Jump to content
Dogomania

przemywanie oczu-czym i jak???


Olcia

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

starszemu oczka przemywam preparatem hery, jest rewelacyjny
ale on jest przywyczajony, u małej to nie wchodzi narazie w gre wiec uzywam kropelek.
I tak sie ciesze ze uszy juz daje sobie czyscic!
tyle ze oczy trzeba sto razy czesciej niz uszy u yorkow to jeszcze sporo pracy przede mna. Ale jest potep wiec jestem dumna :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

No dobra możecie mnie zjechać od idiotów, ale jesetm dość zielony w psach i tak czytam ten topik i czytam i nasuwa mi się pytanie po co się w ogóle przemywa psu oczy??

Bo codziennie odkrywam na dogomani coś nowego i nie wiem po co to pliz o odp. no i jeśli można to jakiekolwiek porady na priva dotyczące pielęgnacji pieska (bo mam mieć ale jak wcześniej mówiłem jesetm jeszce ciut zielony)

Pozdrawiam wszytskich psiarzy :grins: :grins: :grins: :grins: :grins: :grins: :grins:

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Oczu psu nie przemywa sie ot tak sobie,bo np ma sie taki kaprys,są powody ku temu np.wtedy,kiedy oczy łzawią(pojawiają sie tzw śpioszki),są zaczerwienione.Teraz zimową porą oczy psów są narażone na rożnego radzaju infekcje spowodowane brudem z chodników,ulic(piach,sól itp).
Jeżeli zaobserwuje sie jakies widoczne zmiany oczu,to nalezy je przemywać-najlepiej wywarem ze świetlika,a w najgorszym i ostatecznym wypadku udac sie do weta,który dokładnie obejrzy oczy.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ze środkami przesadzać nie można.. stosowanie preparatów powinno mieć miejsce raz na jakiś czas.. gdy trzeba.. psie oko "oczyszcza" się samo tworząc "śpioszki" co wiele osob myli ze łzawieniem... no ale jeśli już łzwai to czymś by bylo warto oko przemyć

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jak moja była młodsza, to cały czas ciekło jej z oczu, zaczełam przemywac zwykłą herbatą i bardzo szybko przeszło. Ostatnio po spacerach (po piachu i pyle) cieknie jej z oczu takie ciemniejsze cuś z pyłem i przemywam to po prostu wacikiem z ciepłą przegotowaną wodą (dosć obficie) i przechodzi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='żabka']Ile kosztuje świetlik lekarski? Muszę się w niego zaopatrzyć :mad:[/quote] Ziele świetlika lekarskiego np.z Herbaluxu to w aptece wydatek paru złotych.Masz 30 torebek po 2g .Super do przemywania oczu.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja przemywam solą fizjologiczną - nie szczypie (wypróbowałam na sobie;) ), nie wysusza i nie brudzi sierści wokół ślepek (ważne, jeśli ktoś ma białego psiaka). W aptece można kupić małe, chyba 15 ml plastikowe ampułki, jedna do wykorzystania przez dwa dni, potem trzeba wyrzucić (nie może za długo stać otwarta).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

[FONT=Georgia][COLOR=Purple]Ja myję oczka czarną herbatą. Fakt barwi dookoła, ale nie na długo. I jak to powiedział pan doktor - jest najlepsza. Rumianek podrażnia oczka i może uczulać. Jeszcze jedno, co dodał pan doktor - herbatka czysta - bez cukru i bez cytryny :cool3: Takie przypadki podobno też się zdarzały :-o[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Witam, mam problem z przemywaniem oczy i zakraplaniem,pies ma zapalenie spojówek i cztery razy dziennie powinien mieć zakraplane,niestety nienawidzi tego...Próbowałam "na śpiocha" udaję się bardzo żadko,bo on śpi raczej czujnie i jak sie zbliżam to odrazu się budzi. Oczywiście dostaje masę smaków,ale nie specjalnie go to nęci,no chyba,że trzyma smaka w pysku, a ja sie staram zakropić,ale wije sie przy tym i słabo to nam wychodzi. Na siłę,nie chce,bo reaguje nerwowo i raz nawet kłapnął zębami. Pies jest adoptowany, niestety widać,że wcześniej nikt go nie nauczył również zaglądania do pyska, ogólnie bardzo nie lubi manipulacji przy pysku. Czy zna ktoś jakiś "cudowny" sposób???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Napiszę z punktu widzenia farmaceutki, którą jestem:

- herbata i rumianek mają właściwości ściągające i wysuszające, nie należy ich stosować u zdrowych zwierząt (i ludzi), bo faktycznie wysuszają spojówki. Natomiast są bardzo dobre w przypadku łagodnego zapalenia spojówek, na podrażnienia, łzawienie, opuchnięcie. Tak samo świetlik.

-rozcieńczony kwas borny - jak wyżej. Ma on działanie bakteriobójcze, nie należy go stosować do przemywania zdrowych oczu.

-sulfacetamid-na receptę-działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne, tak jak antybiotyk. Absolutnie nie wolno stosować profilaktycznie!

-do przemywania zdrowych oczu należy używać sól fizjologiczną lub czystą, świeżo przegotowaną wodę. Ewentualnie specjalne preparaty wspomniane w powyższych postach. Nie znam jednak ich składu, więc nie będę się wypowiadać na ten temat. Należy jednak spojrzeć na ich skład, często jest to po prostu sól fizjologiczna (NaCl), "wzbogacona o konserwanty", np. chlorek bezalkoniowy. Nie polecałabym tych preparatów dla zdrowych oczek, może bardziej dla tych o zwiększonym ryzyku podrażnień ( rasy długowłose, psy narażone na zaprószenie oczu słomą czy kurzem ).

-polecam sól fizjologiczną w ampułkach, można ją stosować nawet dla noworodków (ludzkich), nie ma żadnych działań ubocznych. Do przemywania nie trzeba nawet używać gazików czy wacików, po prostu wpuścić parę kropelek bezpośrednio do oka.

-uwaga na gaziki i waciki-mogą one "pylić", mikroskopijne drobinki dostają się do oka podczas przemywania i powodują podrażnienie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...