Jump to content
Dogomania

przemywanie oczu-czym i jak???


Olcia

Recommended Posts

Dzień doberek

mam do Was pytanko czy macie może jakieś pomysły na przemywanie oczu u psa, do tej pory przemywałam albo przegotowaną wodą , albo b.słabą herbatą.

Może macie jakieś inne pomysły.

Moje psiaki za bardzo nie przepadają za myciem oczu, także jeśli widzą w ręku wacik to od razu ich nie ma i nie pomagają nawet żadne smakołyki:(

pozsdr.Olcia

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak zdecydowanie świetlik lekarski (apteka), albo tak jak robisz poprostu zwykłą hertatką :D . Zamiast wacika możesz użyć jakiegoś gazika... NIesety chyba nie ma innego sposobu, ale zawsze możesz wsadzić go do jakiegoś pudełeczka i przetransportować w kieszeni, a po zabiegu koniecznie go nagródz! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Matko kochana, skad Wy bierzecie takie pomysly? Nigdy nie wolno przemywac oczu herbatka ani rumiankiem, ktore wysuszaja spojowki! I przy okazji "brudza" okolice oczu.

Ta herbatka, rumianek itp. to kolejne super pomysly ludzi z tych: suke to trzeba przynajmniej raz pokryc, bo inaczej zachoruje; albo ze pies musi sobie uzyc, bo inaczej zgwalci wlasciciela :evil:

Naprawde juz lepiej przemyc oczy czysta, przegotowana woda, a oczy zakropic jakimis kroplami - w aptece ich mnostwo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja też polecam Płyn do przemywania oczu i powiek -OPTEX, u nas się sprawdził. Zacytuję właściwości i działanie z etykiety "Chlorek benzalkoniowy wykazuje działanie bakteriobójcze na drobnoustroje Gram-dodatnie i Gram-ujemne. Wyciag z Cantaurea Cyanus (woda chabrowa) działa przeciwzapanie".

Link to comment
Share on other sites

Matko kochana, skad Wy bierzecie takie pomysly? Nigdy nie wolno przemywac oczu herbatka ani rumiankiem, ktore wysuszaja spojowki! I przy okazji "brudza" okolice oczu.

Ta herbatka, rumianek itp. to kolejne super pomysly ludzi z tych: suke to trzeba przynajmniej raz pokryc, bo inaczej zachoruje; albo ze pies musi sobie uzyc, bo inaczej zgwalci wlasciciela :evil:

Naprawde juz lepiej przemyc oczy czysta, przegotowana woda, a oczy zakropic jakimis kroplami - w aptece ich mnostwo.

No, bez przesady. W 1986 roku, w głębokiej komunie, nasza foxterierka wpadła na budowie do dołu w ziemi z wapnem. Dla tych, co się nie orientują - wapno jest żrące !

Oślepła, bo miała wypalone spojówki. Weterynarz zalecił (a nie było wtedy innych środków) rumianek do przemywania oczu - łagodzi, wspomaga regenerację, odkaża. Mama przemywala jej oczy trzy- cztery razy dziennie. Po jakiś czterech miesiącach sunia odzyskała wzrok - sprawdzono to u weta i w domu.

Żele i substancje chemiczne nie są idealne i nieazstąpione. Dawniej ich nie było i ludzie musieli sobie radzić metodami naturalnymi. To prawda, że rumianek wysusza, lecz, uwież mi, te żele także mają swoje wady, są SZTUCZNE.

Dlatego nie można tak przesadzać. Ja mam od zawsze problemy z oczami (swoimi) i lekarze zalecają mi świetlik lekarski, herbatę (działa antyobrzękowo ) i rumianek. Właśnie dlatego, że są to naturalne preparaty (napary) roślinne, a te sztuczne powodują u mnie alergię- u psów też mogą tak działać.

A zakraplanie "jakimiś kroplami" może być niebezpieczne, w końcu krople są dobrane dla ludzi. Myślę, że równie niebezpieczne, jak krycie suki dla zdrowia może być lekofilskie podejście do psów, to znaczy: na wszystko dawanie lekarstw i używanie specjalnych preparatów.

Zresztą w ich skład takze wchodzą często syntetyczne preparaty robione na podstawie naturalnych ziół i roślin!!!

Link to comment
Share on other sites

Kropli i innych specyfikow przerobilam na swoich psach calkiem sporo. I z doswiadczenia wiem, ze najlepiej jest przemywac oczy czysta, przegotowana woda. Co jakis czas zakrapiac oczy np. Sulfacetamidem. Na chore oczy i tak sa potrzebne odpowiednie specyfiki, do codziennej pielegnacji wystarczy Sulfa...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mojemu psu bardzo ropieją oczy. Czasami az do przesady bo bywaja dni ze musze je przemywac co dwie godziny. Znajomy powiedział, że to wina karmy, za dużo w niej białka, ale myśle ze to nie o to chodzi bo pies rośnie i dostaje taką karmę jaką zalecił hodowca. Codziennie dostaje też biały ser. Czy na ropiejące oczy sa jakies krople? Jak mam sobie z tym poradzić?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

eh a jakies metody jak przyzwyczaic do przeywania oczu?
oczywiscie np poza nagradzaniem
nasz starszy łobuz był nauczony whodowli
mala jest nauczona manier o niebo lepiej ale oczy to nie wiem jak jej myli. Straszna walka :( a myc trzeba bo wloski krotkie to draznia oczka i ropieja
zamiast wacika, vet zalecil zakraplanie, ale tu tez ogromna walka :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...