Jump to content
Dogomania

Niezrównoważony psychicznie Mastif i jego koteły.


łamAga

Recommended Posts

Dopytaj weta o kastrację niepełną, czyli zostawienie macicy w środku, a usunięcie jedynie jajników. Mniej inwazyjne, tylko dwa nakłucia, a nie cięcie całego brzucha. Tak kastrują w Wielkiej Brytanii i podobno też w Niemczech, w Polsce niestety tylko niewiele lecznic.

Moje koteły są bardzo lekkie jak na swój wygląd. Kocur waży 5kg, a przed ważeniem wet dawał mu z 8... :D

 

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Dopytaj weta o kastrację niepełną, czyli zostawienie macicy w środku, a usunięcie jedynie jajników. Mniej inwazyjne, tylko dwa nakłucia, a nie cięcie całego brzucha. Tak kastrują w Wielkiej Brytanii i podobno też w Niemczech, w Polsce niestety tylko niewiele lecznic.

Moje koteły są bardzo lekkie jak na swój wygląd. Kocur waży 5kg, a przed ważeniem wet dawał mu z 8... :D

 

Ale.. po co? Po co zostawiać macice? Równie dobrze moze ją tylko wysterylizować. Skoro i tak ma mieć narkoze, to jednak niech ją wykastrują. Co jezeli za jakis czas pojawi się ropomacicze, bo jednak macica została? 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, angineuuka napisał:

Ale.. po co? Po co zostawiać macice? Równie dobrze moze ją tylko wysterylizować. Skoro i tak ma mieć narkoze, to jednak niech ją wykastrują. Co jezeli za jakis czas pojawi się ropomacicze, bo jednak macica została? 

Argumenty za kastracją niepełną (cytuję z grupy kociej, bo mój wet o tej metodzie nawet nie słyszał - w Polsce tylko kilka-kilkanaście lecznic tak kastruje, ciężko o wiedzę w tym zakresie, ale podobno obecnie na dobrych studiach wet. dużo się o tej metodzie mówi):

"1. Bez hormonów płciowych macica ulega inwolucji [znacznie zmniejsza swój rozmiar] i - z powodu braku tych hormonów - ryzyko rozwinięcia się nowotworu jest równie duże, co ryzyko wystąpienia nowotworu kikuta, jaki zostaje po usunięciu macicy.
2. Pozostawienie całej macicy zapobiega rozwojowi ropnia kikuta.
3. Kikut potrafi przyrosnąć do okolicznych tkanek, co może wywoływać znaczny dyskomfort podczas oddawania stolca - podobno w USA coraz częściej diagnozuje się taką komplikację. Macica natomiast do niczego nie przyrasta.
4. Takie cięcie, żeby zostawić jak najkrótszy kikut, może spowodować uszkodzenie nerwów odpowiadających za opróżnianie pęcherza, co skutkuje niemożliwością wysikania się - nigdy, do końca życia. [Ja czytałam również, że może to spowodować nietrzymanie moczu, ale mój wet takich wyników badań nie widział]."

Tylko uwaga! Zwierzę musi być młode, zdrowe, bez zmian w macicy.

I tej metody nie można mylić z błędami lekarskimi, jakimi jest zła kastracja (zostawienie części jajnika w brzuchu suki itp.)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.12.2016 o 20:48, łamAga napisał:

Ja dzisiaj ogarnęłam okna i jakoś mam czas na dogo ....

chyba każdy tu bywa dla Magdy bo jak jej braknie to nikt nie wchodzi :/ smutna prawda :/ 

Ja też uciekam bo dzisiaj miałam rzygowinową noc , spie sobie spię , nagle słysze , mama ała i takiego bełta dostałam na klate że mi sie aż oświeciło , śmierdziało niemiłosiernie więc w nocy o 3 miałam przebieranie łóżka , siebie , młodego i w ogole hardcor :/ mam nadzieję że dzisiaj będzie spokojna noc ;) i odeśpie ;) 

Więc spokojnej nocy laski ;)

Aga lepiej u Was ?

Link to comment
Share on other sites

Ania moje przygotowania do swiat zakonczyly sie umyciem okien :P

 

Tys my jednak wybierzemy normalna kastracje , qwendi w styczniu skonczy 8 lat wiec do mlodych psow na pewno sie nie zalicza :/

Magda ja tam nie wiem czy jestes dmuchana :P ale lala z Ciebie niezła :D

Angi u nas po kolei kazdy lezy :P

Agnieszka dzisiaj Sebek zdycha wiec za fajnie nie jest , nie zlicze ile razy juz lecial do kibla :/ a malo tego na 22 idzoe na nocke :/ i na nic moje prosby ze ma wziac wolne ....

A tak w ogole to pożyczyłam siostrze mojego lapka bo potrzebowala do pracy i pisze z komorki , masakra jakas :/

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

W Boże Narodzenie kiedy jak co roku,
Sypią się ze wszystkich stron życzenia wokół,
Ja także ślę Ci w tym dniu życzenia:
Przy stole wigilijnym pysznego jedzenia,
Czasu spędzonego wśród ludzi wspaniałych,
Świąt pełnych miłości, wprost niezapomnianych,
Szczęśliwego Nowego Roku, Sylwestra udanego,
No i na koniec – wszystkiego najlepszego!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...