Jump to content
Dogomania

Niezrównoważony psychicznie Mastif i jego koteły.


łamAga

Recommended Posts

2 minuty temu, łamAga napisał:

No ale tak zęby szczerzą i warczą ? ja mam nadzieję że okaze się łagodnym psiakiem ze wzgledu chociaż by na Lenkę , mam nadzieję że się mylę ;)

No...nawet dora zawsze warczy przy zabawie ;p 

Link to comment
Share on other sites

Hejka :)

I tu dotarłam, ledwo mogę się na tym dogo odnaleźć bo nie wiem gdzie szukać wątków :/.

Ja miałam (i mam nadal tylko już dorosłą) suk która już jako szczeniak zaczęła przejawiać agresję do psów. Niefajna sprawa, duuuużo pracy żeby relacje choć poprawne z innymi psami miała. Cóż... widziały gały co sobie zostawiały i nie mam radośnie brykającego w stadzie pieseczka ;).

Moja ciotka kupiła w promocji pseudo astkę po agresywnych rodzicach za 250zł o ile mnie pamięć nie myli, ale było to lat temu 9 ;).

Link to comment
Share on other sites

Przecież suczka normalnie się bawi :D Finka bawiła sie podobnie, a jakoś swoje dziecio nie zjadła :D
Ważne to dobrze wychowywać. Zasady, zasady, zasady.
Astki są super, nie wiem skąd się wzięło, że agresywne - wszystkie które znam, i te z hodowli i te z pseudo są super łagodne do ludzi. Do psów nie, ale do dzieci i do ludzi są mega :D

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedna rzecz mi się nasunęła. Sunia została za wcześnie odebrana od matki. A dopiero około 6-10tygodnia matka uczy delikatności, tego jak się bawić, jak kontrolować szczerzenie zębów itd. Teraz może suczka wydawać się agresywna, bo po prostu tego nie kontroluje. Przed znajomymi dłuższa droga i więcej pracy, bo muszą pokazać jak się bawić, ale to nie jest niemożliwe i nie wpadałabym w panikę. Na ich miejscu poszłabym do psiego przedszkola albo psiej szkółki - do sensownego miejsca, gdzie sunia będzie mieć kontakt ze zrównoważonymi psami: bo psy lepiej nauczą ją delikatności niż człowiek. Z racji, że została pozbawiona najważniejszej lekcji matki, teraz trzeba to nadrabiać. Można samemu przy mądrym człowieku, ale radziłabym (zwłaszcza że to ich pierwszy pies) od razu udać się do kogoś sprawdzonego.


Kurzeł też za wcześnie został zabrany od matki i też nie umie się bawić. Też nie kontrolował ucisku zębów i był nadpobudliwy. Musieliśmy zakazać rękawy i nauczyć go wszystkiego - szło to nam trudno i w sumie dopiero behawiorysta + zrównoważona kotka pomogli opanować problem gryzienia do krwi. U nas jest masa innych problemów z kotem (problemy z radzenia sobie z frustracją etc), ale niewątpliwie zbyt wczesne zabranie go od matki nam dołożyło problemów.

Na pewno praca jest nad psem i nie można tego olać na zasadzie "jakoś to będzie".
Ale nie wierzcie w mity, że amstafy zagryzają, że dostają szczękościsku lub cokolwiek innego - amstaffy są bardzo proludzkie i przyjacielskie do ludzi.

Link to comment
Share on other sites

*Monia* super że Nas odwiedziłaś :* mam nadzieje ze bedziesz tutaj bywała częsciej :*

No i wyjaśniam , ja wcale nie twierdze że Asty są agresywne , Broń Panie Boże , kuzynka zadzwoniła do mnie prawie z płaczem że ludzie jej mówią że jak Lola dorośnie to jej lenke zagryzie że te psy to mordercy , ze jak zacisną zęby to już nie puszczą itd więc jej powiedziałam że Asty to bardzo łagodne psy , bardzo przyjazne dla dzieci pod warunkiem że są dobrze wychowane i ma nie słuchać głupot . Spotkalismy sie kilka razy z nią wlasnie po to żeby Sebek ich nakierował co mają robić , jeżeli będą się do tego stosowali będą mieli anioła nie psa . Ale teraz to wszystko jest w ich rękach , czy posluchają wskazówek czy oleją jej wychowanie i wychowa sie sama . Co jakis czas ich odwiedzimy sprawdzić jak się Lola zachowuje ale nic wiecej zrobić nie możemy Tak jak pisze Tyś , Lola stanowczo za szybko została wzięta od mamy , jak ją pierwszy raz zobaczyłam to ona ledwo sie trzymała na nogach , była taka malusia ....

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Kocham tę małą gówniarę <3 Jest śliczna :)
Mam nadzieję, że kuzyna da radę z Lolą.

Ja też ją kocham <3 jest tak samo nieznośna jak sliczna :D

8 minut temu, Aleksa. napisał:

A ja siedzę z różnymi motywatorami..po lewo cola, po prawo cukierki i chipsy haha..a pisanie słabiutko idzie ;p 

a ja zjadlam lody z bita smietana a teraz jem chipsy i popijam piwem , bardzo fit-owe podejście do diety :D

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, łamAga napisał:

Bierz przyklad z mamusi , siedzi teraz gdzies i sie bawi :P

I tak powinno być :P

18 godzin temu, Aleksa. napisał:

Tamta to z imprezy na imreze...Bogdan to jej musi pilnować xd

Sama się pilnuję :P

Link to comment
Share on other sites

Hej laski ;)

Byliśmy dzisiaj w 2 miejscach kupić krewetki , u osób prywatnych , i wiecie co stwierdzam ? ja która wiecznie marudzi że ma syf w domu ? stwierdzam że mam błysk :/ mi wstyd kogokolwiek wpuścić do domu ale tam to ja bym się sama wstydziła mieszkać :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...