Jump to content
Dogomania

Claudio de Giuliani (Włochy)


Ina&Fun

Recommended Posts

[IMG]http://www.eurodogshows.com/judges/judgesinfos/de-giuliani-claudio.jpg[/IMG]

Bardzo sympatyczny sedzia ale mowie to jako fotograf ,nie jako handler...jezeli chodzi o setery to roznie z nim bywa :eviltong: a wlasciwie zalezy kto czego chcialby sie spodziewac hihi...

Link to comment
Share on other sites

Będzie moją collaczkę oceniał na międzynarodowej we Wrocławiu to też mnie interesuje kto to zacz ;)
Dowiedziałam się że bardzo wysokiej kultury, miły pan. Zwraca szczególną uwagę na ruch i budowę, nie przepada za psami typu "show" podobno, "za" dużymi, "za" mocnymi itp.
Ja osobiście widziałam jak sędziował charty kiedyś i faktycznie rewelacja była (ja sobie też cenię piękny ruch i budowę u psa, zwłaszcza w mojej rasie, gdzie zdecydowanie za mała ilość sędziów zwraca na to należytą uwagę :p )
Niestety jeśli chodzi o grupę I to jak dotąd jedyny Włoch (Katowice) o którego sędziowaniu opowiadali mi znajomi zrobił bardzo niedobre wrażenie.
Ale jestem dobrej myśli generalnie, byle sympatyczny i kulturalny był a wygra kto am wygrać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ankacyganka']Kulturalny sedzia, dosc dobrze zorganizowany na ringu. Czasem mierzy psy miarka. Wydaje mi sie, ze woli mniejsze, o delikatniejszej budowie.[/quote]


Ostatnio spotkałam tego Pana po drugiej stronie stolika:) wystawiał jamniki:) troszkę to odległe od swetrów ale cóż.
Nas sędziował raz i przyznam że trudno było wyczuć co mu się podoba.
Rase wygrała fajna suka ale u psów cóż można by polemizować.
Już niedługo przekonamy się na światówce co ten Pan preferuje wśród rudych.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

W collie (także w borderach myślę) to zwykle psy z tych efektowniejszych, większe, bardziej puchate, mocniejsze, no takie "wyglądające"...
No zobaczymy co to będzie, bo moja suka w collakach jest raczej "pomiędzy" i bardziej w typie sportowym. No, zobaczymy, ciekawa jestem bo u Włocha jeszcze nigdy żadnego nie byłam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delay']Dowiedziałam się że bardzo wysokiej kultury, miły pan. Zwraca szczególną uwagę na ruch i budowę, nie przepada za psami typu "show" podobno, "za" dużymi, "za" mocnymi itp.[/quote]


Ja bym powiedziala,ze o budowie to tak umiarkowanie ma pojecie,o ruchu zreszta tez.I uwazam,ze zdecydowanie lubi psy "show" - efektowne,dobrze sie pokazujace z duza iloscia wlosa.
Opis mam od niego nijaki,zero konkretow,ale byl bardzo mily i kulturalny.Jednak radze do niego pojechac z nastawieniem,ze nie jest to "specjalista" ;-) Zeby nie bylo,ze marudze mamy od tego pana CACIB i BOB z Wroclawia ;-)

Link to comment
Share on other sites

My juz też po sędziowaniu przez tego pana...sympatyczny to prawda, na ruch moze i patrzył, ale to tez nie zawsze, na mojej rasie sie nie znał i ciężko powiedziec jaki typ konkretnie preferował, raz wybierał mniejsze, raz większe psy, patrzył też na linie i kątowanie, uszy itp, zdarzały się trafne wybory ale nie zawsze, tyle odnośnie oceny belgów :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Darvin']moim zdaniem sędzia dokładny, jeśli chodzi o wybory wśród wyżłów zgadzałem się z nimi w 100 procentach, rzeczywiście widać u niego że lubi mniejsze psy co jest rzadkością[/quote]

No to my juz po ocenie przez tego Pana i niestety obawialismy sie patriotyzmu i w tym elemencie p. Giuliani nas nie zawiodl, co do preferowanego typu to naprawde trudno powiedziec co ten Pan preferuje, na lokatach znalazly sie tak rozne w typach psy ze ciezko doszukac sie jakiejkolwiek konsekwencji w sedziowaniu. No i w kazdej klasie musial na lokacie miec pas wloskiego, choc jak dla mnie odbiegaly one znacznie od pozostalych psow i to in minus:(
No coz chyba Wlosi jednak wiedzieli po co do niego jada, dzien wczesniej na klubowce nie bylo ani jednego wloskiego psa a sedziowal hodowca z wysp, dodam hodowca z jednej z najlepszych hodowli z ponad 30 letnim doswiadczeniem. Osobiscie do tego Pana juz raczej nie pojade.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...