Jump to content
Dogomania

CACIB Rzeszów - 13/14.02.2010


Atik

Recommended Posts

  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przez ostatnie 2 lata na stronie oddziału była podana lista wystawców w trakcie zbierania zgłoszeń. W tym tak nie było i mówi się trudno mimo iż wiele osób nie jest zadowolonych. Teraz trzeba czekać na plan sędziowania, spis wystawców i może psów. Zgłoszenia z tego co wiem były zbierane jeszcze wczoraj.
Mam nadzieję że potwierdzenie listowne przyjdzie przed wystawą ;).

Link to comment
Share on other sites

z jednej strony szkoda że nie ma ale z drugiej jak sobie przypomne na innych forach jakie oburzenie!~! wywoływały stawki podawane przez oddział!! np wg poniektórych - "konkurencja mogła sobie ustawiac psy"

dlatego nie dziwie sie ze w tym roku - nauczeni złym doświadczeniem - podadza liste dopiero jak bedzie ona kompletna i dziekuje ze wogole ja podadza bo tak naprawde nie maja takiego obowiazku :))

Link to comment
Share on other sites

Sprawa jest bajecznie prosta w chwili zamknięcia zgłoszeń wpuszczamy w internet wystawców jak leci bez porządkowania i sprawa jest zamknięta nikt już po terminie znając stawkę nie może się dopisać ustawiając psa np juniora w pośredniej lub odwrotnie czy czempiona w otwartej .Chodzi mi tylko o równe szanse w zgłoszeniach dla wszystkich a nie forowanie krewnych i znajomych królika,niestety w naszym kraju jak dotąd rządzi zasada Kalego.

Link to comment
Share on other sites

Czytam ta fascynujaca wymiane zdan od jakiegos czasu i bardzo jestem ciekawa Jegor, jakie masz dowody na poparcie swoich tez? Bo bez dowodow to na chwile obecna to tylko obrazanie ludzi, ktorzy sie tym zajmuja.

A wy dziewczyny nie dajcie sie tak podpuszczac ;)

Link to comment
Share on other sites

nadal nie podajesz konkretow.

podawanie stawki ilosciowej (czy nawet kompletnej) to podawanie stawki li i wylacznie. ot dla np. zaspokojenia ciekawosci (mnie na przyklad zzera ciekawosc czy moj pies bedzie przedstawicielem jedynym swej rasy w Rzeszowie czy znajdzie sie tez dla niego konkurencja ;) ). a przyjmowanie psow po terminie, albo przenoszenie juniora do klasy wyzej 'zeby tylko wygral' to co innego.

owszem czytalam, ze 'dobre duszki' podaja stawki znajomym. coz. moze nie uwazam, zeby to bylo sprawiedliwe i sama bym tak nie robila, ale nie dopatruje sie w tym na sile od razu przekretu stulecia. moze Ci ludzie nie potrafia odmowic znajomym, a moze nie widza w tym nic zlego? nie wiem. ale samo podanie stawki przez kogos nie swiadczy od razu o tym, ze na szybko przenasza psy do innych klas, lub dopiero je zglaszaja 'bo nie ma konkurencji'. jak pies jest dobry i sedzia jest dobry to pies wygra i tak niezaleznie od stawki, jak pies jest kiepski to o ile sedzia jest dobry to nawet bycie jedynym przedstawicielem rasy mu nie pomoze.

ostatnio po raz pierwszy sie zdobylam na napisanie z prosba o podanie stawki - na wystawe w Presovie. odpowiedz dostalam. wynika z niej jasno, ze moj pies zgloszony w championach bedzie mial konkurencje w walce o CAC, nie wspominajac juz o BoBie. rozumiem, ze to, ze dostalam stawke, swiadczy o tym, ze teraz bede przenosic 'po znajomosci' (wszak dostalam stawke, to na pewno mam znajomosci...) na gwalt psa do otwartej by tylko zdobyl CACa i zakonczyl championat slowacki, tak? nie :] po prostu wiem, ze musze siebie i psa solidniej przygotowac.

osobiscie uwazam, ze powinini wprowadzic zapis, ze stawki powinny byc podawane np. w terminie 2tyg przed wystawa miedzynarodowa i 1tyg. przed krajowka - przynajmniej by sie czlowiek mogl nastawic co go czeka i czy ma duze szanse. ale poki nie ma czegos takiego to cieszmy sie, ze w ogole stawki daja. jezeli zas pojawi sie petycja do zwiazku, by listy psow zgloszonych odtajniac zaraz po zamknieciu zgloszen, chetnie ja podpisze, bo czemu nie... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marchewkowy']Też już nie mogę doczekać się Rzeszowa, a miałam nie jechać ;)
Poszukuje psa na młodego prezentera na niedzielę.
Jak by ktoś był zainteresowany fotorelacją to zapraszam :)
Chętnie też pomogę coś wystawić.[/QUOTE]
Może szpica wilczego. W sobotę wystawiamy jednego szpica ( drugi jedzie towarzysko - z przyczyn technicznych). W niedzielę wystawiam owczarka węgierskiego MUDI. Więc jesteśmy 2 dni. Jeśli jesteś zainteresowana proszę o PW
[quote name='Asiaczek']Ale mam pecha!
Ci, co zamawiają miejsce w busie - nie odzywają się potem. A ci, co pragną tego miejsca - też się nie odzywają... eh...

pzdr.[/QUOTE]
[quote name='Asiaczek'][COLOR=Red][B]Nadal mamy 1 miejsce wolne dla osoby z psem średnim/małym.
Wyjazd z W-wy, na sobotę:)[/B][/COLOR]

Pzdr.[/QUOTE]
Żeby z W-wy do Rzeszowa było przez Łódź, i gdybym wystawiał tylko w sobotę to miałabyś Asiu chętnego na miejsce w busie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madika']nadal nie podajesz konkretow.

podawanie stawki ilosciowej (czy nawet kompletnej) to podawanie stawki li i wylacznie. ot dla np. zaspokojenia ciekawosci (mnie na przyklad zzera ciekawosc czy moj pies bedzie przedstawicielem jedynym swej rasy w Rzeszowie czy znajdzie sie tez dla niego konkurencja ;) ). a przyjmowanie psow po terminie, albo przenoszenie juniora do klasy wyzej 'zeby tylko wygral' to co innego.

owszem czytalam, ze 'dobre duszki' podaja stawki znajomym. coz. moze nie uwazam, zeby to bylo sprawiedliwe i sama bym tak nie robila, ale nie dopatruje sie w tym na sile od razu przekretu stulecia. moze Ci ludzie nie potrafia odmowic znajomym, a moze nie widza w tym nic zlego? nie wiem. ale samo podanie stawki przez kogos nie swiadczy od razu o tym, ze na szybko przenasza psy do innych klas, lub dopiero je zglaszaja 'bo nie ma konkurencji'. jak pies jest dobry i sedzia jest dobry to pies wygra i tak niezaleznie od stawki, jak pies jest kiepski to o ile sedzia jest dobry to nawet bycie jedynym przedstawicielem rasy mu nie pomoze.

ostatnio po raz pierwszy sie zdobylam na napisanie z prosba o podanie stawki - na wystawe w Presovie. odpowiedz dostalam. wynika z niej jasno, ze moj pies zgloszony w championach bedzie mial konkurencje w walce o CAC, nie wspominajac juz o BoBie. rozumiem, ze to, ze dostalam stawke, swiadczy o tym, ze teraz bede przenosic 'po znajomosci' (wszak dostalam stawke, to na pewno mam znajomosci...) na gwalt psa do otwartej by tylko zdobyl CACa i zakonczyl championat slowacki, tak? nie :] po prostu wiem, ze musze siebie i psa solidniej przygotowac.

osobiscie uwazam, ze powinini wprowadzic zapis, ze stawki powinny byc podawane np. w terminie 2tyg przed wystawa miedzynarodowa i 1tyg. przed krajowka - przynajmniej by sie czlowiek mogl nastawic co go czeka i czy ma duze szanse. ale poki nie ma czegos takiego to cieszmy sie, ze w ogole stawki daja. jezeli zas pojawi sie petycja do zwiazku, by listy psow zgloszonych odtajniac zaraz po zamknieciu zgloszen, chetnie ja podpisze, bo czemu nie... :)[/QUOTE]A pro po psów to moje są najpiękniejsze na świecie podobnie jak i wszystkich innych ,ale rzecz nie w jakości psa bo jak o tym piszesz i wszyscy wiedzą decyduje sędzia Amen,rzecz w odwiecznej ludzkiej skłonności aby choć trochę pomóc losowi widziałem nawet na pewnym forum pytania o adres sędziego pewnie chcieli mu klatkę schodową w czynie posprzątać.Zkwp ogłosiło niedawno nowy regulamin wystaw niestety zabrakło w nim tak istotnych elemmentów jak ogłoszenie listy wystawców choć jest zapis odmawiający oceny psu nieujętemu w katalogu to nie ma o ochronie danych i dacie ogłoszenia i boję się by z polską kynologią nie stało się tak jak z polską piłką a naprawdę mamy piękne psy i niezłych fachowców tylko nie wolno ani sobvie ani innym pobłażać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_unga']Może szpica wilczego. W sobotę wystawiamy jednego szpica ( drugi jedzie towarzysko - z przyczyn technicznych). W niedzielę wystawiam owczarka węgierskiego MUDI. Więc jesteśmy 2 dni. Jeśli jesteś zainteresowana proszę o PW
Żeby z W-wy do Rzeszowa było przez Łódź, i gdybym wystawiał tylko w sobotę to miałabyś Asiu chętnego na miejsce w busie.[/QUOTE]
Hahaha, miałam nawet propozycję, aby jechać "skrótem" z W-wy przez Pniewy do Rz.;)
Ale i tak się spotkamy i to mnie cieszy:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jegor']Drodzy Rzeszowianie zajrzyjcie na stronę zkwp Bydgoszcz aby czegoś się nauczyć .No i sami powiedzcie czy trzeba aż tyle czasu aby coś takiego wrzucić na stronę .[/QUOTE]

Czy tylko ja mam wrażenie, że ktoś się czegoś czepia i szuka dziury w całym?

Link to comment
Share on other sites

Człowieku dajże sobie siana.. jeszcze wczoraj w związku telefony były i jedno wielkie zamieszanie co do zamykania katalogu, bo zagraniczni wysyłali np.pocztą i na takie zgłoszenie listowne zza granicy też się czeka, tym bardziej, jesli np. pieniądze wpłynęły, a zgłoszenie nie, no i nie można sobie czegoś takiego olać, tylko porządnie pozałatwiać, z resztą nie będę się tu tłumaczyć, bo oddział rzeszowski pracuje sprawnie! Jak już mówiłam w niedziele zamknięto zgłoszenia, w poniedziałki oddział jest nieczynny, we wtorki (wczoraj) czynny, więc wczoraj odbyło się zebranie i oficjalne zamkniecie katalogu między innymi... dziś mają być z tego co wiem rozsyłane potwierdzenia, do wystawy jeszcze 2 tygodnie więc spokojnie, wszystko w swoim czasie będzie załatwione...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jegor']Drodzy Rzeszowianie zajrzyjcie na stronę zkwp Bydgoszcz aby czegoś się nauczyć .No i sami powiedzcie czy trzeba aż tyle czasu aby coś takiego wrzucić na stronę .[/QUOTE]

no i zajrzałam, i nic innego niż na stronie Rzeszowa nie zobaczyłam.

Link to comment
Share on other sites

heh... chciałabym mieć takie problemy... naprawdę... robić z igły widły.

niektórym to by się chyba trochę więcej śniegu przydało, jakby nie mieli jak się ruszyć z domu i od tygodnia walczyli o drogę to by się nie przejmowali takimi głupotami jak - stawki i spis wystawców... a jak już tak nudno - to proponuję zajmij się oddziałami, które wogóle nie dają takich list przed wystawą - tam to pewnie koniec świata... albo pisz petycje do ZG odgórnie niech nakażą oddziałom ujawnianie tych danych...

ps. na Bydgoszcz stawek ani spisu wystawców nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...