daleko). W Polsce chyba nie ma jeszcze zbyt dużego wyboru. [/quote]

[url=http://home.swipnet.se/farao-anubis/Sired%20Litters.htm]Anubis KNAPPAR[/url]

Radzę niech wpadnie na wystawę we Wrocławiu. Nie jest ich wystawianych dużo - zaledwie parę sztuk - ale bezpośrednia rozmowa z hodowcą i zobaczenie psa na zywo,da znacznie więcej niz setki maili czy dziesiątki rozmów telefonicznych.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Elitesse']ja planowalam zakup faraona w 2002 roku, mialam zarezerwowala suczke z Czeskiej hodowli, wplacilam zaliczke 100 EUR ( przy cenie za szczeniaka 1000 EUR) i zakup niestety nie doszedl do skutku, swoich pieniedzy juz wiecej na oczy nie zobaczylam :roll:[/QUOTE]

A dlaczego zakup nie doszedl do skutku nie mieli szczeniakow, ja za mojego Malucha ( Akita) zaliczki wplacilam 400 euro, a caly koszt zakupu mojej akity znacznie przewyzszal 1000 euro...moze to nie byla hodowla tylko "chodofla"...my mielsimy uwowe przedwstepna i mowa o zwrocie zaliczki tez byla...a zaliczke wplacalismy gdy juz 10 maluchow bylo na swiecie, poniewaz przed narodzinami oni pieniedzy nie przyjmuja, byly tylko zapisy. Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Proponowałabym napisanie e-maila do wybranej hodowli. Kupienie faraona nie jest łatwe zwłaszcza w dobrej hodowli, a takowe sa w Szwecji i w Rosji, w Moskwie.
Te słowackie nie są za specjalne.
Cena co prawda będzie w duzo wyższa niż 1000 euro, ale myślę, że warto poszukac i poczekać na dobry egzemplarz.
Marina bazuje na najlepszych liniach ze Szwecji, ale nie łatwo jest u niej kupic psa.
życzę powodzenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Kuzynka planuje zakup wiosną, lub latem psa faraona.
Kuzynce zależy na szczeniaku z renomowanej hodowli, rokującym wystawowo. Cena nie gra roli.[/QUOTE]

to ja bym radziła "JUŻ" zabierać się za wszystko.
po pierwsze wybór hodowli
po drugie jak najszybszy kontakt z hodowcą - w renomowanych hodowlach czasem i latami !!! trzeba czekać na malucha.
(akurat nie znam się na tej rasie i nią nie interesuję, więc nie wiem jak jest z "dostępnością")
poza tym osobie "z zewnątrz" ciężko jest kupić szczeniorka z dobrej hodowli. trzeba wielu rozmów, rekomendacji, wysiłku i argumentów, przekonania hodowcy do swojej osoby, poparcia, zdobycia zaufania itp...by np. szewdzki hodowca sprzedał "jakiejś tam....polce" szczeniaczka. radzę wziąć to pod uwagę - wiem, bo od 3 tygodni jestem w końcu szczęsliwą posiadaczką wymarzonego maluszka ;)
w wielu krajach nadal polacy są postrzegani przez pryzmat stereotypów i uprzedzeń.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chantell']Ania&psy- kupując psa, musisz zapoznać się z jego wymaganiami i czy jesteś w stanie temu sprostać.
Ja bym radziła Ci poczytać trochę więcej, bo te psy naprawdę potrzebują długich spaceów i ciągłego zajęcia. Niewybiegane będą sprawiać ogromne problemy.[/QUOTE]

:Help_2:
Zacznij czytac ze zrozumieniem, a potem dawaj te 'odkrywcze' rady. :roflt:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...