Jump to content
Dogomania

Wypełnianie zgłoszenia 'zagranicznego' psa


Shetanka

Recommended Posts

Otóż mam problem bo mam psa z Czech, który jeszcze nie ma wyrobionego rodowodu w PL (rodowód z Czech przyjdzie dopiero we wrzesniu). Chciałam Go zgłosić na wystawy w Łodzi, do kl. baby. Mama dzwoniła do ZK w Łodzi i dowiedziałam się, że taki pies może zostać zgłoszony na wystawę ale jako pies zagraniczny.
I teraz tak - czy w Nr. Rejestracyjnym mam wpisać nr. Czeskiego rodowodu? (tak zrozumiałam z tego co mi mama mówiła). I czy jest możliwe, że to jest 3-cyfrowa liczba?
I co mam wpisać w Nr. rodowodu? Bo coś mi mama mówiła o 'innym rodowodzie' .

Link to comment
Share on other sites

Psy zagraniczne nie potrzebują nr rejestracyjnego (ten nr obowiązuje tylko w PL i tylko polskie psy). W rubryce nr rodowodu wpisujesz nr czeskiego rodowodu (czeski nr rod. to np CMKU/KM 7121/09). W klasie baby, szczeniat i młodzieży możesz tez wpisac w tej rubryce "rodowód w przygotowaniu".

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

nie chce zakladac nowego tematu a ten w sumie w jakis sposob jest podobny do mojego problemu

Kiedys sprzedalam psa ze swojej hodowli do Szwecji... wiadomo wyrobiłam mu rodowod eksportowy na ktorym jest nr PKR, jego włascicielka nostryfikowala go w Szwecji i pies ma tez nr SKK.
Teraz owy pies przyjezdza do mnie na handlig i mam pytanie czy moge go zarejestrowac u siebie w ZK i zglaszac za złotówki na wystawę?

Czy musze do tego wszystkiego zrobic go na współwałasność?

A może jego PKR przepadł w momencie nostryfikacji?

I ostatnie pytanie... jesli moge go zarejestrowac i wystawac za złotówki to czy ewentualne dyplomy championatów bedą z nr SKK czy PKR? Czy z takim jaki wpisze w podaniu o dyplom?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...