Jump to content
Dogomania

Poznańskie hodowle


Ewson
 Share

Recommended Posts

  • 6 years later...

A ja dla odmiany proponuję baaardzo (!) mocno uważać na tę hodowlę i hodowców. Może po prostu źle trafiliśmy ale nasz psiak (Flat Coated Retriever) z Hodowli Karczewskie Szuwary w miejscowości Kubalin k. Poznania jest bardzo poważnie chory na serce... Ubytek w przegrodzie międzykomorowej. 

Cała sytuacja rozpoczęła się w sierpniu 2013 roku i wygląda następująco:

Hodowcy (Katarzyna i Robert Kempka) przy odbiorze psa obiecali wszelką pomoc w przypadku problemów gdyby się pojawiły. Po przyjeździe do Gdańska i pierwszej wizycie u weta w celu szczepień (kilka dni po odbiorze psiaka) okazało się że pies ma zapalenie ucha, gardła i spojówek a także połamane wąsy i słabą sierść a co najgorsze bardzo wyraźne szmery w sercu. Zostaliśmy skierowani do specjalisty kardiologa. Od tej pory regularnie odwiedzamy i konsultujemy się z panią dr. Magdaleną Garncarz z Warszawy, którą bardzo polecam i dziękuję za wszelką pomoc. Polecił ją nam pan dr. Ulewicz z Gdańska, który wykonywał u Rico pierwsze echo serca - weterynarz również bardzo godny polecenia.

Kiedy dowiedzieliśmy się o problemie zadzwoniliśmy do hodowców z pytaniem jak zamierzają pomóc w diagnostyce i leczeniu psa (finansowo-propozycja zwrotu kosztów zakupu bez zwrotu psa czy choćby wykorzystując swoje branżowe znajomości). Jedyną propozycją z ich strony był zwrot psa, ale na to się nie zdecydowaliśmy bo przez 3 tygodnie zdążyliśmy się do psiaka przywiązać, a przy rozmowach z hodowcami obawialiśmy się, że jeśli go zwrócimy "pozbędą się problemu" w najprostszy sposób, chociaż oczywiście nikt niczego takiego nie zasugerował.
Im bardziej domagaliśmy się pomocy ze strony hodowców tym bardziej przestali odbierać od nas telefony. Na maile z załączonymi wynikami badań kardiologicznych też nie odpisywali... po kilku tygodniach temat odpuściliśmy.

Dodam, że nasz szczeniak był ostatni z miotu i w momencie odbioru miał już 4 miesiące i 2 serie szczepień za sobą. Pies kupiony był od "hodowców", a może raczej producentów, jako pełnowartościowy z rodowodem i umową kupna-sprzedaży. 

Pani dr. Garncarz i inni badający psa weterynarze stwierdzili, że taka wada musiała być słyszana przez weterynarza przy osłuchiwaniu, które powinien wykonać przed szczepieniami. Przy pierwszej szczepionce w książeczce widnieje pieczątka weterynarz Natalia Fonrobert z miejscowości Rogalinek (nr uprawnień 65269) - podczas rozmowy telefonicznej twierdziła że psy były zdrowe a gdy zacząłem drążyć temat rozłączyła się i przestała odbierać telefon. Przy drugiej serii szczepień są tylko nalepki bez pieczątki weta. W dodatku jedna ze szczepionek była 5 miesięcy przeterminowana w momencie podania. Być może hodowcy czuli się tak profesjonalni, że sami bez odpowiedniego badania podali przeterminowaną (!) szczepionkę. Wygląda to na przejaw niezdrowych oszczędności z kompletnym pominięciem zdrowia szczeniąt i rzetelności wobec klientów.

Na szczęście pies pod fachową opieką pani dr. Magdy Garncarz czuje się nieźle jak na swój stan, ale skazany jest na regularne przyjmowanie leków, badania u specjalisty, nieuniknione w przyszłości problemy z krążeniem, oddychaniem, omdleniami i co najgorsze prawdopodobnie o połowę krótszym życiem niż zdrowy Flat.

Wiem, że można by dochodzić swoich praw w sądzie ale nie mam na to nerwów i czasu. Tym niemniej kupując szczeniaka z tej hodowli proponuję najpierw zabrać zwierzaka do rzetelnego weterynarza. 

Wiem że opisuję problem po 2,5 roku, ale lepiej ostrzec innych późno niż wcale. Jak widać rodowód i hodowla funkcjonująca od kilkudziesięciu lat nie są gwarancją spokoju i zdrowia szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Announcements

×
×
  • Create New...