Jump to content
Dogomania

Wielkość Chihuahua


sibelius

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Witam! 

Mój piesek ma 11 miesięcy i waży aż 3,7 kg! I tutaj zaczynają się moje obawy. Piesek został sprzedany jako nakolankowy z Wrocławksiej hodowli ZKwP, ze wszystkimi papierami - lecz nie na wystawy. Jest troszkę dłuższy po swojej mamusi, futerko też ma jakieś niby krótkie niby długie. Wydaje mi się też ze ma nieco krókie nóżki - wiec wystawowy chłopak z niego z pewnością nie jest :)
Ale to wciąż chihuahua i obawiam się że jego waga jest niezdrowo zbyt duża.
Patrzę się na niego patrzę i mierzę we wszystkie strony - ale wszystko wydaje się być w porządku. Chociaż mój osąd może być zniekształocny przez to że to jedyna chihuahua jaką widuję :P

 

Piesek jest aktywny fizycznie, z radością bawi się na podwórku piłeczką i dotrzymuje nam kroku na wycieczkach w góry i do lasu ;)
Ma ładną talię z boku, delikatnie czuć jego żebra i kręgosłup.. nie wiem też czy to normalne ale ma suuuper dużo skóry( coś mi mówi że nie waży ona zbyt dużo :DD )
 

Dezorientują mnie zwłaszcza słowa ludzi na spacerach i u weterynarza, którzy skrajnie twierdzą że piesek albo malutki, albo ogromny jak na chihuahue. Wiem, przecietny pan Kowalski nie jest wyrocznią, jednak daje do zastanowienia - zwłaszcza, ze w porównaniu z yorkami mój piesek wypada przy nich na zbyt dużego, krępego i napakowanego - a one choć szczuplejszje budowy powinny być chociaż większe.. prawda?

Dodaje dwa zdjęcia. Moją prośbą jest obiektywna opinia kogoś, kto z pieskami rasy chihuahua ma do czynienia ;)
 

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich

Jak dobrze wiemy chihuahua to na najfajniejsza rasa i chcemy o tym przekonać wszystkich

dlatego prosimy o pomoc Nasza Niunia bierze udział w konkursie na Psa roku 2015

Pomóżcie na wygrać bo kto ma wygrać jak nie słodka chihuahua 

Głosujcie z nami liczy się każdy głos 

 

http://plebiscyty.ec...1,t,id,kid.html

 

Dziekujemy i bedziemy informowac o postępach

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Witam, posiadam suczke rasy chi, mała ma 3,5 msc. mam wrazenie ze piesek wogole nie rosnie.ciagle miesci mi sie w w jednej dłoni. z tego co słyszałem szczeniaki powinny rosnąć jak nadrożdżach

 

help ;(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

mam 5 suczek chihuahua i są w bardzo róznych wagach od 1.300 do 5 kg . W hodowlach z regóły jest tak ze do rodzenia wybierają suki które będą duże , chodzą na wystawach bardzo wcześnie zanim osiagną 3 kg , po to zeby rodziły duże mioty  jako reproduktora za to wybierają bardzo małego pieska , ale wielkosć szczeniak moze mieć po mamie albo po ojcu dlatego są tak różne szczeniaki  do tego niektóre hodowle pędzą ciaze hormonami zeby był bardzo liczny miot , potem te szczeniaki bywaja duże ,wiem to bo mam znajomą hodowlę. ja nie rozmnażam bo biore z tej hodowli sunie które nie mogą rodzić. wielkość na prawdę jest różna . Ale jeśli bierze sie bardzo wcześnie szczeniaka od matki i karmienia cyckiem to bedzie mniejszy niz taki porządnie cyckiem wykarmiony i później oddany , ja wole wieksze zwierzątka bo mam jedna malusieńką ale jest kłopotliwa. większe mniej chorują i nie marzną tak jak to maleństwo.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam, również mam pytanie odnośnie chihuahua. Jak długo one rosną? Moja skończyła 6 miesięcy i waży 3 kg, ma również 24 cm w kłębie. Odnośnie rodowodu to nie zkwp( tak wiem brak rodowodu brak gwarancji rasowości) . Nie zależało mi na kruszynce ale liczyłam że bardzo się z maksymalną wagą nie rozminie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...