Jump to content
Dogomania

ROPIEJĄCE OCZKA


Dominika1987

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!
Wostatnich dniach u mojego psa pojawiły sie"brzydkie"oczy tzn są zaczerwienione(widoczne spojówki),nie trze ich naszczęście ale...
Podejrzewam,ze jest to spowodowane nieczystościami jakie teraz sie znajdują na chodnikach tj sól,piach itp+spaliny.Zakupiłem Swietlik do zaparzania i dziś przemyłem mu oczy.Pytanie moje-ile razy w ciagu dnia należy przemywać?
Mam nadzieję,że sie stan oczu poprawi,jak nie,to pójdę do weta,ale jak narazie świetlik i zobaczymy.
Dzięki i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Agnes-ja tez takie zakupiłem-do zaparzania-wczoraj tj sobota przemyłem mu te oczy i faktycznie troche sie polepszyło,mam nadzieje,ze stan jego oczu polepszy sie w znacznym stopniu.Mój pies (zresztą większośc zapewne tez) lubi zwłaszcza po jedzeniu przecierac sobie łapami pyszczek i jezeli na łapie jest jakis"syf"(z chodnika) to jest duże prawdopodobieństwo,ze sie to cos dostanie do oczu i podrażnienie gotowe na bank.
Swietlik poleca mój wet,już dawno wiedziałem,że jest to dobry i tani środek,wyrzuciłem jednak klartke ,gdzie było napisane jak stosowac i stąd moje pytanie było.
Heh-teraz zjadł i zaczyna mu odwalac,porozrzucał wszystkie zabawki po pokoju,nawet sie legowiska doczepił-co za pies :D to tak na marginesie oczywiscie. :P
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja pudla mam od kilku lat, i oczywiście dużo wiem, ale zawsze pytam bo czasem ktoś ma takie proste sposoby, że do głowy by nam nie przyszło, że tak można.
Nie jestem takim laikiem mam Interchampiona i Multichampiona :klacz: :klacz: możecie zobaczyc na stronce.
Podpytuję, bo strzygę też psy :Dog_run: i czasem klienci przychodzą i pytają mnie o najróźniejsze problemy związane ze zdrowiem. :-?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewaa']:baby: :baby:
Wstyd się przyznać, ale jestem tu nowa i nie wiele umiem :baby: :baby:[/quote]
No to masz Dziecko:
[url=http://www.dogomania.pl/forum/viewtopic.php?t=14259]tutaj[/url]
[url=http://www.dogomania.pl/forum/viewtopic.php?t=6480]tuatj[/url]
[url=http://www.dogomania.pl/forum/viewtopic.php?t=7053]tutaj[/url]
:wink:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję Ci [b]coztego[/b] za info, już popatrzyłam i może cos mi się przyda. Jak już mówiłam , czasem proste sposoby są najlepsze. Zobaczymy 8) W naszymprzypadku nie mozna stosową rumianku, ani nic co żółci :cry: .
Napisałam [b]Agnes[/b], że nie jestem laikiem, ale chętnie słucham i zawsze wyciagam wnioski. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dorisisak to uroczy i wesolutki 1,5 roczny yorkshire terrier ostatnio zaniepokoił mnie jednak stan jej oczu: w kącikach zbiera się biała wydzielinka, nie towarzyszy jej jednak trzenie oczu łapką czy zaczerwienienie.Oczywiście oczka czasem ropiały już wcześniej ale nie tak intensywnie. Po przeczytaniu wątku postanowiłam przemywać oczęta świetlikiem i poczekać na efekty ewentualnie iść do weta. Zastanawiam się jednak czy to może być objaw jakiejś poważnej dolegliwości?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

witajcie
probowalam wyszukac na forum odpowiedzi na moj problem, bo kiedys sama o tym czytalam, ale niestety nie moglam nic znalezsc, wiec prosze o rade, bo od jakiegos czasu, 2 tyg. minimum, wycieka z oczek mojej 4 letniej suni takie obrzydlistwo, na poczatku myslalam, ze to z miesa wieprzowego, bo podczas grilowania dostala kielbache, myslalam, ze po paru dniach minie, a tu nic, to swinstwo wycieka dalej ,z jedego oka wiecej, a wczoraj jej kolezanka dlugo wachala to jej oko. Zaczelam tez od wczoraj przemywac jej slepka rumiankiem. Czy moze leciec do weta.? Poradzcie!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isacz']kurcze ... a nie moglabys mi dac namiar gdzie jeszcze o tym moge na Forum poczytac..[/quote] Kliknij w szukaj i w wyszukiwarce wpisz ropiejące oczka.tam znajdziesz odp.na swoje pytanie.Mimo wszystko polecam wizytę u weta:bye:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...