Jump to content
Dogomania

specjalista chirurg ortodepa (dysplazja)...?..


Nor(a)

Recommended Posts

[quote name='coztego']Nor(a)
Masz chyba bliżej do Warszawy...
Ale chyba zależy o co Ci chodzi?
Trzeba psa zdiagnozować? Potrzebny wpis do rodowodu? Czy może jest pies z dysplazją, którego trzeba operować?[/quote]


pies mial wczoraj zdiagnozowaną dysplazję (jednej strony na razie). U seterow to podobno rzadkosc...ale niestety..:(..totalny kanał :(
Szukamy naprawde dobrego specjalisty (nie ukrywam ze najlepszego..koszty grają rolę drugorzędną..tym bardziej ze to dla nas szok z lekka).
Troche namiarów juz mam..Wrocław..Warszawa...Ale jednoczesnie kompletną kołomyje. Tym bardziej ze jest długi weekend, jednych nie ma do 10tego..inne telefony nie odpowiadają.
Chcemy dobry RTG (zrobiony przez speca), diagnozę. I jesli pies sie nada (ograniczenia wiekowe..czas tu goni:(...postawic na metody dosc radykalne (TPO.czyli powazna operacja na miednicy). Ale chcę zeby o tym wypowiedział sie naprawdę specjalista (w Łodzi są tu braki..o czym wprost nas dziś poinformowal nasz wet, dając namiary na Wrocław).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Nor(a)
Masz chyba bliżej do Warszawy...
Ale chyba zależy o co Ci chodzi?
Trzeba psa zdiagnozować? Potrzebny wpis do rodowodu? Czy może jest pies z dysplazją, którego trzeba operować?[/quote]

Dysplazja. Potrzebna jest diagnoza i prawdopodobnie pies bedzie operowany.

I prosba o pomoc :(

Na dzis wiemy:

- diagnostyka Wroclaw - dr Siemiebieda - [b]nie ma[/b] go w klinice do 15go :( , ewentualna operacja - doc. Osinski.
- diagnostyka Warszawa : dr Narojek - Pulawska - nie mozna sie dodzwonic - dlugi weekend.
Chirurgia - Warszawa - dr Wiśniewski - nie pracuje juz w Multivecie :( - nie mamy namiarow. , wiemy, ze operacje (TPO) wykonuja w Wawce jeszcze trzej lekarze - pytanie [b]kto ?[/b]

Jezeli mozecie cos doradzic - glownie nazwiska i namiary - [b]prosimy[/b] - bo czas leci :( Na postawienie diagnozy i wybor leczenia mamy 2-3 tygodnie.

Pozdrawiam i prosze o pomoc.
Mateusz.

P.S.
Mamy juz zupelnie bezinteresownie nocleg w Warszawie - ludzie czasem mnie strasznie pozytywnie zadziwiaja :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='golden_owner']Ja slyszalam, ze wprost przeciwnie - dysplazja jest czest u seterow :(

Bardzo mi przykro, ze przez to przechodzicie :(

Byly jakies objawy czy wyszlo przy profilaktycznym przeswietleniu?[/quote]

My jak my - nam poza odciazeniem portfela i rozwalka emocjonalna nic nie bedzie - psa szkoda :cry:

A wyszlo niestety za pozno - trafilismy do weta z objawem "pies kuleje po przetrenowaniu" - zdjecie pokazalo reszte :(

M.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='golden_owner']Ja slyszalam, ze wprost przeciwnie - dysplazja jest czest u seterow :(?[/quote]

nie są "na liście" ..moze tym się kierowałam pisząc

[quote]

Byly jakies objawy czy wyszlo przy profilaktycznym przeswietleniu[/quote]

tak jak juz tu mąż napisal..oprocz tego łapka sztywniejsza..jesli sie kładzie to zawsze lekko na boku i zawsze na lewej stronie..(tak jakby prawą probowała odciążyć)

Link to comment
Share on other sites

Co prawda w vetserwisie jest napisane, ze TPO wykonuje sie u psow do 8. miesiaca (Wasz ma chyba okolo 7?), ale ja gdzies czytalam, ze wlasciwie u psow do 16 miesiaca operacja ta moze dac pozytywny rezultat, choc oczywiscie im wczesniej, tym lepiej. No i seter to jednak lekki pies, wiec rokowania sa chyba lepsze niz w przypadku ciezszych ras...

W Wwie chyba bedziecie miec lepsze mozliwosci diagnostyki i konsultacji z wetami - rowniez tymi uprawnionymi do odczytu rtg niz we Wroclawiu, zwlaszcza jesli dr. Siembiedy nie ma do 15 (a do prywatnej lecznicy dzwoniliscie?).

Na jakiej liscie nie ma seterow?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='golden_owner']

W Wwie chyba bedziecie miec lepsze mozliwosci diagnostyki i konsultacji z wetami - rowniez tymi uprawnionymi do odczytu rtg niz we Wroclawiu, zwlaszcza jesli dr. Siembiedy nie ma do 15 (a do prywatnej lecznicy dzwoniliscie?).

Na jakiej liscie nie ma seterow?[/quote]

Dodzwonilem sie dzis na chirurgie do Wroclawia, gdzie dosc dobrze wylozono mi Jego plan urlopu. Dostalem tez telefony do kliniki prywatnej i do domu. Bedziemy tam dzwonic jutro.

Co do listy - na krotkiej liscie ras zagrozonych dysplazja (kilkanascie ras) setera nie znalezlismy, ujety byl tylko na liscie "dlugiej" - na ktorej bylo blisko 200 ras :o Niestety listy swoje, zycie swoje :x

Link to comment
Share on other sites

[quote name='golden_owner']Co prawda w vetserwisie jest napisane, ze TPO wykonuje sie u psow do 8. miesiaca (Wasz ma chyba okolo 7?), ale ja gdzies czytalam, ze wlasciwie u psow do 16 miesiaca operacja ta moze dac pozytywny rezultat, choc oczywiscie im wczesniej, tym lepiej. No i seter to jednak lekki pies, wiec rokowania sa chyba lepsze niz w przypadku ciezszych ras...

[/quote]

7 miesięcy skonczy za tydzien. Co do wagi..nie wiem czy ona nie za szybko urosla.. :roll: :-? W tej chwili wazy ok. 22-23 kg..nie wiem czy to nie za duzo jak na 7 m-cy. Byla od początku największym (wyrózniającym sie) szczeniakiem :roll:. Jednoczesnie nogi dosc szczuple. Trudno mowic o muskulaturze u setera :roll:

Jeszcze ciekawostka z konsultacji samego zdjęcia RTG (bez psa) w drugiej klinice w Łodzi...dano do zrozumienia ze takie psy w Lodzi sie po prostu usypia :o :o :o :o

Link to comment
Share on other sites

[quote]dano do zrozumienia ze takie psy w Lodzi sie po prostu usypia[/quote]
Mam nadzieję, że to lekka nadinterpretacja.

Nor(a), z tego co pamiętam to buldog [b]Rockiego[/b] miał robione TPO, może warto do niego napisać na pw i poprosić o jakieś namiary. [size=2](Chociaż dawno go nie widziałam na Dogomanii)[/size]

Mam nadzieję, że po RTG zrobionym i odczytanym przez dysplazyjnego fachowca rokowania będą lepsze.
Trzymam kciuki!

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o ortopede polecam dr Jacka Sterne. [url=http://www.sggw.waw.pl/jednostki/wydzialy/wet/knk/zaklady/zchz.html]Tutaj[/url] znajdziesz namiary.
Przyjmuje na SGGW i w jednej z prywatnych lecznic. Osobiscie radzilabym umowic sie z nim na SGGW - sa tam zdecydowanie lepsze narzedzia diagnostyczne, niz w tej prywatnej lecznicy :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego'][quote]dano do zrozumienia ze takie psy w Lodzi sie po prostu usypia[/quote]
Mam nadzieję, że to lekka nadinterpretacja.
[/quote]

Powiedzmy, ze "mocniejsze" przedstawienie tego przez nas. Preferowana (przez wlascicieli) w Lodzi metoda leczenia jest nic nie robienie, a docelowo uspienie. Niestety na pierwszym miejscu jest kasa. Dochodzi do tego, ze weci [b]nie proponuja[/b] drogich metod leczenia bojac sie utraty klienta.

[quote name='coztego']
Nor(a), z tego co pamiętam to buldog [b]Rockiego[/b] miał robione TPO, może warto do niego napisać na pw i poprosić o jakieś namiary. [size=2](Chociaż dawno go nie widziałam na Dogomanii)[/size]

[/quote]

[b]Nie mial.[/b] Z tego co wiem (z molosy.pl) pies trafil na stol w pewnej znanej klinice w wawie. Trafil ze wskazaniem na zrobienie TPO, a zszedl ze stolu z podcietymi miesniami i odnerwionym stawem I .... potem bylo tak sobie ... Do tej kliniki dzwoilem - chcieli mnie "z marszu" umawiac na TPO , do chirurga, ktory mial to robic, bo mysmy chcieli - bez sprawdzania czy mozna, czy warto, bez jakichkolwiek konsultacji. Generalnie - psa moglbym tam leczyc ze sraczki - z czymkolwiek powazniejszym bym tam nie poszedl.



[quote name='coztego']
Mam nadzieję, że po RTG zrobionym i odczytanym przez dysplazyjnego fachowca rokowania będą lepsze.
Trzymam kciuki![/quote]

Wlasnie wrocilem z Wawy. Dra Narojka wyciagnalem z domu (jeszcze raz dzieki ... :oops: ) Po obejrzeniu zdjec wiemy, ze: Lewy staw - rewelacyjny to on pewnie nie jest, ale dysplazji brak. Prawy staw - bardzo powazna dysplazja :cry: - zalecana interwencja operacyjna

Dostalismy namiary na dr Sterne i dr Degorska. W tej chwili zdjecia leza w klinice na Powstancow - mamy dzwonic w czwartek rano - dalszy los psa lezy w Ich rekach.

Pozdrawiam,
M.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wind']Jesli chodzi o ortopede polecam dr Jacka Sterne. [url=http://www.sggw.waw.pl/jednostki/wydzialy/wet/knk/zaklady/zchz.html]Tutaj[/url] znajdziesz namiary.
Przyjmuje na SGGW i w jednej z prywatnych lecznic. Osobiscie radzilabym umowic sie z nim na SGGW - sa tam zdecydowanie lepsze narzedzia diagnostyczne, niz w tej prywatnej lecznicy :-)[/quote]

Zdjecia psa leza juz na Powstancow. Co dalej - bedziemy wiedziec w czwartek. Prawdopodobnie nie obejdzie sie bez wizyty na SGGW, zeby porobic lepsze zdjecia, a na 100% trzeba bedzie je zrobic, jezeli pies zostanie zakwalifikowany do leczenia operacyjnego. Czy psem zajmie sie dr Sterna, czy dr Degorska - tego jeszcze nie wiemy.

M.

P.S.
Zauwazylem teraz namiary [b]dzieki[/b] :) Pelne telefony na SGGW z wewnetrznymi z pewnoscia sie przydzadz [ok]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wind']Jesli chodzi o ortopede polecam dr Jacka Sterne. [url=http://www.sggw.waw.pl/jednostki/wydzialy/wet/knk/zaklady/zchz.html]Tutaj[/url] znajdziesz namiary.
Przyjmuje na SGGW i w jednej z prywatnych lecznic. Osobiscie radzilabym umowic sie z nim na SGGW - sa tam zdecydowanie lepsze narzedzia diagnostyczne, niz w tej prywatnej lecznicy :-)[/quote]

Bardzo mozliwe ze tak bedzie (jak juz moja "druga polowa" pisala tu).
SGGW mnie o tyle przekonuje ze owczarek niemiecki mojego szefa byl operowany tam na nowotwor kosci...a to bylo 20 lat temu :o :o (mniej wiecej wtedy moj i mojej mamy pies byl w Lodzi szczepiony ...na...podworku przed przychodnią :o ..w kurzu...taśmowo niejako z innymi psami, ze zaszczepiono nam psa chorego juz wtedy i ze po psie pare dni pozniej byl koniec o tym nie wspomne :-? )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Hej

18 sierpnia nabylam 3,5 miesiecznego szczeniaka- mieszanke labradorowyzla... :) Ciapa. Wlasciciele nazwali go Belt bo taki niezgrabny. Od razu mi sie jego lapki nie podobaly.. (krzywe, dlugi wykrok, krowia postawa). Jest juz po RTG i konsultacji u dr Osinskiego. Dysplazja...Brzmi jak wyrok, nie? Szczegolnie jak sie mieszka na drugim pietrze ! W piatek najblizszy operujemy (spojenie lonowe plus przeciecie miesnia). Oprocz tego stosuje konskie dawki Glucosaminy, Chondroityny i MSM (oprocz tego EPA-DHA, z serii ludzkich odzywek dla sportowcow...). Napisze Wam o rezultatach za jakis miesiac...Mam wiare :) Artroflex porownalam sklad z naszymi ludzkimi (ktore natabene byly testowane na koniach wyscigowych ), no i cene! Zdzierstwo w bialy dzien ten Artroflex!

Napiszcie cos o rekonwalescencji po takiej operacji...Jesli ktos ma ja za soba..i o wynikach! Bede wdzieczna :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dorot13, czy on ma jakieś objawy bólu, czy też ta decyzja operacji jest tylko na podstawie zdjęcia? W każdym razie ja bardzo BARDZO polecałabym skonsultować to z innym spcjalistą - tak powinno sie robić z każdą tak poważną diagnozą. To po pierwsze.

Po drugie, nawet jeśli potwierdzi się diagnoza, to ja skonsultowałabym również zalecany zabieg. Na zachodzie, zabieg przecięcia mięśnia nie jest już wykonywany prawie w ogóle, a jeśli jest, to tylko w celu tymczasowego umorzenia bólu (u starszych psów, nie u szczeniąt). Nawet w Polsce, z tego co czytałam, profilaktycznie, w celu poprawienia postawy, mięsień raczej się usuwa niż przecina (na zachodzie o tym nie słyszałam). Dlatego szukałabym również potwierdzenia zaleconego zabiegu u innego fachowca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorot13']No to ladnie...nic dzwinego ze moj labradorowyzel ma dysplazje przy wadze 24 kg w wieku 3,5 miesiaca (nabylam go przed tygodniem). [/quote]Czy jesteś pewna, że on ma 3,5 miesiąca? To bardzo ważne przy decyzji, jaki zabieg wykonać, jeśli rzeczywiście okaże się, że jest zagrożony dysplazją...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tja jestem pewna, ze mial 3,5 miesiaca...teraz ma 4,5 jest po zabiegu (peninectomia plus spojenie) i wlasnie zmienia zeby (co po dysplazji jest tematem nr 1 w domu). Juz po tygodniu od zabiegu doszedl do siebie...Teraz wazy 33 kg (na racjonalnie dawanym royalu canine junior)! Wlasciwie to teraz chodzi w miare normalnie, zniknely miekkie lapy (o dziwo tez z przodu gdzie operowany nie byl)...Za miesiac idziemy do kontroli...Zapraszam na [URL="http://www.dysplazja.com"]www.dysplazja.com[/URL] gdzie troszke aktywniej dzialam niz tu :) Pzdr

Link to comment
Share on other sites

  • 13 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...