Jump to content
Dogomania

członkostwo w ZK .


Daisunia

Recommended Posts

[quote name='PANGEA']Przy kryciach "zagranicznych" Czasem ( nie wiem dlaczego czasem ) prosza o rodowod reproduktora.[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Przy kryciu zagranicznym reproduktorem przepisy mówią, że reproduktor musi mieć uprawnienia w swoim kraju i trzeba do wystawienia metryk przedstawić kopię rodowodu. Do samego rodowodu ta kopia też jest potrzebna, bo w metryce jest tylko ojciec, a rodowód to 4 pokolenia. Metryki wystawiane są od ręki, a rodowód w ZK i skąd on ma znać te trzy pokolenia po ojcu z zagranicy.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ok. 1,5 miesiaca temu stałam sie członkiem oddziału Związku w Lublinie. Niestety od pierwszych 5min moje odczucia z prawie euforycznych zmieniły sie w depresję. Odniosłam wrażenie , że dla nich liczy się tylko moja składka i nic poza. Pani w sekretariacie była...:mad:...Tyle było po moim zapale, pozostał niesmak. Czy tak jest wszędzie czy pechowo wybrałam??????

Link to comment
Share on other sites

No przeraża mnie co tu piszecie:crazyeye:
Już sama nie wiem, czy tylko nasz oddział jest taki fajny...:roll:
U nas nie ma sekretariatu, bo oddział mieści sie w szkole i wszystko odbywa sie w jednej sali. Kiedy sie tam idzie to panie kawe robią, zawsze ktoś ciacha przynosi, aż sie wychodzić nie chce:oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja też szłam do związku z duszą na ramieniu że będzie nie fajnie, że pani będzie co najmniej nie miła. No i bardzo się zdziwiłam :) Wszystko było jak najbardziej ok, nawet zapytano mnie czy jestem dzis przygotowana na opłacenie wszystkiego. Wszystko zostało załatwione błyskawicznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taura']Prawdopodobnie we wtorek będe zapisywać się do ZK o/Poznań i tu mam kilka pytań:

1. Czy cokolwiek musze ze sobą brać legitymacja itp. (jestem osoba niepełnoletnią)?
2. Ile kosztuje składka? (roczna rozumiem?)
3. Czy po wypełnieniu tych wszystkich druczków będe odrazu po wyjściu z oddziału członkiem ZK ?

Z góry dziękuje za odpowiedz ;)[/QUOTE]

Jeszcze jeden szczegół cyt ze Statutu ZKwP:
[I] § 9
1. Członkiem zwyczajnym Związku może być osoba mająca obywatelstwo RP lub stałe miejsce zamieszkania na terytorium RP, która ukończyła 16 lat, nie jest pozbawiona praw publicznych i nie należy do żadnej innej polskiej organizacji kynologicznej.
[b]Przyjęcie osoby niepełnoletniej wymaga zgody rodzica lub opiekuna prawnego.[/b][/I]

Przyjęcie nowego członka Oddziału zatwierdza prezydium Zarządu Oddziału, które zbiera się nie rzadziej niż raz w miesiącu - dopiero wówczas stajesz się Członkiem ZKwP.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Elitesse']z tego co pamietam to na formularzu ktory wypelnia sie przy zapisywaniu do zwiazku wpisuje sie tylko roku urodzenia :)[/QUOTE]
Dziś sie zapisywałam :lol: Nigdzie nie proszono mnie o wpisanie daty urodzenia, spytano tylko czy mam 16 lat skońćzone, bo się pani zdziwła, ze ja dopiero do liceum :lol: Rodzice okazali się zbędni, nie musieli nic podpisywać. W sumie dobrze ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Mam pytanie z innej parafii, choć oczywiście związane z członkostwem. Może ktoś z was miał podobne dylematy....
Jestem czlonkiem ZKwP, mam stale zameldowanie w Polsce, ale chce należec do niemieckiego lub niemieckiego klubu rasy (mieszkam na pograniczu). W przepisach ZK jest tylko warunek, ze nie moge byc czlonkiem innej organizacji kynologicznej na terenie Polski. Czy to znaczy, ze bez przeszkod moge zarejestrowac sie w zagranicznym klubie?

PS. Edit: źle mi się napisało. miało byc: do niemieckiego lub czeskiego

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję. Taką mialam nadzieję, ale wolałam się upewnić. A wiecie może przypadkiem, jak jest z rejestracją przydomka hodowlanego w Niemczech i Czechach? Czy muszę być członkiem ichniejszego związku? I czy koliduje jakoś z czlonkostwem w ZKwP.
I trzecie pytanie - ale to już nie dotyczy mnie, ale mojego znajomego. Facet ma samca, samiec nie ma uprwanien reproduktora. Samiec pokrył sukę za granicą, a szczeniaki z miotu dostały rodowody. Czy to czymś dla niego skutkuje ze strony ZKwP, jesli ktoś się o tym dowie. Czy polski nie-reproduktor moze kryc w innym kraju, czy tez w innej organizacji nalezacej do FCI, jesli spelnia ichniejsze wymagania (czyli chyba zadne procz posiadania rodowodu). Tzn. widze, ze moze, bo takie krycie mialo miejsce, tylko jak to wyglada od strony polskiej. W regulaminie hodowlanym ZK wyczytalam tylko prawa i obowiazku wlasciciela reproduktora. No... ale skoro pies reproduktorem nie jest w świetle naszych przepisow to i prawa i obowiązki jego wlasciciela nie dotycza. A moze jednak jest inaczej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PANGEA']Mozna byc czlonkiem Klubu Rasy w innmy kaju ale musi to byc klub dzialajacy przy organizajii zrzeszonej w FCI ( a nie np w AKC )
[/quote]W AKC można, chyba, że chodzi Ci o ACE?:razz:
[quote name='"Zarazah"']
Mam pytanie z innej parafii, choć oczywiście związane z członkostwem. Może ktoś z was miał podobne dylematy....
Jestem czlonkiem ZKwP, mam stale zameldowanie w Polsce, ale chce należec do niemieckiego lub niemieckiego klubu rasy (mieszkam na pograniczu). W przepisach ZK jest tylko warunek, ze nie moge byc czlonkiem innej organizacji kynologicznej na terenie Polski. Czy to znaczy, ze bez przeszkod moge zarejestrowac sie w zagranicznym klubie?

PS. Edit: źle mi się napisało. miało byc: do niemieckiego lub czeskiego
[/quote]
Jeżeli Cię zechcą to oczywiście możesz-w niektórych klubach nie chcą obcokrajowców (np. polskich), w innych z ograniczeniami (np. bez prawa do tytułu Zw. Klubu), a jeszcze innych bez ograniczeń...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Czy to prawda że członkowie ZKWP nie płacą za wstęp na wystawy i za szkolenia psów organizowane przez związek? Nie jestem członkiem ZKWP, więc nie wiem jak oto jest a ostatnio ktoś mi takie rzeczy opowiadał i nie wiem czy to jest prawdą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanika']Czy to prawda że członkowie ZKWP nie płacą za wstęp na wystawy i za szkolenia psów organizowane przez związek? Nie jestem członkiem ZKWP, więc nie wiem jak oto jest a ostatnio ktoś mi takie rzeczy opowiadał i nie wiem czy to jest prawdą.[/quote]
Pierwsze słyszę... Za szkolenia płacą napewno. Nie spotkałam się też chociażby ze zniżką na bilet na wystawę (jako odwiedzający). Mniej płaci się za wystawienie psa zarejestrowanego w ZKwP niż zagranicznej organizacji, ale to niezależnie od przynależności właściciela.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Przyjęcie nowego członka Oddziału zatwierdza prezydium Zarządu Oddziału, które zbiera się nie rzadziej niż raz w miesiącu - dopiero wówczas stajesz się Członkiem ZKwP.[/QUOTE]

Mam pytanie co do tego co jest napisane w cytacie powyżej. Prawdopodobnie zapisuje się w ZK na początku maja, bo chcę wystąpić na MP w Szczecinie (21-22.06.2008) i pytam czy do tego czasu zostanę członkiem ZK?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paula&Goofi']Mam pytanie co do tego co jest napisane w cytacie powyżej. Prawdopodobnie zapisuje się w ZK na początku maja, bo chcę wystąpić na MP w Szczecinie (21-22.06.2008) i pytam czy do tego czasu zostanę członkiem ZK?[/QUOTE]
Ja dostałam legitkę od razu :o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...