Jump to content
Dogomania

kleszcze !!!!


mala90210

Recommended Posts

Witam :)

Mam pytanie , czy wy także macie do czynienia a w zasadzie wasze psy z dziwna odmianą kleszczy ??hmmm , często chodzę z moim psem do lasu , po powrocie go oglądam "macam" czy nic nie złapał i z reguły znajdowałam jakieś 3-4 kleszcze , od pewnego czasu macam go i nic nie ma a za jakiś czas znajduję na podłodze parę sztuk bardzo wielkich opitych kleszczy bleeeee które chyba sobie wydrapuje , a dzisiaj rano poszłam sie do niego przywitać , patrze na jego pysk a tu wisi mu taki ogromny kleszcz wielkości dużego paznokcia u reki :/ wczoraj go jeszcze nie było a dziś rano już taki wielki ?? jak to możliwe ??

Link to comment
Share on other sites

Być może wczoraj był - tylko malutki, nie napity. U mojej Niki (*) na udzie był kiedyś takie ogromny napity kleszcz - jak mama go zgniotła to wydał odgłos taki jak pękająca folia bąbelkowa :evil_lol: Ja nigdy się kleszczami nie przejmuję. Być moze dlatego że nasze koty w tamtym roku codziennie przychodziły z co najmniej dwoma kleszczami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala90210']Witam :)

Mam pytanie , czy wy także macie do czynienia a w zasadzie wasze psy z dziwna odmianą kleszczy ??hmmm , często chodzę z moim psem do lasu , po powrocie go oglądam "macam" czy nic nie złapał i z reguły znajdowałam jakieś 3-4 kleszcze , od pewnego czasu macam go i nic nie ma a za jakiś czas[B] znajduję na podłodze parę sztuk bardzo wielkich opitych kleszczy[/B] bleeeee które chyba sobie wydrapuje , a dzisiaj rano poszłam sie do niego przywitać , patrze na jego pysk a tu wisi mu taki ogromny kleszcz wielkości dużego paznokcia u reki :/ wczoraj go jeszcze nie było a dziś rano już taki wielki ?? jak to możliwe ??[/quote]

Nie są dziwne tylko jak piszesz opite krwią, wyglądają jak w kokonie i opadają same lub jeszcze tkwią pod skórą. Czym zabezpieczasz psa przeciw kleszczom? obrożą , kroplami, może za małe dawki. W dziale werterynaria , podforum pasożyty jest dużo info na ten temat.[url]http://www.dogomania.pl/forum/f361/[/url]

Link to comment
Share on other sites

No dokładnie , ten dzisiejszy był tak wielki że jak go zgniotłam ( oczywiście przez papierowy ręcznik ) to był dosyć mocny odgłos bleeeee , ohydnie to wygląda :-o Neron ma obroże przeciw kleszczom i do tego przed wyjściem psikam go off-em przeciw kleszczom dla ludzi ( może to za słabe jest) ale i tak za każdym razem przyniesie parę kleszczy ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jami'] [B]Ja nigdy się kleszczami nie przejmuję[/B]. Być moze dlatego że nasze koty w tamtym roku codziennie przychodziły z co najmniej dwoma kleszczami.[/quote]


Kleszcze roznoszą śmiertelną dla psów chorobę babeszjozę. Leczenie psa zakażonego jest dużo droższe, nie mówiąc o bólu i powikłaniach niż profilaktyka.

Link to comment
Share on other sites

Co w tym takiego dziwnego? Kleszcz, gdy się opije do syta może odpaść po to, by dalej w najlepsze uczestniczyć w cyklu rozwojowym. Nienajedzony kleszcz jest tak maleńki, że niezauważalny pośród sierści, więc od razu po spacerze nic nie można stwierdzić, jest to możliwe dopiero jak sobie znajdzie miejsce przyssania i napompuje się krwią.
Jakimi specyfikami zabezpieczasz swojego psa przed kleszczami, skoro je na nim znajdujesz? Powinnaś wzmocnić ochronę, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób odkleszczowych.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie pozostaje mi wzmocnić ochronę bo mój pies uwielbia wchodzić tam gdzie mu nie wolno , jak my idziemy ścieżka to mojego chłopaka pies idzie z nami a Neron musi wlecieć w las i obwąchać każdy krzaczek i obsikać prawie każde drzewko (każdego by nie dał rady hehehehe) nie mogę mu tego zabierac bo to dla niego zabawa , przeciez nie pójdę z nim na spacer do lasu i będe kazała chodzić przy nodze bo co to za frajda dla tak żywiołowego psa jakim jest Neron

Link to comment
Share on other sites

Wielokrotnie słyszałam o tych kropelkach , będe musiała w nie zainwestować bo z kleszczami nie ma żartów :/ co do miejsc kleszczy to fakt , w sumie przez 2 dni nie był w lesie , biegał po działce a dzisiaj ten kleszcz gigant więc musiał go złapać gdzieś blisko domu

Link to comment
Share on other sites

Moja suczka ma co miesiąc tak dla bezpieczeństwa wpuszczane kropelki. Płace chyba za nie ok 20-25 zł zależy ile pies waży i jak dotąd Nuka żadnego kleszcza nie miała, chyba tylko 3 razy w życiu miała. A więc polecam dobre kropelki ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jami']Być może wczoraj był - tylko malutki, nie napity. U mojej Niki (*) na udzie był kiedyś takie ogromny napity kleszcz - jak mama go zgniotła to wydał odgłos taki jak pękająca folia bąbelkowa :evil_lol: Ja nigdy się kleszczami nie przejmuję. Być moze dlatego że nasze koty w tamtym roku codziennie przychodziły z co najmniej dwoma kleszczami.[/QUOTE]

Też się nie przejmowałam kilka lat temu, pies przynosił ze spaceru nawet po 10-12 kleszczy i nic. Aż dostał babeszjozy, był jedną łapą za TM, nie jadł 10 dni i jechał na kroplówkach :diabloti:

[quote name='Jami']Obroża nic nie daje. Podobno najlepsze kropelki ;][/QUOTE]

:razz: Mój pies od 2 lat nosi obrożę Preventic i nie miał od tamtej pory ani jednego kleszcza. Na kropelkach wyjmowałam ze skóry opite kleszcze, i to przed minimalnym terminem ochrony (po 2 i pół tygodnia od zakroplenia; krople miały działać 3-5 tygodni).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']Nie są dziwne tylko jak piszesz opite krwią, wyglądają jak w kokonie i opadają same lub jeszcze [B]tkwią pod skórą. C[/B]zym zabezpieczasz psa przeciw kleszczom? obrożą , kroplami, może za małe dawki. W dziale werterynaria , podforum pasożyty jest dużo info na ten temat.[url=http://www.dogomania.pl/forum/f361/]Pasożyty - Dogomania Forum[/url][/quote]

Kleszcze nie tkwią pod skórą! Nie włażą pod skórę. To pasożyty ZEWNĘTRZNE!

Link to comment
Share on other sites

Teraz to już nie wiem , obroża lepszy czy kropelki lepsze hmmm jedni z was piszą tak drudzy tak hmmm wiem najlepszym sposobem będzie nie wychodzić z psem na dwór wtedy na pewno nie złapie kleszcza hehehehe oczywiście żartuje :lol: spróbuje jednego i drugiego :)))))

Link to comment
Share on other sites

Stosowałam bardzo różne zabezpieczenia i ich kombinacje z racji tego,że okolica jest totalnym kleszczowiskiem a psiaki masowo idą tu za TM z powodu babeszjozy a ostatnio takze i boreliozy.Najlepiej sprawdza nam się obróżka Preventic+Fiprex(Frontline)spot naprzemiennie z Advantixem(spot) aplikowane co 4 tygodnie.Szlag mnie trafia na tyle trucizn,ale nie mam wyboru.Alternatywą jest śmierć.....

Link to comment
Share on other sites

My stosujemy kropelki Advantix, obroża, zdaje sie Frontline, plus przed każdym leśnym spacerem, psikamy psy specjalnym sprey'em przeciwko kleszczom, muszkom, pchłom i komarom. Wszystko to działa rewelacyjnie, od dłuższego czasu, żaden pies kleszcza nie miał.
A kleszczy bym nie bagatelizowała, bo babeszjoza to okropna choroba. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='***kas']My stosujemy kropelki Advantix, obroża, zdaje sie Frontline, plus przed każdym leśnym spacerem, psikamy psy specjalnym sprey'em przeciwko kleszczom, muszkom, pchłom i komarom. Wszystko to działa rewelacyjnie, od dłuższego czasu, żaden pies kleszcza nie miał.
A kleszczy bym nie bagatelizowała, bo babeszjoza to okropna choroba. :shake:[/QUOTE]

Mogę się uśmiechnąć o nazwę tego środa na muszki?
Szału już dostajemy:angryy:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juliusz(ka)']Mogę się uśmiechnąć o nazwę tego środa na muszki?
Szału już dostajemy:angryy:.[/quote]

Aerozolowy Preparat Owadobójczy Muszka firmy PESS
my kupiliśmy to to cudeńko, w sklepie zoologicznym "Słoń" a Panoramie, na Góreckiej. Coś koło 12 zł kosztowało :) i najważniejsze u nas działa:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...