Jump to content
Dogomania

Husky i jazda na rowerze..


asiejka

Recommended Posts

Hej,
mam 8-miesiecznego Husky'ego, ktorego rozpiera energia i jest troche nieposluszny. Same spacery duzo nie daja dlatego myslalam o zakupie specjalnej smyczy przyczepianej do roweru. Znalazlam taka... niby wydaje sie to bezpieczne (jest taki sztywny drazek zapobiegajacy podbiegnieciu psa blisko kol) ale i tak boje sie ze jak cos rozproszy jego uwage to pociagnie i spadne z roweru... Niby w opisie przedmiotu jest napisane, ze jest to bezpieczne itp ale nadal mam obawy :-(
Czy moglby ktos napisac swoje wlasne doswiadczenia? I w jakim wieku psiak byl?

Ponizej link mojego planowanego zakupu :p
[url=http://cgi.ebay.co.uk/Walky-Dog-Bike-Attachment-to-walk-your-dog-WalkyDog_W0QQitemZ200374341611QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Dogs?hash=item2ea73dcfeb&_trksid=p3286.c0.m14]Walky Dog Bike Attachment to walk your dog WalkyDog on eBay (end time 27-Aug-09 09:51:04 BST)[/url]


Aska

Link to comment
Share on other sites

asiejka więcej na ten temat znajdziesz na dogomanii, np. pod tym linkiem

[url=http://www.dogomania.pl/forum/f926/]_Bikejoring - Dogomania Forum[/url]


Oczywiście to co znalazłaś może być dobre i bezpieczne. Sama osobiście też się zastanawiałam nad kupnem czegoś takiego, ale moje psy biegają w szelkach, na smyczach z amortyzatorem i są przywiązane do kierownicy :evil_lol:

Parę upadków zaliczyłam ale tego można uniknąć tylko wtedy gdy się na rowerze nie jeździ ;) Psiaki tak ciągną, że ja się bardziej obawiałam, że całe to cudowne urządzonko psy po prostu wyrwą ;)

[IMG]http://images39.fotosik.pl/128/afa0bba1fb5ab5bfmed.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Sam mam w tym wieku suczke i też ją energia rozwala ale pierwsze treningi bedzie miala dopiero w polowie września to że ma duzo energi nie znaczy że może już biec ważne jest jego serducho i przygotowanie do treningu takiego dzieciaka szybko można zajechać i obrzydzić mu bieganie a przecież dla niego ma to być najlepsze co robi:)proponuję Ci jeszcze dać czas a co do podpinania jednak bardziej bym poleacł pałąk przy kierownicy i linke a nie takie jak na twoim linku....A wracając do zdj które wysłała koleżnka to możesz sie pochwalić kto tak mądry daje szczeniaka do roweru i w dodatku na obroży masakra..Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

ten post napisałam nie mając o niczym pojęcia :roll: trochę poczytałam i wiem że pies musi mieć skończony rok. poza tym zdecydowałam się żeby jednak ciągnął rower a nie biegł obok.. w końcu to husky :evil_lol: kupiłam już linkę z amortyzatorami do roweru. chciałam spróbować niedługo na krótkim dystansie jak by nam szło ale niestety pogoda nie dopisuje i pewnie nie dopisze już w lato więc chyba zostawię to na przyszły rok. spróbujemy czegoś innego zimą... skijoring może :evil_lol:

a co do zdjęcia... to maluch rzeczywiście ma temperament hehe :diabloti:

pozdrawiam

Aśka

Link to comment
Share on other sites

asiejka latem to raczej z psiakami się nie jeździ; lato to czas od(s)poczynku dla psów i zebrania sił przed nowym sezonem ;)
Poza tym temparatury powyżej 15 stopni i trening :roll:

Im chłodniej tym lepiej a deszcz i plucha psom na pewno w niczym nie przeszkadza ;) w ręcz przeciwnie :evil_lol:

PS.
Maluszek ze zdjęcia skończył wczoraj 6 miesięcy ale temperamencik nic się nie zmienił :evil_lol: Jak widzi rower to jest pierwsza, żeby ją podpinać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak napisała EFRA psy latem mają święty anielski spokój od treningów a tym bardziej takie dzieciaki 8 miesięczne i to jest piękne w tym sporcie że psom błoto woda śnieg mróz nie przeszkadza one to lubią najbardziej a człowiekowi tak hehe:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pewnie czym brudniejszy pies i czym więcej kałuż i błota tym lepiej...oto mój żywy dowód na to :D

[IMG]http://images46.fotosik.pl/154/d3aaa079ce53fdb5med.jpg[/IMG]

Tak jak poprzednicy napisali, letni czas to czas odpoczynku. Temperatury są za wysokie, ale pomału zbliża się czas nowego sezonu :D
Pogoda pomału się ochładza i za niedługo będą odpowiednie warunki ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...