Jump to content
Dogomania

Czy ktoś ma starszego Goldena, który ma więcej niż 12 lat?


shirrrapeira

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
  • 2 years later...

[quote name='shirrrapeira']Bardzo jestem ciekawa czy jest tu ktoś, kto ma lub zna Goldena, który ma więcej niż 12 lat. Pytam ponieważ jestem ciekawa czy jest jakiś starszy Golden. Sama mam Goldena, który ma 11 lat i 5 miesięcy i jestem ciekawa czy jest najstarszym Goldenem w Polsce?[/QUOTE]


Mój Net skończył 13,5 lat.
I jak na pieska w tym wieku wygląda pięknie, nadal kocha się bawić, nieustannie chce siedzieć w kuchni i mimo że zramolały, kradnie kotom jedzenie z szybkością kobry.

On był do 10 roku życia wyjątkowo zdrowy. Żadna zaraz się go nie czepiała.

Dopiero w 10 roku okazało się, że ma problemy z siusiakiem (guz). Wykastrowałam go, bo to było jedyne wyjście. Piesek szczeka teraz falsetem:) Po kastracji prawie zupełnie wyłysiał i przez pół roku wyglądał jak rozrośnięty szczeniak – zabawnie wyglądał:) (miało to, jak sądzę związek ze zmianami hormonalnymi).
Teraz ma ponownie piękną, długą sierść.

Jest głuchy od ponad 2 lat.
Trudno mu wstac z pozycji siedzącej i leżącej – to problem ze starczymi zmianami stawów.
Coraz częściej ciężko oddycha, ale morda wciąż radosna i apetyt dopisuje.

Starzeje się pisko. Charakter jednak ten sam!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 10 months later...
  • 2 years later...
  • 5 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Moja sunia Luna 20.04.2021 skończy 15 lat. Jeszcze jest dość aktywna, lubi nadal spacery, biega po ogrodzie ale niestety ma później problemy z biodrami . Po odpoczynku ma problem ze wstawaniem i wchodzeniem do domu po schodach. Od roku nie słyszy , choć była leczona nic nie pomogło. Ma też chorą tarczycę, więc jej przerost może przytykać ucho wewnętrzne. Bierze tabletki ale nie obserwuję żadnej poprawy ani z tarczycą ani z uszami. Ale staram się jak mogę by jeszcze z nami trochę pobyła. Pozdrawiam...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...