Jump to content
Dogomania

Pedigree puszki skład


lilia1983

Recommended Posts

[B]Pedigree z wołowiną w galaretce (puszka 400g)[/B]
[I]Karma pełnoporcjowa dla dorosłych psów[/I]
[U]Składniki:[/U] mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego(min. 30%mięsa, min. 4%wołowiny, min. 4% świeżego mięsa), oleje i tłuszcze,
produkty pochodzenia roślinnego, substancje mineralne
[U]Analiza(%):[/U] Białko ogólne 8,0,Oleje i tłuszcze surowe 5,5, Popiół surowy 3,0, Włókno surowe 0,3, Wilgotność 80,0,
Energia metaboliczna na 100 g produktu 378 kJ/(91 kcal). Związki bezazotowe wyciągowe (BNW):3,2.
[U]Witaminy[/U]: D3: 150 IU/kg, E:50 mg/kg, Miedź jako siarczan miedzi:2,5 mg/kg
[I]Sposób karmienia:[/I] 5kg-1puszka, 10kg-2 puszki, 20 kg-3 puszki, 30 kg-4 puszki

[B]Pedigree junior zdrowy początek z cielęciną w galaretce (puszka 400g)[/B]
[I]Karma pełnoporcjowa dla rosnących psów i szczeniąt[/I]
[U]Składniki:[/U]Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 36% mięsa, min. 4% cielęciny), oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, substancje mineralne
[U]Analiza(%):[/U]Białko ogólne:9%, Oleje i tłuszcze surowe 7%, Popiół surowy 2,5%, Włókno surowe 0,6%, Wapń 0,45%, Fosfor 0,3%, Wilgotność 79%

[I]Energia metaboliczna na 100g produktu:[/I] 431 kJ/(104 kcal)
Związki bezazotowe wyciągowe (BNW): 3%
Witaminy: D3: 500 IU/kg, E: 80 mg/kg
Miedź jako siarczan miedzi: 2,5 mg/kg

[B]Składniki i dawkowanie wszystkich produktów pedigree jest podane na [url=http://www.pedigree.pl/]PEDIGREE[/url] [/B]

Te produkty mają informację, że są [B]zalecane przez Polskie Stowarzyszenie Dietetyków Weterynaryjnych[/B]

Karmi ktoś z was tym swoje psy? Jak tak to jak one reagują na tą karmę? Mojemu psu czasem kupuję się w domu puszkę i dostaje ją jako przysmak do jedzenia gotowanego, dostaje go oczywiście dużo mniej niż podane dawkowanie na puszce ale hmm.. obawiałabym się chyba karmić tym psa jako podstawowym jedzeniem, ponieważ mam złe doświadczenie po karmieniu psa Chappi suchą karmą. A są to produkty z podobnej półki. Dlatego też zdziwiło mnie że są zalecane przez dietetyków weterynaryjnych, może coś pedigree zaczęło robić żeby mieć troszkę lepsze produkty, gdzieś coś o tym czytałam. Jak przeglądałam ostatnio etykietę na puszce chappi to pedigree wydawało się ciut lepsze w sensie że miało więcej mięsa - przynajmniej tak pisze na etykietce(niby jest go więcej ....tylko jakiej ono jest jakości.?...). Bo są firmy do których bierze się mięso do produkcji karm według takich kryteriów jak dla ludzi a są firmy co przerabiają na jedzenie...hmm...nie wiadomo co

Zastanawia mnie też napis na opakowaniu: [U]SKładniki:[/U] mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego([B]min. 30%[/B]mięsa, [B]min. 4%[/B]wołowiny, [B]min. 4% [/B]świeżego mięsa). Czyli tego mięsa jest ogółem 30 %, 8% to wołowina i świeże mięso, zastaje jeszcze 22% i co w to wchodzi? wydaje mi się że w tym 30% mięsa są wliczone jeszcze produkty pochodzenia zwierzęcego które stanowią te 22% i że celowo to nie zostało wyraźnie napisane, bo skoro te 22% to też miałoby być mięsem to dlaczego producent nie napisałby z czego jest to mięso

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Co do tych zwykłych puszek nie wiem ale wpadły mi raz w ręce i moje psiaki jadły Pedigree Pur i powiem szczerze że może nie są takie dobre jak inne wysoko mięsne puszki na rynku ale nie są złe i psiaki nawet je jadły z tym że okrutnie śmierdziały i potem z pycholków też ulatniał się ten zapaszek :)
[B]
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...