Jump to content
Dogomania

Amerykański koszmar PETA- wp.pl


gorki330

Recommended Posts

PETA to w większości nawiedzone dziumdzie, nie mające pojęcia o zwierzętach, ale przekonane o własnej miłości do nich, lub może przekolnujące do tej własnej miłości społeczeństwo - najgorsze połączenie z możliwych.

Kilka spraw dałoby się wyciągnąć, m. in. schizofreniczne podejście do zwierząt egzotycznych...

Link to comment
Share on other sites

A ja mimo wszystko wolę takie podejście, niż wypchane ponad wszelkie wyobrażenie schronisko, codzienne zagryzienia z przepełnienia, głód i choroby zakaźne, skazywanie psów na dożywocie w klatce niemal bez kontaktu z człowiekiem czy wydawanie psów agresywnych (tych skrzywdzonych przez człowieka też) do rodzin z dziećmi.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Green]Program jest o tym jak powstawala organizacja, o samej Ingrid, o roznych akcjach PeTa, o tym jak sie srodowisko amerykanskie do nich odnosci itd...

Powiem szczerze, ze dokument jest dosc drastyczny... i naprawde daje duzo do myslenia, zarowno w kwestii za jak i przeciw...
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc bardziej niż zabijanie nie rokujących psów w Stanach denerwuje mnie histeryczne ratowanie na siłę każdego nieszczęścia w Polsce, w czym przodują dogomaniacy.
Proszę mi powiedzieć co takiego złego jest w uśpieniu bezpańskiego, chorego i niesprawnego emocjonalnie psa? Dlaczego tak bardzo uczłowieczamy zwierzęta i każde bezpańskie chore psisko traktujemy tak, jakby to był nasz dziadek na szpitalnym łóżku, czyli - życie za wszelką cenę? Przeżywa co 300-setny? Trudno. To jest tylko zwierzę.
Jeden warunek - śmierć musi być bezbolesna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']A ja mimo wszystko wolę takie podejście, niż wypchane ponad wszelkie wyobrażenie schronisko, codzienne zagryzienia z przepełnienia, głód i choroby zakaźne, skazywanie psów na dożywocie w klatce niemal bez kontaktu z człowiekiem czy wydawanie psów agresywnych (tych skrzywdzonych przez człowieka też) do rodzin z dziećmi.[/quote]
o to to to , dokładnie to ....

Bo nie wiem co fajniejsze , morbital czy schronisko w wydaniu polskim :cool1:
oczywiście nie usypiając psa , wkładając go do klatki schroniskowej , my czujemy się lepiej , no bo piesek uratowany , no i kiedyś znajdzie dom ...
Ciekawe co piesek na to ? Szczególnie w tych naszych krajowych , przepełnionych schroniskach , gdzie jest bród , smród i ubóstwo .... gdzie psów więcej przybywa niż ubywa ....

Dlatego PETA tak działa , bo łatwiej utrzymać , wydać - zdrowe , ładne , wesołe , miłe pieski , niż stworzyć getto - biedy , głodu ....
Działają rozsądnie , a nie miłosiernie .... i z to im chylę czoła ....

Oczywiście również jest mi przykro , że stworzenie które jest zależne od nas ludzi , musi zostać pozbawione życia , przez ludzką głupotę , ale tak trzeba ....

A teraz wszyscy Ci którzy są przeciwni polityce PETA , powinni maszerować do najbliższego schroniska , adoptować najbardziej nieadopcyjnego psa , by nie gnił tam do czasu aż mu lampka życia sama zgaśnie - a ile przy tym się wycierpi ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stary zgred']Szczerze mówiąc bardziej niż zabijanie nie rokujących psów w Stanach [B]denerwuje mnie histeryczne ratowanie na siłę[/B] [B]każdego nieszczęścia w Polsce[/B], [B]w czym przodują dogomaniacy[/B]. [/quote]

A czemu Cię to denerwuje? Rozumiem, że uczestniczysz w różnych akcjach .Czy absorbuje Cię to czasowo czy finansowo?

Link to comment
Share on other sites

Z jednej strony nie fajnie, że nie starają się zrozumieć rzekomej 'agresji" ale z drugiej, psy które nadają się do adopcji mają tam lepiej niż w polskich schroniskach. Są plusy i są minusy ;) Ja jestem za eutanazją, może nie zdrowych psów, ale za eutanazją chorych schroniskowców, dla których nie ma już cienia nadziei, oraz za sterylką aborcyjną i usypianiem ślepych miotów.

W tych całych programach typu RSPCA i tym podobnych bardzo nie podoba mi się fakt, że często gęsto nie usypiają nowo narodzonych szczeniąt... :roll:

Podsumowanie?
Vectra to dobrze napisała, nie będę powtarzać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leepa']Myślę że nigdy się tego nie dowiemy. Nigdy nie będziemy wiedzieli czy życie za wszelką cenę, czy też śmierć i koniec cierpień.[/quote]
Proponuje zapytac ludzi, ktorzy przezyli Oswiecim. Zapytac sie ich o to co bylo wtedy dla nich lepsze: zycie czy kulka w leb i do pieca? A jak ktos wychodzi z zalozenia, ze czlowiek to nie pies to powiem tylko tyle, ze instynkt przetrwania jest taki sam u kazdego i objawia sie checia zycia..to takie zjawisko biologiczne ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']
W tych całych programach typu RSPCA i tym podobnych bardzo nie podoba mi się fakt, że często gęsto nie usypiają nowo narodzonych szczeniąt... :roll:
[/QUOTE]

A ja szczerze mówiąc po namyśle stwierdziłam, że większy sens ma pozostawienie przy życiu miotu szczeniąt, które mają ogromne szanse na adopcję, a ich psychika nie będzie zniszczona złymi doświadczeniami z człowiekiem, niż dorosłego psa po ciężkich przejściach, wykazującego przykładowo agresję lękową, zdziczałego, który po pierwsze ma małe szanse na szybką adopcję (a w warunkach schroniskowych niewiele można zrobić by poprawić jego psychikę), a po drugie znacznie większe jest ryzyko, że w nowa rodzina jednak sobie z jego "odchyłami" nie poradzi i będzie musiała go zwrócić, lub co gorsza, dojdzie do tragedii.

Co nie znaczy, że jestem przeciwko usypianiu ślepych miotów w ogóle.

[quote name='Martyna22']instynkt przetrwania jest taki sam u kazdego i objawia sie checia zycia..to takie zjawisko biologiczne ;)[/QUOTE]

Tak pół żartem, pół serio. Skąd więc u ludzi tyle samobójstw ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martyna22']Proponuje zapytac ludzi, ktorzy przezyli Oswiecim. Zapytac sie ich o to co bylo wtedy dla nich lepsze: zycie czy kulka w leb i do pieca? A jak ktos wychodzi z zalozenia, ze czlowiek to nie pies to powiem tylko tyle, ze instynkt przetrwania jest taki sam u kazdego i objawia sie checia zycia..to takie zjawisko biologiczne ;)[/quote]
wiesz co przez szacunek dla tych wszystkich ludzi , co byli , przeżyli obozy zagłady - to porostu nie wypada !!! robić takich porównań !!!
analogicznie - nikt nie chciał takich miejsc , ale przez głupotę , pychę , chciwość "ludzi" powstały ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']A ja szczerze mówiąc po namyśle stwierdziłam, że większy sens ma pozostawienie przy życiu miotu szczeniąt, które mają ogromne szanse na adopcję, a ich psychika nie będzie zniszczona złymi doświadczeniami z człowiekiem, niż dorosłego psa po ciężkich przejściach, wykazującego przykładowo agresję lękową, zdziczałego, który po pierwsze ma małe szanse na szybką adopcję (a w warunkach schroniskowych niewiele można zrobić by poprawić jego psychikę), a po drugie znacznie większe jest ryzyko, że w nowa rodzina jednak sobie z jego "odchyłami" nie poradzi i będzie musiała go zwrócić, lub co gorsza, dojdzie do tragedii.

Co nie znaczy, że jestem przeciwko usypianiu ślepych miotów w ogóle.



Tak pół żartem, pół serio. Skąd więc u ludzi tyle samobójstw ;)[/quote]

Bo różnica - wiem nie zaczyna się zdania od bo :evil_lol: ale różnica jest taka
tam usypia się nierokujące adopcyjnie psy , pozostawia się rokujące w tym szczenięta ..
u nas nie usypia się agresywnych , schorowanych , przypadków beznadziejnych ... więc aby tej bidy nie zwiększać , należy usypiać szczeniaki ... napisałam należy - bo często niestety nie są usypiane , żyją pośród tysięcy nierokujących psów ....
Zresztą nie tylko w USA schroniska , że tak powiem "świecą pustkami" rozsądna polityka takich miejsc jest w wielu cywilizowanych krajach , tak się myśli głową nie sercem :lol:

Link to comment
Share on other sites

Martens
Samobójcy to ludzie chorzy, gdzie efektem choroby jest samozaglada. Mysle, ze to rozumiesz.

Vectra
Ja bardzo szanuje ludzi, ktorzy przeszli przez to pieklo i nie porownuje ich do psow, porownuje jedynie sytuacje. Nie widze w tym nic niestosownego. Ja po prostu szanuje kazda forme zycia i uwazam, ze kazdy zasluguje na zycie. Nikt nie ma prawa do decydowania o czyims zyciu! Ty chyba nie chcialabys zeby ktos decydowal o Twoim, wiec dlaczego chcesz decydowac o czyims?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martyna22']Martens
Samobójcy to ludzie chorzy, gdzie efektem choroby jest samozaglada. Mysle, ze to rozumiesz.

Vectra
Ja bardzo szanuje ludzi, ktorzy przeszli przez to pieklo i nie porownuje ich do psow, porownuje jedynie sytuacje. Nie widze w tym nic niestosownego. Ja po prostu szanuje kazda forme zycia i uwazam, ze kazdy zasluguje na zycie. Nikt nie ma prawa do decydowania o czyims zyciu! Ty chyba nie chcialabys zeby ktos decydowal o Twoim, wiec dlaczego chcesz decydowac o czyims?[/quote]

a komfort życia ? czy to się nie liczy ?
bardzo łatwo jest szanować cos na odległość .... dlatego dałam propozycje ... aby każdy poszedł , adoptował nierokującego psa .... takich w schroniskach jest mnóstwo ...
a co to za życie ? cały czas w ciasnej klatce i walka o każdy dzień , walka z głodem , chłodem z pobratymcami ? czy tak wyraża się szacunek ?
My powołujemy te zwierzęta na ten świat MY , my się przyczyniamy do ich żywota bezdomnego MY , więc niestety mamy i prawo decydować o ich życiu bądź humanitarnej śmierci ....

Link to comment
Share on other sites

A moje zdanie jest bardzo podobne do zdania Vectry. i choć sama ratuję zwierzęta jestem też w jakimś stopniu w stanie zrozumieć zgreda.
Nie usypiamy zwierząt, a pakujemy je do zwierzęcych miejsc zagłady. Usypiamy młode, a trzymamy agresywne czy stare. Oczywiście, oczywiście, ja też kocham psie staruszki! Tylko ich jest zatrważająca większość w schroniskach...dajemy im dożywocie bez człowieka, trawy, biegu. Czy tego właśnie chcą?
Wydajemy ogrom pieniędzy na operacje, hotele itp...czy słusznie? Za te pieniądze po prostu moglibyśmy więcej sterylizować...

Na pewną są dwie strony medalu. Ale mnie także czasem doprowadza do rozpaczy ratowanie przypadków "beznadziejnych". Przede wszystkim sprawić by zwierzęta nie cierpiały - fizycznie i psychicznie. Nie ratować ich tylko po to, by potem wsadzone do schronisk gniły...
A niestety bywa, że wśród organizacji, jak i osób prywatnych, obserwuję przerost ambicji oraz konieczności pokazania jacy jesteśmy "zaje*****" nad rozsądnym oszacowaniem sytuacji, stanu i szans zwierzęcia.

Ważna rzecz. Rozróżnić psy autentycznie agresywne od tych oddawanych z powodu rzekomej agresji.

Link to comment
Share on other sites

Tylko, że my już siłą rzeczy decydujemy o życiu psów - o jego jakości też. Decydujemy właściwie o wszystkim jeśli o nie chodzi - cena udomowienia. Więc teraz skoro nie starcza środków na utrzymanie wszystkich psów, które także dzięki nam przyszły na świat, nie możemy umywać rąk. Musimy o ich życiu decydować.

Niestety taka jest smutna prawda - przy ratowaniu psów na większą skalę trzeba kierować się rozumem, nie sercem. Inaczej krzywdzi się je również, tylko okrężną drogą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martyna22']Rozumiem, ze wszyscy wypowiadajacy sie tutaj sa rowniez zwolennikami aborcji??:cool3:[/quote]
a co ma piernik do wiatraka :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
to nie idzie tu o moje widzi mi się , tylko o rozsądek !!!! nikt o zdrowych zmysłach , nie tupie z radości , z powodu zabrania komuś życia ....

z aborcją jest też tak - rozsądny stosuje antykoncepcje :lol:
miłosierny , wywala na śmietnik , zostawia pod kościołem ....

Link to comment
Share on other sites

Smutne to wszystko,ale już parę razy dostałem tu opieprz ,że uczłowieczam zwierzęta.Ja tam mam wiarę i nie widzę różnicy między krową ,a psem.Skoro trzeba zabić krowę aby nakarmić psy to czy czasem nie lepiej bezboleśnie uśpić psa niż skazywać go na cierpienia?I nie dlatego,że jest kundelkiem.Tylko dlatego ,że jest starym,chorym o złych nawykach kundelkiem,którego nikt nie chce.Mi jest z tego powodu przykro ale to chyba lepsze niż schroniskowy syf.Zresztą sama nazwa tego miejsca mówi schronisko czyli miejsce do schronienia się nie do dożywotniej wegetacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...