Jump to content
Dogomania

robaki


iwonkaxp

Recommended Posts

No pewnie, ze mogl przestac rosnac jak jest mocno zarobaczony.Przeciez to pasozyty.:mad:
Koniecznie musisz isc do weta i ponownie psa odrobaczyc i to pewnie nie raz.Oczywiscie wypierz poslanie i pluszowe zabaki jesli takie posiada.
Pamietaj sama myj czesto rece po zabawie z psem.
Poza tym nalezaloby sprzatnac wszystkie kupy jakie zrobil Twoj pies bo w nich sa jaja pasozytow i moze sie tak ciagle zarazac wachajac je.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Ile razy pies byl odrobaczany i jakim preparatem? Wet nie powiedzial, że odrobaczenie trzeba powtórzyć po 2 tygodniach? Robi się to, ponieważ odrobaczanie niszczy jedynie dorosłe pasożyty obecne w przewodzie pokarmowym. Po takim zabiegu ok. 2 tygodni trwa proces w którym larwy glist wędrują z postaci utajonej w mięsniach psa by ponownie zasiedlić przewód pokarmowy - i wtedy właśnie powtarazamy odrobaczenie by zniszczyć drugą turę robaków.

Swoją drogą wymioty robakami wskazują na naprawdę poważne zarobaczenie, które może mieć poważne konsekwencje z anemią i wadami rozwojowymi włącznie - może szczeniak nie był odrobaczany w wieku niemowlęcym (pierwszy raz odrobacza się szczeniaki już w wieku 2-3 tygodni specjalną pastą), i/lub jego matka była silnie zarobaczona.

Link to comment
Share on other sites

niewiem czy szczeniak był odrobaczany jak miała2,3 tygodnie

ja go odrobaczałam jak miał 11tyg bo od tej pory ja mam
a odrobaczana była 3 razy za pierwszy razem miała strasznie duzo robaków i po 10 dnich znowu dostał tabletke i tez miała robaki ale mało i dlatego weterynarz zalecił zeby jej dac za 10 dni 3 tabletke i tak tez zrobiłam i wtedy juz nie było robaków

ostatnia tabletke czyli 3 dostał 2 lipca

Link to comment
Share on other sites

Cóż, trzeba iść do weta - może weź ze sobą trochę tych wymiocin z robakami w pojemniczek - wetowi łatwiej będzie dobrać lek, jeśli okaże się, że nie są to pospolite glisty.

Czy w domu sa inne zwierzaki, pies ma styczność z obcymi psami? Mógl ponownie się zarazić od inych zwierząt, ale tak jak pisze bargest, również z własnych odchodów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Izolować psa od zewnętrznych zagrożeń. Badać kał i przeprowadzić kurację.[/quote]
Jak mozna izolowac psa od zewntrznych zagrozen przed pasozytami? Prosze o rozwiniecie tematu i podanie przykladow. Dziekuje.

My psa nie odrobaczamy juz profilaktycznie jak do 5 roku zycia, co kwartal, bo badamy kal w kierynku pasozytow. I jesli wet stwierdzi, ze trzeba, bo zlapal robale - wtedy stosujemy odpowiednie tablety. Taki pomysl wynika z faktu, iz nie chcemy bez powodu faszerowac go tabletami. Jak narazie jest ok.
Pies wszedzie sie moze zarazic robalami,nawet na butach mozna jajeczka przywlec , wiec nie bardzo rozumie jak mozna psa izolowac od czynnikow zewnetrznych, stad moje pytanie.
Radzilambym - jak powyzej wiadomo jasne , ze wet i odrobaczenie - ale rowniez dokladne wypranie jego poslan, zabawek , wszystkiego z czym psaik ma kontkt, itp. i uwazajcie na siebie, bo tez mozecie sie zarazic glista psia, zwlaszcza dzieci. I niestety - zero spania psiaka w lozku!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwonkaxp']pies spi z nami w łózku czyli co moglismy sie zarazic[/quote]
Pocztaj np to:
[URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Glistnica"]Glistnica – Wikipedia, wolna encyklopedia[/URL]

[URL="http://www.therios.eu/?act=3&id=25"]THERIOS Klinika Weterynaryjna[/URL]

[url=http://www.vipaznokcie.pl/weterynarz/]Gabinet Weterynaryjny Prima-Wet; Gdańsk - Osiedle Pogodne[/url]

czyli... tak. Ale spoko - mam psy od 35 lat - przy minimalnym przestrzeganiu srodkow ostroznosci - ani razu nie zarazilam sie zadna psia choroba, a trafialy do mnie tez szczenieta, nie tylko rasowe i pachnace, ale i ze smietnikow, porzucone, skrajnie zaniedbane z 'lokatorami" :) Wiec rada - odrobaczyc, dbac i kochac psiaka!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam, odkopuję temat o odrobaczaniu, bo mój mały jamnik ma glistę

Psa wzięłam jak miał 7 tygodni i zaczęły się kłopoty. Przepuklina pępkowa (na którą nie zwróciłam uwagi przy kupowaniu psa), na szczęście mała. Krew w kupach - już wyleczony z tego. No i teraz jeszcze nasza pani doktor podejrzewała robale u niego, przez jego kaszel. I miała rację. Wczoraj dostał pigułę, już wieczorem zrobił kupę z 1 glistą, w nocy z 2, rano z 1, teraz znowu z 1.

Pani wet na pytanie - a co, jak będą robale? - powiedziała, że wtedy znowu da mu się pigułę, ale 2 dni po szczepieniu (ma wyznaczone na 8.10, nosówki itp), czyli za 2 tyg - to nie za późno? Ta jedna tabletka wygoni z niego wszystkie dorosłe robale, a jajeczka zwalczy się tą drugą?

I jeszcze pytanie o sprzątanie po jego kupach - robi je jeszcze w domu, w przedpokoju - jak bardzo dokładnie trzeba umyć miejsce po kupie? Zwykłe przejechanie szmatą do podłogi wystarczy? Czy lepiej czymś dezynfekującym?

jestem zdenerwowana, bo żaden mój poprzedni jamnik nie miał nigdy robali, a jak je widzę, i was czytam, to mi słabo :(

Link to comment
Share on other sites

[quote]jak bardzo dokładnie trzeba umyć miejsce po kupie? Zwykłe przejechanie szmatą do podłogi wystarczy? Czy lepiej czymś dezynfekującym?[/quote]Najlepiej przetrzeć czymś co wywabi zapach odchodów z podłogi żeby psiak nie utrwalił sobie że tam się trzeba załatwiać(po zapachu)

Link to comment
Share on other sites

wiesz, to mi nie przeszkadza, przynajmniej wali kupy w jedno miejsce, póki i tak nie może na dworze.

A jeszcze pytanie - jak się załatwia do naszego ogródka, to tę jego kupę zarobaczoną wrzucić w ognisko i spalić, czy coś? Bo skoro te larwy, czy jajeczka w niej siedzą, to co przyjdzie do ogródka, to się zarazi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Legs']wiesz, to mi nie przeszkadza, przynajmniej wali kupy w jedno miejsce, póki i tak nie może na dworze.

A jeszcze pytanie - jak się załatwia do naszego ogródka, to tę jego kupę zarobaczoną wrzucić w ognisko i spalić, czy coś? Bo skoro te larwy, czy jajeczka w niej siedzą, to co przyjdzie do ogródka, to się zarazi?[/quote]

Spalić,dla własnego świętego spokoju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...