Jump to content
Dogomania

Czarny owczarek długowłosy


gochadrozdek

Recommended Posts

Witam!
Ponieważ przygotowuję się do zakupu owczarka niemieckiego długowłosego, koniecznie czarnego, chciałabym w tym miejscu prosić doświadczonych forumowiczów lub hodowców o pomoc w jego znalezieniu.
Szczeniaczka chcę kupić w pierwszej połowie przyszłego roku, najchętniej marzec-czerwiec.
Jak wiecie miałam już upatrzoną hodowlę, ale z powodów, o których nie chcę pisać, muszę z niej zrezygnować.
Podstawą dla mnie jest rodowód SV i rodzice z wyszkoleniem (kładę nacisk na zrównoważoną psychikę psa).
Nie ukrywam, że najbardziej mnie interesuje połączenie eksterierowych rodziców z użytkowymi (tak się dowiedziałam, że niestety czarne to tylko w użytkach są).
Czasu jeszcze mam, ale wiadomo, że plany w hodowlach dot. przyszłego roku już się zaczęły, zatem już najwyższy czas na rozpoczęcie poszukiwań, bo jak jedna z forumowiczek mi powiedziała te warunki, które chcę, żeby scyniol(oczywiście sunia) spełniał - 1. rodowód sv, 2. maść czarna, 3. długowłosa, 4. sunia mogą być trudne do zrealizowania.
Ja jednak cierpliwy człowiek jestem i poczekam, bo warto czekać na tego wymarzonego (ha mam go dostać w prezencie na .... urodziny [IMG]http://www.owczarek.pl/forum/smileys/smiley1.gif[/IMG]).
[B]Zatem jeśli moi drodzy znacie hodowle godne polecenia, polskie, niemieckie czy słowackie, gdzie jest szansa na takiego psiura, to proszę podzielcie się tą informacją[/B]. [IMG]http://www.owczarek.pl/forum/smileys/smiley2.gif[/IMG]
Pozdrawiam wszystkich

Link to comment
Share on other sites

Jedna z moich ulubionych ras to Owczarek Belgijski czarny :loveu: kurcze przepiękny psiak ;) nie znam się na Hodowlach więc nic nie moge polecić jedynie to żeby bliżej poznać ta rasę ;) w tej rasie nie było by problemu ze suczka :) a Owczarka niemieckiego czarnego szczerze mówiąc widziałam tylko na fotografiach :) piękne psy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...