Jump to content
Dogomania

ROPIEJĄCE OCZKA


Dominika1987

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nam po kroplach ze świetlikiem przeszło i to dość szybko...natomiast jesli by nie przeszło to poleciałabym do weta, bo tak jak pisze Julita - to może być gronkowiec, a to mało przyjemna sprawa....:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonix']Z tematu nic nie wywnioskowałam i dalej mam dylemat...A dokładniej: na łzawijąca oczka gentamycyna czy świetlik ??:shake: [/QUOTE]
Zależy od tego, dlaczego oczka łzawią. Naparem ze świetlika możesz przemywać, podawanie antybiotyku powinnaś skonsultować z weterynarzem.
[QUOTE]I czy to prawda ze gentamycyna kosztuje 1,80zł ??:razz:[/QUOTE]
Coś koło tego.

Link to comment
Share on other sites

a wiec bylam wczoraj u weta i onastwierdzila zesunia ma, po odwinieciu dolnej powieki ,tam w srodku jakies bable( o ile dobrze zrozumialam) narazie dala jakis zel, ktory daje sie rowniez jak ktos ma suche oczy!!! i jak nie przejdzie do 8 dniu, to mam znowu przyjsc i sunia dostanie antybiotyk, ona podejzewa ze moze to byc uczulenie na te pylki ktore w tym roku straaaszliwie zaatakowaly??
Jakos mi to wszystko nie bardzo przekonuje ale co mam robic bede przez pare dni dawa tez zel (3y dziennie) i jak dalej bedzie cieklo to polece juz w piatek znowu.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isacz']a wiec bylam wczoraj u weta i onastwierdzila zesunia ma, po odwinieciu dolnej powieki ,tam w srodku jakies bable( o ile dobrze zrozumialam) narazie dala jakis zel, ktory daje sie rowniez jak ktos ma suche oczy!!! i jak nie przejdzie do 8 dniu, to mam znowu przyjsc i sunia dostanie antybiotyk, ona podejzewa ze moze to byc uczulenie na te pylki ktore w tym roku straaaszliwie zaatakowaly??
Jakos mi to wszystko nie bardzo przekonuje ale co mam robic bede przez pare dni dawa tez zel (3y dziennie) i jak dalej bedzie cieklo to polece juz w piatek znowu.
pozdrawiam[/quote]

czy bable nazywały sie grudki?
grudkowe zapalenie 3 powieki?
u nas to bylo, wwolane wlasnie gronkowcem
trzeba zaaplikowac antybiotyk i srodek przeciwzapalny wtedy.
wymaz z oka byl wziety?

Link to comment
Share on other sites

[B]Julita104 [/B]
a wiec trudno mi powiedziec czy tak to ma sie nazywac, bo ja tak nie znam medycznego jezyka niemieckiego.to co ona nazwala bläschen' ja przetlumaczylam na bable, pecherzyki, powiedziala, ze nie ma stanu zapalnego, ale powieka dolna wewnetrzna byla mocno zaczerwieniona, ja widzialam jak to wyglada i mozna to tez grudkami nazwac, bo nie bylo przezroczyste. Wymazu nie wziela...
Od wczoraj daje tez zel 3 x dziennie i do teraz jeszcze jej wlasciwie nie musialam wycierac oczek, wiec moze to jednak uczulenie?
A co to jest trzecia powieka i gdzie ona jest??
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...