Jump to content
Dogomania

Pomoc w zmianie suchej karmy na lepszą.


RatMaga

Recommended Posts

Witam :smile:. Jak widać po nicku jestem zaszczurzoną, przywiało mnie z zaprzyjaźnionego forum, któremu pomagacie poprzez bazarki.
Ale do rzeczy: potrzebuję porady jakiegoś zaawansowanego znawcy psów. Moi rodzice mają psa - owczarka niemieckiego. Jest to pies "podwórkowy", posiadający duuuży wybieg, przebywający w kojcu jedynie w czasie wizyt obcych. Ma on 5 lat. Jest psem masywnym, ze skłonnością do łapania dodatkowych kg(obecnie ma prawidłową wagę, ale w górnej granicy). Ponadto ma również tendencję do pojawiania się tłuszczaków. Mama karmi go jakąś dość nieciekawą karmą i domowym jedzeniem. Chciałabym jej pomóc w dobraniu suchej karmy - i tu pojawia się dylemat, co kupić? Jest tego tyle...
Zależy mi aby była to karma we w miarę rozsądnej cenie, dostępna w dużych paczkach. Pies poza tym dostaje karmę domową tzw. mokre - w postaci podrobów, okrawków mięsnych, ugotowanych z kaszą, warzywami, oliwą (moja mama gotuje psu kaszę jak wykwintny obiadek ;-) ). Pies dostaje również nabiał w postaci kefirów czy jogurtów naturalnych - bo go uwielbia (mleko wybiłam mamie z głowy).
Myślałam o karmie Acana Adult Dog.
Pomożecie? :-D

Umieszczałam ten post już w temacie o suchych karmach, mam nadzieję, że nie popełnilam fopa umieszczając go i tu:oops:.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Tez uważam, że Acana będzie dobra.
Za to kasza jest bardzo niewskazana dla psów - cięzkostrawna, powoduje wzdęcia. Lepiej dawać ryż, makaron, ewentualnie platki ryżowe lub jęczmienne. Jeśli pies ma wage w górnej granicy, to lepiej dawać więcej mięsa, okrawków, i warzyw, a mniej wypełniacza, a nawet wcale z niego zrezygnować.
Takie domowe gotowane jedzenie powinno być także "doprawione" odrobiną dodatku mineralno-witaminowgo (jeśli pies je karmę i nabiał, to połową dawki) albo 1-2 razy w tygodniu dobrze by było podać mu jakies mięsne kości, ale tylko surowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tatanka']Mam możliwość kupienia karmy Royal Can 20 kg z Niemiec za 32 euro, a w Polsce można kupić 15 kg + 3 kg gratis za 203 zł z przesyłką - Czy jest jakaś różnica między Polską a Niemiecką karmą ( jakościowo ).[/QUOTE]
nie ma zadnej roznicy,wiekszosc karm jest produkowanych w niemczech a potem sciaganych do polski dlatego ceny niemieckie sa nizsze od naszych bo sa bez marzy hurtownikow i pozniejszych ewentualnych sprzedawcow sklepowych czy internetowych,sam kupuje karme o 0k.40%tansza niz oferowana w naszych sklepach.jesli pies mial jakies zabiegi,a z poprzednich postow kolegi wiem ze mial,karma royala nie zbyt do mnie przemawia,raczej karmil bym karma firmy koebers,wlasciwa dla wieku i rodzaju schorzenia pieska.royal canin jest przeerklamowana droga karma z duza zawartoscia kalorii.takie moje zdanie.pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tatanka']Volkando jaką byś mi polecił karmę z tej firmy ( koebers ) dla 17 miesięcznego Onka, który waży 32 kg i ma bardzo dużo ruchu ( zabieg nie ma nic do rzeczy ).[/QUOTE]
jesli pies po zabiegu wrocil do zdrowia nie ma zadnych problemow zdrowotnych to nie koniecznie polecam karmy koebers gdyz sa one w wiekszosci przeznaczone dla psow z roznymi problemami zdrowotnymi gdyz sa swietnie zbilansowane i mozna miec do nich pelne zaufanie ale sa raczej drogie!!!za drogie na to zeby na codzien je podawac psu!!jesli piesek jest w pelni sil i ma duzo ruchu polecam koledze karme HAPPY DOG nie jest ona droga ale za to godna polecenia!!ja i wielu moich kolegow hodowcow karmimy ta karma!pieski rozwijala sie na niej prawidlowo,jest swietnie przyswajalna dla organizmu zwierzecia.ze swojego kilkuletniego doswiadczenia w karmieniu karma happy dog wyciaglem nastepujace wnioski-organizm psa wyciaga z tej karmy ile sie da,przez co ilosc odchodow jest bardzo mala,nie jest nafaszerowana chemicznym dziadostwem jak np.royal,odchody nie psa nie smierdza tak bardzo jak po innych karmach,niewielkie dawki dobowe podane prez producenta wystarczaja na to zeby zaspokoic potrzeby energetyczne psow pracujacych,wiec wydajnosc tej karmy oceniam na 5!!!karmie ta karma moje owczarki,suki w ciazy,mlode matki,szczeniaki i psy pracujace i te ktore sa w trakcie szkolenia!polecami namawiam,karma ta jest ogolnie dostepna w sklepach internetowych i na allegro.producent.niemcy!tam mozna ja kupic o wiele taniej niz u nas.pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

[quote name='saJo']U moich psow koebers byl totalna porazka....[/QUOTE]
U mnie niestety tak że. Co gorsze przestawienie z niej na inną trwało sporo .
Może to przypadek ale mój na kobersie miał bardzo często sra... Prawie
potwierdzoną trzustkę. Po zmianie na royal/acana/pro plan jest ok

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='VOLKAND']nie ma zadnej roznicy,wiekszosc karm jest produkowanych w niemczech a potem sciaganych do polski dlatego ceny niemieckie sa nizsze od naszych bo sa bez marzy hurtownikow i pozniejszych ewentualnych sprzedawcow sklepowych czy internetowych,sam kupuje karme o 0k.40%tansza niz oferowana w naszych sklepach.jesli pies mial jakies zabiegi,a z poprzednich postow kolegi wiem ze mial,karma royala nie zbyt do mnie przemawia,raczej karmil bym karma firmy koebers,wlasciwa dla wieku i rodzaju schorzenia pieska.royal canin jest przeerklamowana droga karma z duza zawartoscia kalorii.takie moje zdanie.pozdrawiam.[/QUOTE]

Jest różnica, RC ma produkcję również w Polsce, także na rynek polski i niemiecki wychodzą z różnych fabryk.

Link to comment
Share on other sites

A może ROYAL CANIN Club CC. Cena za 15 kg w sklepie internetowym to od 96 do 115 zł. W moim ulubionym, krakwet.pl- 109 zł. Sąsiad daje tą krmę sojemu goldenowi i jest wszystko ok. Sam ma ochote spróbowac z moją owczarynką. Obawiam się tylko reakcji alergicznej na kurczaka bo zarówno bosh jak i belcando na kurczaku powodowało reakcję alergiczną w postaci plam na brzuchu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...