Jump to content
Dogomania

HELP - siersc!!!!!!!!!!!!!!


psiak

Recommended Posts

Mam problem!!! Jakis czas temu dostalem z Wloch psiaka(shih tzu). JEst to piesek z rodowodem i chcialbym go wystawiac. Problemem jest to, ze ma strasznie sucha i puszysta siersc. Co mam zrobic, zeby wlos byl taki, jak powinien byc? Jakich kosmetykow uzywac?Co tto sa i jak sie robi papiloty? I co zrobic, by nie byl taki suchy i puszysty??
Prosze o pomoc.To ladna sunia(ma 19 miesiecy), a jej barwa, to bialy i rudy(podobno czerwony).Prosze o pomoc!!!Z gory dziekuje!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

19 miesięcy to dosyć dużo, jak najszybciej zmień jej kosmetyki. Jeżeli ma taki włos jak piszesz to Hery nie wystarczy :roll: . Proponuje 1all system, albo Bio-Groom, KW też są dobre, ale najlepiej sama popróbuj i dopasuj.

i te i te dostaniesz tutaj [url]http://www.e-pet.pl/[/url]
pamiętaj, że sam szampon nie wystarczy, jeżeli włoski są bardzo suche koniecznie kup oliwke np. Vita Oil z bio-groom :P , bardzo dobre (mam 4 shih-tzu i używam dla każdego :wink: ) Poza tym odżywki itd. :roll:

Napisz z jakiej hodowli jest to piesek, włosi mają raczej psy w typie amerykańskim..... a z tego co piszesz, to albo ma on włoski typowo skandynawskie, albo rzeczywiście troche podniszczone.....
Jeżeli możesz wstaw jej fotki :D , chętnie zobaczymy (najlepiej na temacie shih-tzu, zapraszam też tam do rozmowy :P )
Jak masz jakieś pytania, to pisz śmiało chętnie pomożemy :D

Link to comment
Share on other sites

Nie wkleje fotek-nie mam niestety. Z jakiej hodowli jest tez Wam narazie nie powiem, bo psiak dopiero do mnie przyjechal(ok 2 tyg temu), ciotka ma jeszcze metryke.
Wlos ma strasznie zniszczony. Musialem go porzadnie rozczesac.Czy mozecie mi dokladnie napisac co, jak i ile razy w tygodniu czesac, kapac, jak nakladac odzywke,szampon i co z tymi papilotami?(bo slyszalem, ze cos takiego sie robi).

Link to comment
Share on other sites

trudno mi tak napisać, to zależy w jakim piesek jest stanie, poprostu musiałabym sama go zobaczyć :wink:
po pierwsze: nigdy nie czesz go na sucho! do czesania możesz używać albo tego olejku rozcięczonego, albo jakiegoś olejku norkowego
co do kompania, to ja swoje kompie raz w tygodniu, musze tak często z tego względu, że mieszkam w centrum miasta
a co używać to musisz zdecydować sama.... (tzn. tam masz opisy szamponów, najlepeij wybierz coś do włosów suchych, poza tym odżywek jest masa, musisz sama sobie dobrać, ja używam kilku naraz :wink: )
poczytaj na tej stronie opisy tych kosmetyków i je poprostu zamów. :P Ile czego dawać, bedziesz miała napisane na opakowaniach :roll:
Jeżeli chcesz wystawiać psiaka i mieć z tego coś wiecej niż samą "doskonałą", to moim zdaniem nie warto oszczędzać na kosmetykach. Zresztą one są wszystkie skoncentrowane, przez to naprawdeeeee baaaardzoo wydajne :wink: . A jak bedą służyć tylko dla jednego psiaka, to już wogule starczą na długo.

mam takie jedno pytanie, sama chciałaś shih-tzu? czy to raczej przypadek, że dostałaś pieska tej rasy?
szkoda, że nie masz fotek :P :wink: :roll:

(sorki, za literówki :P :oops: :wink: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiak']Wlos ma strasznie zniszczony. Musialem go porzadnie rozczesac.Czy mozecie mi dokladnie napisac co, jak i ile razy w tygodniu czesac, kapac, jak nakladac odzywke,szampon i co z tymi papilotami?(bo slyszalem, ze cos takiego sie robi).[/quote]

Trzeba pamietac o dobrej szczotce i grzebieniu.

Podstawowe informacje
Uzyskasz na mojej stronie
[url=http://shihtzu.union.pl/pielegnacja.html]Pielegnacja[/url]

[url=http://www.shihtzu.union.pl/akapiel.html]Kąpiel[/url]

A w dziale linkownia, masz linki do sklepow z kosmetykami. Laser Lites ma oddzywke do silnie zniszczonej siersci, moze warto sprobowac?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiak']A czym je robic?Skad kupic papierki?Jaki olejek?[/quote]

Psiak :roll:

Wszystko znajdziesz w linkowni. Mam nadzieje, ze tam zajrzales.
[url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=15269]LINKOWNIA[/url]

Tu nie mozna wklejac linkow sklepow.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ja nie polecam olejku norkowego , z tego wzgledu iz bardzo pies brudzi wszystko w jego otoczeniu ( a jesli tak jak piszesz pies jest bialy to zzolknie od olejku norkowego ), najlepie nawilza zniszczony i suchy wlos , jedwab mozna kupic w specjalistcznych sklepach fryzjerskich . Jedna buteleczak 10ml to koszt ok 15zl , ale jedwab ja dodaje do szamponu , odzywek i pozniej na siersc !!
pozdrawiam mam nadzieje , ze soie poradzisz !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...