Jump to content
Dogomania

członkostwo w ZK .


Daisunia

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

[quote name='Elitesse']jesli jestes członkiem zwiazku masz prawo brac udzial we wszystkich imprezach organizowanych pod patronatem ZKWP, mozesz działac w sekcji danej rasy czy szkolenia, mozesz brać udział w zebraniach itp ale zadna z tych rzeczy nie jest obowiazkowa[/quote]

...i jeśli chcesz uzyskać rodowód musisz być członkiem ZKwP, bo szczeniaka rasowego nabywasz tylko z metryką.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ravk']...i jeśli chcesz uzyskać rodowód musisz być członkiem ZKwP, bo szczeniaka rasowego nabywasz tylko z metryką.[/quote]Małe sprostowanie, a moze rozwiniecie mysli... Chodziło Ci o to, że gdy kupujemy szczeniaka, to on ma metrykę (mówimy tylko o rasowych) i gdy chcemy wyrobić mu rodowód, to musimy stać się członkiem ZKwP. Można natomiast mieć psa rasowego z rodowodem nie bedąc członkiem ZKwP, kupując właśnie takiego psa, czyli psa z rodowodem. Dotyczy to zwykle dorosłych psów, którym wcześniej członek ZKwP wyrobił rodowód, a które to psy z jakiś powodów są odsprzedawane.
Dodam jeszcze, że będąc członkiem ZKwP i mając psa z rodowodem masz przede wszystkim prawo do wystawiania psa. Dzięki temu masz szansę, że Twój pies zdobędzie uprawnienia hodowlane i dzięki temu będziesz mogła wykożystać swojego psa w celach hodowlanych. Nie będąc członkiem ZKwP nie masz takiej możliwości.
To wszystko sprowadza się do tego, że będąc członkiem mozesz zrobić coś dla kynologii.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

słuchajcie mam pytanie. poszłam się zapisać do związku cała szczęśliwa (oddzial warszawski) i wpłaciłam kase wszystko w porządku i tak czekam, że może mi jakos powiedzą jak mam się wkrecic w czynne działanie a tam cisza... to się speszyłam i postanowilam ze Was spytam... moze ktoś tu jest z warszawskiego...? bo myślałam, że może mi powiedzą kiedy mam sie na jakas wystawe wkręcic pomoc organizować albo działać w terierach....a tu nic. :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grrrond']słuchajcie mam pytanie. poszłam się zapisać do związku cała szczęśliwa (oddzial warszawski) i wpłaciłam kase wszystko w porządku i tak czekam, że może mi jakos powiedzą jak mam się wkrecic w czynne działanie a tam cisza... to się speszyłam i postanowilam ze Was spytam... moze ktoś tu jest z warszawskiego...? bo myślałam, że może mi powiedzą kiedy mam sie na jakas wystawe wkręcic pomoc organizować albo działać w terierach....a tu nic. :([/quote]

moze zaczniesz chodzic na sekcje swojej rasy ? tak chyba najlatwiej sie zalapac :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A ja jeszcze dodam, że tak naprawdę można być członkiem ZK nie mając żadnego psa, albo mając sobie kundelka.

Oczywiście nie on, nigdy nie będzie zarejestrowany ;)

Każdy kto jest zaintersowany psami, może się do związku po porstu zapisać. Nie musi być od razu hodowcą. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grrrond']słuchajcie mam pytanie. poszłam się zapisać do związku cała szczęśliwa (oddzial warszawski) i wpłaciłam kase wszystko w porządku i tak czekam, że może mi jakos powiedzą jak mam się wkrecic w czynne działanie a tam cisza... to się speszyłam i postanowilam ze Was spytam... moze ktoś tu jest z warszawskiego...? bo myślałam, że może mi powiedzą kiedy mam sie na jakas wystawe wkręcic pomoc organizować albo działać w terierach....a tu nic. :([/quote]
Nikt Ci zaproszenia nie wyśle ani nie będzie prosił o pomoc :lol: .
Zacznij chodzić na sekcję (teriery są chyba w środy, o ile pamietam), zadeklaruj chęć pomocy w jej pracach, wykaż życzliwe zainteresowanie :evil_lol: , pokaż, że chcesz coś robić. Najbliższa wystawa za miesiąc, ochotnicy do pomocy będą wtedy mile widziani, a jeśli będziesz już osobą "wkręconą" ;) , może dostaniesz jakieś bardziej odpowiedzialne zadanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

żeby nie zakładać nowego tematu postanowiłam napisać tu.

jako że w ZKwP można zarejestrować tylko psy rasowe a ja jestem dumną właścicielką kundelka :razz: nie dostąpiłam zaszytu :evil_lol: posiadania legitymacji.

od niedawna zaczęłam trenować agility i słyszałam że na zawodach otwartych jest sprawdzana legitymacja członkowska i składka. czy to prawda? na jakiej podstwaie się tak dzieje?

dla mnie to bezsens bo przecież to psie zawody a mój wstrętny kundel nie może być zarejestrowany w zwiąku....

proszę, napiszcie jak to jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewaka']A ja jeszcze dodam, że tak naprawdę można być członkiem ZK nie mając żadnego psa, albo mając sobie kundelka.

Oczywiście nie on, nigdy nie będzie zarejestrowany ;)

Każdy kto jest zaintersowany psami, może się do związku po porstu zapisać. Nie musi być od razu hodowcą. ;)[/quote]


Inni napisali.Wystarczy przeczytać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga.aksa']przeczytałam cały temat :p

zapytałam o inną rzeczy. mianowicie czy do startu w zawodach agility jest potrzebna rejestracja przewodnika kundelka i jeśli tak to dleczego.[/quote]

Tak, dlatego, że są to zawody organizowane albo współorganizowane przez ZKwP (mówimy oczywiście o zawodach oficjalnych). We wszelkich imprezach organizowanych przez ZKwP czynny udział (jako wystawcy, zawodnicy) mogą brać tylko jego członkowie. W niektórych imprezach biorą udział tylko psy rasowe (wystawy, Mistrzostwa Polski PT i IPO), w niektórych również mixy (wszelkie zawody agility z Mistrzostwami Polski włącznie). Żeby biegać w oficjalnych zawodach agility musisz być członkiem ZKwP, ale nie musisz mieć psa (możesz biegać z cudzym).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga.aksa']żeby nie zakładać nowego tematu postanowiłam napisać tu.

jako że w ZKwP można zarejestrować tylko psy rasowe a ja jestem dumną właścicielką kundelka :razz: nie dostąpiłam zaszytu :evil_lol: posiadania legitymacji.
[/quote]
A czy w ogóle wystąpiłaś o ten zaszczyt? Odnoszę wrażenie, że chyba nie, bo gdybyś spróbowała, problem sam by się rozwiązał. :lol:
Członkiem związku jest człowiek, a nie pies. Ja nigdy w życiu nie zhańbiłam się posiadaniem psa rasowego ;) , a (pardon) członkiem jestem od ładnych paru lat. Nie trzeba mieć psa rasowego, aby do ZK wstąpić, nie trzeba mieć nawet żadnego psa.
Jeśli chodzi Ci tylko o agility, to ja w Twojej sytuacji wstrzymałabym się z członkostwem do przyszłego roku. Agility dopiero zaczynacie i jest mało prawdopodobne, abyś w tym roku wystartowała w kategorii open (choć oczywiście nie jest to niemożliwe :lol: ), więc zapisanie się teraz nałożyłoby na Ciebie obowiązek zapłacenia składki, bez żadnych wymiernych korzyści. Ale jeśli dojdziesz do wniosku, że chcesz wystartować w zawodach oficjalnych jeszcze przed końcem tego roku, zapisać się do ZK możesz w każdej chwili, od ręki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']A czy w ogóle wystąpiłaś o ten zaszczyt?[/QUOTE]

masz rację, nie próbowałam wyrobić legitymacji ponieważ nie miałam dotychczas takiej potrzeby.

dzięki wielkie za informacje, już jestem doedukowana :lol:

udam się do Naszego Szanownego Zwiazku zapewne z przypływem wolnej gotówki (a o taką zazwyczaj trudno :evil_lol: )

głask dla Moni i jeszcze niepoznanego Leona ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...