Jump to content
Dogomania

Niezrównoważony psychicznie Mastif i jego koteły.


łamAga

Recommended Posts

Hejo ! ;)

Wrócilismy wczoraj ale nie miałam siły już siedziec przed kompem , za stara juz jeste na tak długie trasy :P

Wystawa poszła nam średnio , pierwszego dnia dostaliśmy ocenę bdb , jeden szczeniak z tybków tylko dostał WO a tak wszystkie bdb nie było ani jednej oceny doskonałej i tutaj ciekawostka , jak sie na drugi dzien dowiedzielismy owa Pani sędzina która oceniała Qwendi i dała jej taką ocenę powiedziała po cichu do "sekretarki" jak ta suka mogła zrobić Championat a sama kilka lat wstecz dała nam CWC brakujące do championatu <padam> więc sama sobie wystawiła ocenę jako sędzinie .... Na drugi dzień dostaliśmy ocenę doskonałą i złoto ;) tak że jeden medal przywieźliśmy ;)

Pogodę mieliśmy wymarzoną czyli nie było za gorąco ale nie było też zimno , woda była zimna więc i tak się nie kąpaliśmy ale na plaży spokojnie moglismy poleżeć i Qwendzi nie było za gorąco ;)

Pokój w miarę ale więcej nie chce tam "być" łazienka w pokoju ale tak malutka że się ledwo szło obrócić i na szczecie już się nie boję aż tak bardzo pająków z długimi nogami bo na dzień dobry na suficie nas 3 przywitały , w lazience pod prysznicem na suficie jeden siedział to oszczedzilismy go aż do wyjazdu , jakoś tak się go nie bałam i kąpał się ze mną hahahahaha no ale jak ktoś wynajmuje pokój to chociaż pajaki by pousuwał , no ale poza pająkami to było spoko , kuchnia beznadziejna , czajnik prawie nie działał , mikrofala nie miała talerza i jeszcze z niej jebało a lodówka ciekła ale za to podwórko było duże z dużą ilością psów które Fabian uwielbiał i cały czas "na" nich siedział hehehehe

No to tak w skrócie , teraz uciekam sprzątać dalej , prania mam po sam sufit , własnie pierze się 3ci automat , na szczescie jest cieplutko to schnie na bieżąco ;)

wieczorem wejde Was poodwiedzać ;)

DSC08220.JPG

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem to na wystawie nie powinien być w ogóle oceniany wygląd wizualny psa, bo co osoba, to inna ocena :D Wystawa, to dobre miejsce, żeby zobaczyć jak pies reaguje na różne bodźce, sytuacje itp. A nie na to, żeby wybierać "pięknego" psa ;)

Link to comment
Share on other sites

59 minut temu, *Magda* napisał:

Moim zdaniem to na wystawie nie powinien być w ogóle oceniany wygląd wizualny psa, bo co osoba, to inna ocena :D Wystawa, to dobre miejsce, żeby zobaczyć jak pies reaguje na różne bodźce, sytuacje itp. A nie na to, żeby wybierać "pięknego" psa ;)

A co jak nie wygląd ma być oceniane na wystawie ?  Po czym sędzia ma stwierdzić "o ten pies jest super i wygrywa dzisiaj" ? normalne jest ze co sędzia to opinia , ale tak nie jest od dziś.

A sedzina która oceniała teraz Qwendi dała ciała po całości -.- no ale raz się trafi na fajnego sędziego a raz na debila :/ ale ważne że złoto jest i gratulacje !:)) 

Dobrze ze wyjazd się udał i pogoda dopisała :) 

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie wystawy  nie powinny być przymusowe. Za to przymusowe powinny być próby pracy, ale nie takie, jakie teraz są w ZKwP u większości ras, ale takie próby, które faktycznie sprawdzą przydatność psa i jego charakter.

Sędziowie nie od dziś niestety oceniają wg własnego widzimisię, a nie wg wzorca.

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Tyś napisał:

Dla mnie wystawy  nie powinny być przymusowe. Za to przymusowe powinny być próby pracy, ale nie takie, jakie teraz są w ZKwP u większości ras, ale takie próby, które faktycznie sprawdzą przydatność psa i jego charakter.

Sędziowie nie od dziś niestety oceniają wg własnego widzimisię, a nie wg wzorca.

No to chyba nie doczekamy takich czasów ... wszystko idzie w coraz gorsza stronę. 

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Ania :) napisał:

No to chyba nie doczekamy takich czasów ... wszystko idzie w coraz gorsza stronę. 

W innych krajach na szczęście tak jest, np. u pastuszków ;). Ale pytanie czy w naszych realiach kiedykolwiek będzie to możliwe.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ania :) napisał:

A co jak nie wygląd ma być oceniane na wystawie ?  Po czym sędzia ma stwierdzić "o ten pies jest super i wygrywa dzisiaj" ? normalne jest ze co sędzia to opinia , ale tak nie jest od dziś.

A sedzina która oceniała teraz Qwendi dała ciała po całości -.- no ale raz się trafi na fajnego sędziego a raz na debila :/ ale ważne że złoto jest i gratulacje !:)) 

Aniu, ale to nie osobista ocena sędziego w wyglądzie psa powinna decydować o chamionacie psa/suki. Sędzie ma oceniać czy pies odpowiada ustalonemu wzorcowi, a nie temu czy akurat ten egzemplarz mu się podoba czy nie. Sędzia ma być obiektywny i oceniać psa jako egzemplarz danej rasy, na podstawie wzorca.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziekujemy ;)

Ta sędzina nie patrzyła na wygląd/wzorzec rasy , jej nie spodobało się to że Qwendi przy "biegu" stawia tylne łapy do środka czy jakoś tak to ujęła i ok ma prawo dać bdb ocenę skoro twierdzi że na taką ocenę pies zasługuje ( czyli wszystkie tybki oprócz jednego szczeniaka ) ale stwierdzić "jak Ona mogła zrobić championat " wcześniej samej dając CWC temu własnie psu jest wysoko nie na miejscu ;) Drugiego dnia sędzina doczepiła sie z kolei do tego że Qwendi zachowuje sie jak weteranka czyli ospale itd , ale ocenę doskonałą i złoto dała :) więc .... ile sędziów tyle opinii ;)

Link to comment
Share on other sites

A tak zmieniajac temat bo przecież nic nasze gadanie nie zmieni w związku z wystawami , w dzien jak wyjezdzlismy z nad morze stwierdzilismy z Sebkiem że Qwendi tydzien d domu nie wróci po powrocie tak bedzie miała dosyć pomieszczeń , a ta od powrotu cały czas siedzi nam w pokoju , no oszaleć idzie , a chrapie jak stary kon , jeszcze tylko brakuje żeby zaczela bonczury puszczać :P

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, dOgLoV napisał:

Ledwo weszlismy do pokoju już stał na tapczanie nad którym było pełno kabli :/ ( to na czym stoi to tapczan a nie podłoga jak myslała moja mama i Magda :P ) oczy trzeba mieć w koło głowy ! 

20160716_131042.jpg

Bo zrobiłaś zdjęcie z jakiejś dziwnej perspektywy i nie widać, że to tapczan :D Nawet kolor jakiś podłogowy, a nie tapczanowy :P

12 godzin temu, dOgLoV napisał:

Ja byłam bardzo spokojna jako dziecko więc albo po tatusiu albo po listonoszu :D :P

Dobrze, że u mnie chodziła listonoszka :D :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...