Jump to content
Dogomania

Karmienie Owczarka Niemieckiego


mala90210

Recommended Posts

Mam pewien problem , jestem właścicielką bardzo wybrednego Owczarka Niemieckiego , próbowałam mu dawać chyba już wszystko , gotowałam mu kaszę z warzywami i mięsem (kręcił nosem ) , ryż z warzywami i mięsem (kręcił nosem ) , ryż z karmą z puszki (kręcił nosem ) ryż z serduszkami ( kręcił nosem ) ryż z wątróbką (kręcił nosem) nie wiem co już mu mam wymyślać :roll: suchą karmę podaje mu wieczorem i zazwyczaj zje ją całą ale na samej suchej karmie nie mogę go trzymać bo nie jest ona jakiejś super jakości i na pewno nie dostarcza mu wszystkich niezbędnych witamin , jedynie co mu najbardziej podchodzi poza ta karma to jajko dodane do ryżu ale chyba tez nie można dawac codziennie psu surowego jajka (wcześniej sparzonego ) hmmm

co o tym myślicie ??
co wy podajecie swoim pupilom do jedzenia ?? ;)

Link to comment
Share on other sites

nie ten dział. To po pierwsze. po drugie jak psa karmisz? Zostawiasz mu miskę i łaskawie czekasz aż piesek zje? Jeżeli tak, to polecam michę zabrać jeżeli pies nie okazuje zainteresowania jedzeniem, nie po 30 minutach tylko na oczach psa, co by widział, "nie jesz? to nie bądź głodny" i nic do żarcia aż do pory kolejnego karmienia. Kilka(naście),zależy od psa, takich sesji i piesek nauczy się jeść wszystko.

Psy nie mają jakoś specjalnie rozwiniętego zmysłu smaku, możesz spróbować Barf, ale tu trzeba się doszkolić, co by odpowiednio zbilansować posiłki, albo zainwestować w dobra suchą karmę(która nota bene wcale nie jest TAAAAK STRAAASZNIE droga można kupować w wersji 2x15kg i wtedy wychodzi taniej za kg niż w sklepie)


Mój rot i kaukaz żrą surowe(barf), spaniel woli Acane Pacyfice i taka tez dostaje. trzeba odliczyć od porcji żywieniowej ilośc smaków która idzie na szkolenie, bo najedzony pies okazuje zdecydowanie mniejsza zainteresowanie smakami, niż ten na głodzie:diabloti:
[SIZE=1]ach, jaka ja jestem nie dobra, psy głodzę, co by grzeczne były do tozu ze mną:evil_lol:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Daje psu miskę i patrze , jak zaczyna jeść to ok je a to co zostawi do wiadra a jak kreci nosem to zabieram mu miskę i dostaje jeść dopiero wieczorem a mimo to wybrzydza , wiele razy słysze od mamy "biedny pies , głodzisz go " więc nie wiem czy go nie dokarmia jak mnie nie ma chociaż obiecała mi że tego nie będzie robiła więc pozostaje mi w to wierzyć :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...