Jump to content
Dogomania

Pogaduchy na temat basenji


Nale

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 years later...

Jak już tak rozmawiamy na temat basenji to jak to jest z jego sierścią słyszałam,że to są ponoć psy dla alergików. Bo prawie wcale nie linieją i mają mało alergenów. Czy to jest prawda,czy taka sama bujda jak z tym,że husky i afgany nie uczulają? P.s mam uczulenie tylko na sierść. Nie na ślinę,nabłonek i mocz. Tylko na sierść. Sama mam yorka.

Link to comment
Share on other sites

troszku gubią ale w porównaniu z tradycyjnymi psami to tego jest malutko. [B]Asiaczek[/B] nie jesteś wiarygodna bo w twoim przypadku sporo basków przypada na metr kwadratowy :).
Jesli chodzi o alergię mój szwagier ma na psy (na co dokładnie nie wiem czy sierść czy skóra czy co tam jeszcze) i jak nas odwiedza nie puchnie (jest dość wrażliwy) więc chyba tego alergenu nawet jak jest, są nieznaczne ilosci.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam już kilka wizyt (rozpoznawczych a propos alergii) i różnie to było. Jedne osoby po np. godzinie-dwóch zaczynały lekko kichać i łzawiły im oczy, a inne - reakcja zerowa na psy.

Ale, u mnie są równiez 2 kocice persiczki, więc w sumie i w sprawie alergii tez nie jestem wiarygodna, buuuuuuu........
Jak mi przykro, chciałam pomóc, a tu.... zonk, jestem niewiarygodna;)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sardynka222']Jak już tak rozmawiamy na temat basenji to jak to jest z jego sierścią słyszałam,że to są ponoć psy dla alergików. Bo prawie wcale nie linieją i mają mało alergenów. Czy to jest prawda,czy taka sama bujda jak z tym,że husky i afgany nie uczulają? P.s mam uczulenie tylko na sierść. Nie na ślinę,nabłonek i mocz. Tylko na sierść. Sama mam yorka.[/QUOTE]
Nie wiem jak inni ale ja byłam alergikiem.Mieliśmy kota w domu to miałam liszaje i jak sie wyspał jeszcze w mojej pościeli to sie drapałam.Od świnek morskich puchłam i czerwieniałam po koniach jak lnieja i wiatr mi powiał taką sierścia przy czyszczeniu w twarz to miałam pełno krostek ale na baski o dziwo nie reaguje a śpią ze mną w łóżku.Chociaż przyznam ,że po ok 3 mies cwiczeń mnichów nie ma żadnych alergii i zniknął nawet uporczywy katar sienny męczący mnie cały rok.A jak już były pyłki to kichałam raz przy razie to samo przy sianokosach a teraz mam spokój i koty też w domu wreszcie mogę głaskać gdzie latami się męczyłam.A jak jest z yorkiem? też Cie uczula? Sąsiadka u nas na wsi zamówiła sobie kota bez sierści bo bardzo chciała mieć kota a te ponoć też nie uczulają ale ja po tyg wysypało i dostała liszajów musiała kota zwrócic a jak wpada do basków i pare godz siedzi na ploteczkach i tarmosi psy nic jej nie jest :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ja miałam na mojej www nagrane spiewy naszych basków, ale.... przy modernizacji strony gdzies to przepadło. Mam na CD.

Natomiast specyficznego jodlowania basków możesz posłuchac do woli na YT:
[url]http://www.youtube.com/results?search_query=basenji+yodeling&oq=basenji+yodeling&gs_l=youtube.3..0.1970.4720.0.4874.16.8.0.8.8.0.188.1024.1j7.8.0...0.0...1ac.1.11.youtube.rtBXO4ZFkGg[/url]

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Asiaczku. Posłuchałam i tak jak myślałam moja suka /w typie grzywacza/ jest nienormalna. Ona bardzo mało szczeka tylko własnie tak "śpiewa" zmienia głos od ryku do psa obdzieranego ze skóry :) i to wszystko albo z radości albo zazdrości :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 3 years later...

Witam, ponieważ interesują się bardzo baskami chciałam zapytać jak jest z lnieniem? Poza tym macie jakieś doświadczenia jak znoszą alergicy ich obecność??

Ta rasa nie daje mi spokoju! </3

 

edit: informację zdobyłam, minęło troszkę czasu i.. sama jestem właścicielem baska (;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...