Jump to content
Dogomania

przemywanie oczu-czym i jak???


Olcia

Recommended Posts

Ja mam wodę różaną-specjalny płyn, firmy KHARA.raz w tygodniu, wacikiem i już.
I pokaż najpierw psiakowi, co masz w kubeczku (czy tam miseczce), pokaż wacik, daj mu dotknąc, powąchać, pokaż na sobie, że to nic groźnego. Moi też nie przepadają, ale muszą przecierpieć:]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...
  • 6 months later...

A ja herbaty i rumianku nie polecam-mojemu robiło sie jeszcze gorzej wokół oczka:shake:
Mojemu czyszczę za pomocą... czystej chusteczki higienicznej :) Po prostu czyszczenie jego oczek wygląda tak, że wyciągam ,,śpiochy" które wylazły na futerko, a potem delikatnie przecieram wokół oczu;) Robie to raz na 2-3 dni.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jeśli chodzi o domowe sposoby, to wacik umoczony w przestudzonej herbacie. Zwykłej, bo podobno rumianek wysusza. A jeśli chodzi o preparaty, to używałam tego zawsze [url]http://keko.pl/pl/krople-do-oczu-beaphar-oftal-50ml.html[/url] ale teraz zamówiłam właśnie tańszy, ten [url]http://keko.pl/pl/preparat-do-czyszczenia-oczu-dla-psa-trixie-tx-2546.html[/url] żeby wypróbować

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

jeśli masz psa z jasnym czy białym umaszczeniem-z domowych rzeczy może być rumianek,świetlik-nie powinien odbarwiać,ale przy długotrwałym stosowaniu kto go tam wie,z apteki -płyn fizjologiczny najlepiej w takich ampułeczkach do zastrzyków,ewentualnie z zoologicznego-preparaty gotowe

Link to comment
Share on other sites

ja swojemu maltańczykowi przemywałam świetlikiem parzyłam herbatkę i przemywałam oczy i okolice wacikiem stosowałam to przez dwa miesiące i zaprzestałam bo zaczął barwić teraz używam tylko żelu hery dwa razy dziennie i jak u mnie przebarwienia znikają. Myślę że jak samemu trzeba przetestować wiem że wiele osób narzeka na ten żel a u mnie działa każdy pies jest inny i nie wszystkim to samo pomaga.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Rumianek podrażnia oko, a w skrajnych przypadkach powoduje utratę sierści wokół oczu.

Krople ze świetlikiem są i jest to dobre rozwiązanie, ja używam. Ale używam tez Optexu i tez polecam, bardzo dobry preparat.

Sól fizjologiczną też stosowałam, jest bezpieczna i szybko można się pozbyć śmieci i śpoichów z oczu, ale zrezygnowałam na korzyść kropli ze świetlikiem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boxenka']świetlik tylko i wyłącznie -chroni przed zapaleniami ,nigdy ale tonigdy RUMIANKIEM jak ktoś wyżej napisał -rumianek podrażnia oko[/QUOTE]

poza tym najlepiej sie udac do specjalisty z psem ktory ma problemy z oczami
przemywa sie oko psu czy czlowiekowi np.woda przegotowana-letnia, oko od zewnertznej czesci oka do wewnetrznej jednym ruchem wacikiem nasaczonym np.przegotwana woda,o ile weterynarz stwiedzajac przyczyne -zdiagnozuje i nie zapisze kropli do oczu ,czy masci lub plynu do przemywania oczu.
wiem ,ze rumianek- plyn z naparu rumianku stosuje sie do uzytku wew,a nie do przemywania oczu,gdyz je "wysusza."Stosuje sie przy zapaleniach jamy ustnej ,zoladka itd

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

Ja stosuję u swojego maltańczyka wspomniany już wyżej żel firmy hery na zmianę z płynem Diamond eye firmy Vitacoat ( skład to prawie sam borasol). Przemywam 2-3 razy dziennie i dalej są brązowe zacieki a już ponad półtora miesiąca regularnie z nimi walczymy i nic. Na początku przemywałam sola fizjologiczną, ale okolice pod oczami zaczęły śmierdzieć- z tym akurat żel sobie super radzi. Jak płyn mi się skończy to kupię w aptece borasol, bo jest dużo tańszy od płynów typu Diamond eye. Jak mój maltan przyszedł z hodowli to miał piękne oczka i zero zacieków, ale był u niego stosowany Angels eye. Niestety ten środek ma w składzie antybiotyk makrolidowy i nie chce psa narażać na stosowanie ciągłe antybiotyku:(
Ktoś z Was zdecydował się może na udrożnienie kanalików łzowych u weta?

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,
okolicę oczu i worek spojówkowy polecam przemywać świetlikiem, preparatem typu "sztuczne łzy" lub płynem do soczewek, najlepiej strumieniem ze strzykawki. Do oka nie należy wkładać żadnych wacików, chusteczek itp. - mogą one dodatkowo podrażniać tkanki oka oraz powodować uszkodzenia rogówki. Płyn fizjologiczny przy dłuższym stosowaniu może wysuszać oko a rumianek powodować alergię. Dobre są także komercyjne preparaty do przemywania oczy i ich okolic. Jeśli w oku zbiera się ropna wydzielina, zwierzę mruży oczy lub je drapie najlepiej bezzwłocznie udać sie do lekarza weterynarii.
pozdrawiam
Przychodnia weterynaryjna "Pies Kudłaty"
Pabianice , ul. Moniuszki 139
[url]www.pieskudlaty.pl[/url]
weterynarz Pabianice Łódź Ksawerów Dobroń

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...