Jump to content
Dogomania

nadpobudliwy pies


kattka

Recommended Posts

Od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką półrocznego pieska. Poblem w tym, że mam w domu jeszcze roczną sukę i niestety nie mogą dojść ze sobą do porozumienia. Objawia się to tym, że on poprostu na nią wskakuje w celu powiększenia rodziny. Póki co Polly go odgania. To chyba nie jest normalne (?). Dodam, że Polly będzie miała cieczkę dopiero w czerwcu i nic nie wskazuje na to, żeby miała mieć wcześniej. Myślałam, że to bedzie wyglądało zupełnie inaczej, a tymczasem Buffy tylko myśli jak ją dopaść. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, co się dzieje, lub jak oduczyć Buffa tych praktyk (?)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gucio']psa ciężko będzie oduczyc a moze żeby suńki nie pokrył to ją wysterylizuj? ;-)[/quote]

Dziękuję za radę, ale to chyba nie najlepszy pomysł, ponieważ to nie rozwiązuje problemu. Ona nie ma cieczki, a pomimo to on wciąż próbuje. Jak narazie siedzą w osobnych pokojach, tylko co dalej...

Link to comment
Share on other sites

Jezeli piesek nie jest reproduktorem (lub nie ma zamiaru być) to proponuję kastrację ulżysz zaówno jemu, swojej męczonej suczcie i sobie - zobaczysz jak poprawi się jego zachowanie :D
Polecam i goraco pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gucio']No..to jego wykastruj ;-) A jesli mozna wiedzieć-jakiej jest rasy czy to mieszaniec? :D[/quote]

To terier. Kastracja, czy też sterylizacja nie wchodzą w grę. Chodził mi o jakieś metody oduczenia go takiego zachowania.

Link to comment
Share on other sites

Aga może sie wprawia ..
a tak serio może byc to oznaką dominacji (teriery mają charakterrek ;)) lub poczatkiem burzy hormonalnej.
Wnioskuje z Twojej wypowiedzi ze piesek ma przed soba karierę wystwową.
Z tym oduczaniem ciezko i mozolnie. a co zronbisz w czerwcu 7 miesieczny pies tez zdarza sie ze skutecznie pokryje ... (izolacja)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga1215'][quote name='kattka']Od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką [b]półrocznego pieska. [/b][/quote]

Półroczny piesek chce kryć :o :o :o :niewiem: :niewiem: :niewiem:[/quote]

Też jestem zdziwiona! Dlatego pytam, czy to normalne zachowanie (?)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patka']Aga może sie wprawia ..
a tak serio może byc to oznaką dominacji (teriery mają charakterrek ;)) lub poczatkiem burzy hormonalnej.
Wnioskuje z Twojej wypowiedzi ze piesek ma przed soba karierę wystwową.
Z tym oduczaniem ciezko i mozolnie. a co zronbisz w czerwcu 7 miesieczny pies tez zdarza sie ze skutecznie pokryje ... (izolacja)[/quote]

Możliwe... Bardziej prawdopodobna chyba jest burza hormonalna. Pomimo tego, ze to terier jest bardzo łagodny i narazie przestraszony, nie przypomina charakterem terieria, nie wydaje się, by chciał dominować.
W czerwcu niestety bedzie miał przymusowe wakacje.

Link to comment
Share on other sites

Buffy to silky terier. Na razie za nic go nie karcę, nie mogę nawet głośno mówić, bo się obraża. Jest ze mną trzy dni i dopiero nawiązujemy kontakt, więc o jakichkolwiek negatywnych bodźcach nie ma mowy. Chciałm tylko wiedzieć, czy ktoś ma może podobny problem, czy jego zachownie jest bardzo nienormalne, czy to mu przejdzie. Moja Polly jest starsza i nie da sobie w prawdzie "w kaszę dmuchać", ale...

Link to comment
Share on other sites

ja mam podobny problem z moim beaglem! tylko ze on ma dopiero 2 miesiące!!! naskakuje caly czas na mojego jamnika i niby kopuluje... zrzucam to na karb rozwoju hormonalnego albo po prostu - najzwyklejsza chęć dominacji...jak wiadomo beagle maja niezly charakterek :lol:

Link to comment
Share on other sites

ah!! u mnie było identycznie - tyle ze to suczka była "nowa". mój pies rzucał sie na 4 miesięczna sunie, która wogóle nie wiedziała o co mu chodzi...i brykała na niego z zębiskami....i teraz już wiem że chodziło tylko i wyłącznie o dominacje...
u mnie po jakichs paru dniach takie zachowania zniknęły...
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No nie możliwe.... Prawie całkiem już mu przeszło i nie było rzeczywiście się czym marwić.
Teraz oboje ślicznie się bawią, można na nie patrzeć i patrzeć...
Okazało się, ze Buffy doskonale rozumie słowo "fe" :D

Link to comment
Share on other sites

Miałem taki klopocik jak przyprowadzilem Chivasa(znajde) do domku i on probowal kopulowac z moja sunia,cala sytuacja zakonczyla sie nastepnego dnia :) moze byla to kwestia ustawienia pozycji w stadzie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...