Jump to content
Dogomania

Prawdopodobnie do walk psów...


roots23

Recommended Posts

Dziś wracając z pracy zobaczyłam ogłoszenie takiej mniej więcej treści: "Kupię dwa psy rasy agresywnej, moga byc szczeniaki lub dorosłe, lub 1 rasowego i 1 kundla, ale po agresywnej matce" i nr telefonu. To mi wygląda na kupno psa do walk itp. Co można zrobic w takiej sytuacji? Czy można to gdzieś anonimowo zgłosic czy jakoś tak? Proszę o radę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roots23']Dziś wracając z pracy zobaczyłam ogłoszenie takiej mniej więcej treści: "Kupię dwa psy rasy agresywnej, moga byc szczeniaki lub dorosłe, lub 1 rasowego i 1 kundla, ale po agresywnej matce" i nr telefonu. To mi wygląda na kupno psa do walk itp. Co można zrobic w takiej sytuacji? Czy można to gdzieś anonimowo zgłosic czy jakoś tak? Proszę o radę.[/quote]
Bez dowodów raczej nic nie zrobisz,bo każdy może sobie kupić takiego psa.Prawo tego nie zabrania.Ale ja poszłabym do moje dzielnicowego i zapytała się czy sprawdzają takie zgłoszenia,może miałby jakiś pomysł:mad:

Link to comment
Share on other sites

Szczerze wątpię, może on oznajmić tylko, że dostał anonimową wiadomość.
Poza tym takie ogłoszenie może mieć na celu otwarcie psich walk lub chęci posiadania przez jakiegoś menelka z piwem spod bloku psa, który wygląda na agresywnego. :/ U mnie w mieście niestety takich kolesi jest pełno. Istnieją sytuacje, w których psy takie są kupowane, uczone "intensywnej agresji" (ich "właściciele" myślą, że skoro rasa jest powszechnie uznana za agresywną to łatwiej pójdzie) i wykorzystywane w celu popełnienia przestępstwa. Zgadnijmy czyja reputacja potem cierpi najbardziej i staje się ofiarą mediów.

Link to comment
Share on other sites

To niedobrze.. Jakby był numer to możnaby jakoś zainterweniować.
Może KTOZ zainteresowałby się tym zgłoszeniem? Jak zdobędziesz numer zadzwon do nich po ewentualną pomoc w sprawie albo poradę. Dziennie pewnie mają mase zgloszen wiec moga sie nie podjac scigania autora ogloszenia;)
[CENTER][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#074630][B][URL="http://www.ktoz.krakow.pl/kontakt/kontakt.htm#dy%C5%BCury%20inspektor%C3%B3w"][COLOR=#074630]interwencyjne[/COLOR][/URL] [/B][URL="http://www.ktoz.krakow.pl/kontakt/kontakt.htm#dy%C5%BCury%20inspektor%C3%B3w"]►[/URL][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#074630]od poniedziałku do piątku od [B]9:00 do 18:00[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#074630]telefon/faks: [/COLOR][/SIZE][/FONT][B][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#074630]0 12 429 43 61[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Psy do walk to straszne! Tacy ludzie to bestie. Niestety takie ogłoszenia to nie rzadkość. Ale co tu mówić o pseudo hodowcach jak nawet ze schronisk podobno ,,kradną'' psy do walk. Kiedyś przeglądając gazetę natknąłem się na taki artykuł [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f432/lodzkie-schronisko-skandaliczna-wypowiedz-dyrektorki-kradna-psy-pod-okiem-personelu-144555/[/URL]
Ale co zrobić. Sam mam amstaffa i wiem jakie potrafią być fajne. To tylko zależy od ludzi, którzy je posiadają. Takie ogłoszenia trzeba zachowywać to może dojdą po numerze telefonu i da się uratować zwierzaki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...