Jump to content
Dogomania

Niezrównoważony psychicznie Mastif i jego koteły.


łamAga

Recommended Posts

hej laski ;)

To byłam ja tak jak Magda pisze bo Sebek w pracy ale nie miałam czasu pisać , tylko weszlam zobaczyc co sie tu dzieje :P musiałam troche po urzedach polatac ale jutro mam lajt to powinnam wejsc na dogo do południa jak mi młody pozwoli ;)

Pamietacie jak wam pisałam że mojej siostry kolezanke zaatakował "pewien" tybetan ? ( oczywiscie nie piszemy tu o Qwendi , tak dla sprostowania jak by ktoś nie był w temacie ) no to teraz posunął się dalej ....
Coś chyba nie lubi znajomych mojej siostry .... moja siostra wczoraj do mnie dzwoni i mówi " pamietasz moja kolezanke Danke? " , odpowiadam "pamietam" no i co z nią ? no i zaczęła mi opowiadać ....
Jej mąż wracał z pracy obok posesji gdzie mieszka ten tybek , w pewnym momencie poczuł że coś go szarpie , okazało sie ze ten osobnik go zaatakował , chciał mu doskoczyć do gardła wiec facet sie bronił rękoma w wyniku czego ma powyszarpywaną skórę na rękach , jest strasznie poszyty , podobno juz tracił przytomność z bólu i emocji ale udało mu się wezwac wlascicielke i udało się go uratować ....
Ja już chodzę do mamy okrężną drogą bo się boję że i nas zaatakuje ;(
Na razie nic wiecej nie wiem w tej sprawie ale mam nadzieje ze coś z tym psem zrobią skoro jest tak agresywny ....

Link to comment
Share on other sites

Ale Ty Magda ją kontrolujesz :D

 

Ktoś musi :D

 

Uspic psa! Zdecydowanie...

 

Dokładnie!

Aga, to nie ma czasu na sentymenty. Pies, który atakuje tylko dlatego, że ktoś przechodzi obok, nie nadaje się do życia w społeczeństwie.

Smutne to, ale prawie zagryzł kolesia. Tym razem koleś żyje. Następna osoba może nie mieć tyle szczęścia :(

To nie jest york, który nawet jak podskoczy, to dosięgnie co najwyżej do jajek. Tybek to bydle, które z łatwością dosięgnie człowiekowi do gardła.

 

P.S.

Dzień dobry :)

Link to comment
Share on other sites

dzień dobry ;)

Ja opisałam tą sytuację najłagodniej jak potrafiłam bo to co opowiadał ten koleś to mrozi krew w żyłach , ten pies zachował się w stosunku do niego dokładnie tak jak lew atakujący swoją ofiare , masakra , podobno psychicznie koleś wysiadł i potrzebuje opieki psychiatry i sychologów żeby w ogóle nie bał się wychodzić z domu :/

Link to comment
Share on other sites

hej laski ;)

To byłam ja tak jak Magda pisze bo Sebek w pracy ale nie miałam czasu pisać , tylko weszlam zobaczyc co sie tu dzieje :P musiałam troche po urzedach polatac ale jutro mam lajt to powinnam wejsc na dogo do południa jak mi młody pozwoli ;)

Pamietacie jak wam pisałam że mojej siostry kolezanke zaatakował "pewien" tybetan ? ( oczywiscie nie piszemy tu o Qwendi , tak dla sprostowania jak by ktoś nie był w temacie ) no to teraz posunął się dalej ....
Coś chyba nie lubi znajomych mojej siostry .... moja siostra wczoraj do mnie dzwoni i mówi " pamietasz moja kolezanke Danke? " , odpowiadam "pamietam" no i co z nią ? no i zaczęła mi opowiadać ....
Jej mąż wracał z pracy obok posesji gdzie mieszka ten tybek , w pewnym momencie poczuł że coś go szarpie , okazało sie ze ten osobnik go zaatakował , chciał mu doskoczyć do gardła wiec facet sie bronił rękoma w wyniku czego ma powyszarpywaną skórę na rękach , jest strasznie poszyty , podobno juz tracił przytomność z bólu i emocji ale udało mu się wezwac wlascicielke i udało się go uratować ....
Ja już chodzę do mamy okrężną drogą bo się boję że i nas zaatakuje ;(
Na razie nic wiecej nie wiem w tej sprawie ale mam nadzieje ze coś z tym psem zrobią skoro jest tak agresywny ....

 

Polska, ciezko bedzie o reakcje. W Danii po psa przyjechalaby policja a nastepnie pies dostalby kulke w leb.  

Link to comment
Share on other sites

Moich znajomych z Holandii sąsiadka, straciła psa tylko dlatego, że ten skoczył na dziecko. Nie ugryzł go, ale dla policji wystarczyło, żeby nakazać psa uśpić :/ W tym wypadku akurat, to lekka przesada psa usypiać :(

Ale ten tybek stwarza poważne zagrożenie i dla mnie taki pies nadaje się tylko "na odstrzał". Nie bawiłabym się z takim psem w żadne obserwacje, potem szkolenia itp.

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

Trzymam kciuki za faceta, miał strasznego pecha, że tybek go zaatakował. Mam nadzieję, że fakt pogryzienia został już zgłosozny, bo pies faktycznie stwarza realne zagrożenie...

Link to comment
Share on other sites

wiadomo szkoda  psa, bo pewnie to w dużym stopniu wina braków w socjalu, czy szeroko pojete złe prowadzenie psa.. a gościu rzeczywiście miał dużo szczęścia, że wyszedł z tego żywy... ttu u nas w norge psy agresywne są po prostu usypiane i nikt sie nie patyczkuje, albo wychowujesz i pies jest bezpieczny dla otoczenia albo gdy stważa zagrozenie to idzie pod igłę... więc tu w interesie właścicieli jest dbanie o to by ich pupile nie były zagrożeniem dla otoczenia. Norwedzy kablują jeden na drugiego bez opamietania bo uważają, że to jest ich społeczny obowiazek... także tu nie ma zmiłuj...

Link to comment
Share on other sites

Moich znajomych z Holandii sąsiadka, straciła psa tylko dlatego, że ten skoczył na dziecko. Nie ugryzł go, ale dla policji wystarczyło, żeby nakazać psa uśpić :/ W tym wypadku akurat, to lekka przesada psa usypiać :(

Ale ten tybek stwarza poważne zagrożenie i dla mnie taki pies nadaje się tylko "na odstrzał". Nie bawiłabym się z takim psem w żadne obserwacje, potem szkolenia itp.

obawiam sie, ze skonczy sie tylko na obserwacji. tj pies 4 razy pojdzie do weta a ten okresli czy pies nie coruje na wscieklizne. koniec historii... witamy w Polsce;/

Link to comment
Share on other sites

Hejka ;)

Magda nie ma tego w necie , wszystko jest pewnie zamiecione pod dywan ;)

Marmara_19 Oni już nawet nie jezdza do weta tylko wet jezdzi do nich zeby nie stwarzac zagrożenia ;)

Angi wiem skąd jest ten pies ale dokładnej nazwy Hodowli nie znam , nie mniej jednak wiem że ten hodowca jest lekko mówiąc " inny" ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...