Jump to content
Dogomania

POMOCY!!! Sunia zaraz po porodzie...


Cirilla888

Recommended Posts

Mam problem z moją sunią. Półtorej doby temu urodziła 4 szczeniaczki, jedna niestety była martwa, ale na szczęście reszta maluchów cała i zdrowa:)
Przed urodzeniem ostatniego szczeniaczka była Pani weterynarz i poprawiła malucha, bo źle leżał i był bardzo daleko w macicy, ale skórczy nie było, więc podała coś aby je wywołać i 15 minutek później mały był już przy mamusi.
Ale problem jest taki, że sunia krwawi po każdym siusianiu(około łyżeczki od herbaty tego jest). Wiem, że musi sie wszystko zagoić, tylko nie wiem ile to może trwać, aż dojdzie do siebie. Drugi problem to to, że Sunia bardzo sapie do tej pory, a jest 28godzin po urodzeniu ostatniego malucha (poród nie był w sumie zbyt długi, a szczeniaki były dość małe i Sunia nie wykazywała zmęczenia ani w trakcie, ani po wszystkim). Pani weterynarz badała też brzuch Suczki i powiedziała, że poza ostatnim maluchem nic tam nie ma.A dzisiaj sprawdzałam jej brzuch i wydzaje się jakby coś tam było, chociaż nie jest on twardy, jak wtedy gdy rodziła. Temperaturę ma 38,5, czyli normalną oda dzisiaj rana, więc chyba łożysko nie zostało...
Proszę o poradę w tych sprawach, bo boję się aby nie było później problemów, bo narazie wydaje się wszystko w miarę dobrze...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cirilla888']Mam problem z moją sunią. Półtorej doby temu urodziła 4 szczeniaczki, jedna niestety była martwa, ale na szczęście reszta maluchów cała i zdrowa:)
Przed urodzeniem ostatniego szczeniaczka była Pani weterynarz i poprawiła malucha, bo źle leżał i był bardzo daleko w macicy, ale skórczy nie było, więc podała coś aby je wywołać i 15 minutek później mały był już przy mamusi.
Ale problem jest taki, że sunia krwawi po każdym siusianiu(około łyżeczki od herbaty tego jest). Wiem, że musi sie wszystko zagoić, tylko nie wiem ile to może trwać, aż dojdzie do siebie. Drugi problem to to, że Sunia bardzo sapie do tej pory, a jest 28godzin po urodzeniu ostatniego malucha (poród nie był w sumie zbyt długi, a szczeniaki były dość małe i Sunia nie wykazywała zmęczenia ani w trakcie, ani po wszystkim). Pani weterynarz badała też brzuch Suczki i powiedziała, że poza ostatnim maluchem nic tam nie ma.A dzisiaj sprawdzałam jej brzuch i wydzaje się jakby coś tam było, chociaż nie jest on twardy, jak wtedy gdy rodziła. Temperaturę ma 38,5, czyli normalną oda dzisiaj rana, więc chyba łożysko nie zostało...
Proszę o poradę w tych sprawach, bo boję się aby nie było później problemów, bo narazie wydaje się wszystko w miarę dobrze...[/quote]

Może w dziale [B]hodowla [/B]poczytaj albo zapytaj [url=http://www.dogomania.pl/forum/f972/]Ciąża i poród - Dogomania Forum[/url]

Link to comment
Share on other sites

Jak masz wątpliwości, czy wszystkie szczeniaki wyszly, zrób RTG. Jeśli coś zostalo i tak niestety jest już martwe :shake:
Wet mogla nie wymacać albo Ty się mylisz, najlepiej sprawdzić.

Jeśli suka byla dobrze karmiona (a wnioskuję, że tak) preparaty witaminowe są zbędne, wystarczy dobra karma dla suk karmiących i szczeniąt.

Suka czyści się po porodzie nawet do 2 tygodni, przy czym powinno być to po 3-4 dniach już tylko plamienie.

Link to comment
Share on other sites

Dyszenie jest normalnym objawem po porodzie (suka odczuwa ból spowodowany kurczeniem się macicy). Moja suka dyszała prawie ciągle przez pierwsze 2-3 dni. A przez pierwsze ok 10 dni suka miała w ciągu dnia i nocy krótkie (około 1-2 godzinne) "ataki dyszenia". Myślę, że nie ma się czym martwić :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja zwracam bardzo dużą uwagę na odżywianie przed i po porodzie mojej suczki. Jeśli dostarczysz dużej ilości witamin i minerałów, powinna się szybko pozbierać. Ale na przyszłość: warto dokarmiać porządnymi preparatami pieska już w trakcie ciąży. Moja sunia po pierwszym porodzie też krwawiła i właśnie wtedy weterynarz doradził mi dopieszczenia jej witminkami. Teraz używamy czegoś [url=http://www.e-karma.pl/product-pol-611-Witaminy-i-mineraly-dla-psa-i-kota-w-plynie-75-ml-.html]takiego[/url], aczkolwiek duży wybór umożliwia zmienianie preparatów

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...