Jump to content
Dogomania

Szukam kolorowego CTR-a


ivkaol

Recommended Posts

[quote name='ivkaol']Jesli ktos wie o szczeniaczku CTR-a [b]o kolorze innym niz [/b][b]czarny[/b] - prosze o kontakt na priva. Jestem zainteresowana kupnem.[/quote]
:o a jaki inny kolor może miec [b]Czarny[/b] Terier Rosyjski?? :o

chyba, ze szukasz tzw peta :niewiem:
Cytat z wzorca rasy
[quote]MAŚĆ: - Jednolicie czarna lub czarna przesiana pojedynczymi siwymi włosami.
[b]Braki[/b] - brunatny lub szary odcień umaszczenia.
[b]Wady [/b]- brunatne, szare lub łaciate umaszczenie, biała łata na podbródku, głowie, szyi, nogach, a także ślady podpalania.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"PIKA']

:o a jaki inny kolor może miec [b]Czarny[/b] Terier Rosyjski?? :o

chyba, ze szukasz tzw peta :niewiem:
Cytat z wzorca rasy
[quote]MAŚĆ: - Jednolicie czarna lub czarna przesiana pojedynczymi siwymi włosami.
[b]Braki[/b] - brunatny lub szary odcień umaszczenia.
[b]Wady [/b]- brunatne, szare lub łaciate umaszczenie, biała łata na podbródku, głowie, szyi, nogach, a także ślady podpalania.[/quote][/quote]

Owszem - szukam peta po rodowodowych CTR-ach.

Link to comment
Share on other sites

hmm, może ja coś źle myślę, ale skoro pies ma być po rodowodowych rodzicach, to ci rodzice będą czarni... idąc tym tokiem szczeniak MUSI być czarny, bo inny urodzić się po prostu nie może... Chyba, że będzie po rodowodowym ctrze i np. kaukazie, czyli misz masz :lol:

Link to comment
Share on other sites

hmm, jeśli od x pokoleń psy posiadają geny odpowiedzialne za czarny kolor, to wg równania genetycznego prawdopodobieństwo jest bliskie zeru 8) to tak, jak z dwóch murzynów miałby wyjść chińćzyk :lol: (chociaż może genetyka psów jest bardziej skomplikowana 8) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga']Ja tam rozumiem Ivkaol, bo ja bym np. straaaasznie chciala olbrzyma czarno-srebrnego, piekne sa, a jest to rowniez kolor "wadliwy", czyli nie uznawany przez FCI :wink: .[/quote]


Ka-vanga nie ma problemu moge Ci pomoc wlasnie jestem po remoncie troche farby zostalo , zawsze mozemy zmajstrowac z Twojej pociechy pieprzaka:)
ja sewgo czasu chcialam strasznie dalmatynczyka, to powycinalam baksa w kolka(byl ciemny a pod spodem jasna siersc), dalmatynczyk wyszedl piersza klasa, tylko ojciec myslalam ze mnie udusi:)

Link to comment
Share on other sites

Linki do CTR o innym umaszczeniu niż czarne( długo się otwierają)->
[url]http://kssrosto1.narod.ru/ch.html[/url]
i tu-> [url]http://www.tchiorny.net/viewtopic.php?t=93&start=15[/url]
i tu -> [url]http://www.tchiorny.net/viewtopic.php?t=106&sid=4672198db690ac58f453a2e1e96a4eca[/url]
pozdr Robert

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olcia'] ja sewgo czasu chcialam strasznie dalmatynczyka, to powycinalam baksa w kolka(byl ciemny a pod spodem jasna siersc), dalmatynczyk wyszedl piersza klasa, tylko ojciec myslalam ze mnie udusi:)[/quote]
:o :o :roflt: :roflt: :roflt:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olcia']Ka-vanga nie ma problemu moge Ci pomoc wlasnie jestem po remoncie troche farby zostalo , zawsze mozemy zmajstrowac z Twojej pociechy pieprzaka:)[/quote]
Olcia, ja chce [b]czarno-srebrnego[/b] olbrzyma, nie pieprzaka, pieprzaki sa uznawane przez FCI, a cz-s nie :roll: .
[quote]ja sewgo czasu chcialam strasznie dalmatynczyka, to powycinalam baksa w kolka(byl ciemny a pod spodem jasna siersc), dalmatynczyk wyszedl piersza klasa, tylko ojciec myslalam ze mnie udusi:)[/quote]
Buahahahaha, nie wiedzialam, ze masz takie swietne pomysly :lol: :lol: :lol: :lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='florance']hmm, jeśli od x pokoleń psy posiadają geny odpowiedzialne za czarny kolor, to wg równania genetycznego prawdopodobieństwo jest bliskie zeru 8) to tak, jak z dwóch murzynów miałby wyjść chińćzyk :lol: (chociaż może genetyka psów jest bardziej skomplikowana 8) )[/quote]
Florance jest cos takiego jak geny recesywne. W olbrzymach rodza sie od lat cz-s, jest to rzadkie ale sie rodza, niestety u nas najczesciej sie je usypia, bo po prostu ludzie nie chca, zeby ich "wspaniale" hodowle splamily sie takim "czyms".
Ctr-y sa mloda rasa, zostaly stworzone z roznych ras, spokojnie moze sie tu urodzic inny kolor.
Zobacz sobie np na dobki, skad nagle u nich albinos, sobolowy, czy niebieski, rowniez nie dozwolone kolory przez FCI. Natomiast sa ich zwolnennicy.
Genetyka jest niesamowicie skomplikowana i niestety nie znamy jej ogromnych mozliwosci, bo gdybysmy znali, to ..... :evilbat: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga'][quote name='Olcia']Ka-vanga nie ma problemu moge Ci pomoc wlasnie jestem po remoncie troche farby zostalo , zawsze mozemy zmajstrowac z Twojej pociechy pieprzaka:)[/quote]
Olcia, ja chce [b]czarno-srebrnego[/b] olbrzyma, nie pieprzaka, pieprzaki sa uznawane przez FCI, a cz-s nie :roll: .
[quote]ja sewgo czasu chcialam strasznie dalmatynczyka, to powycinalam baksa w kolka(byl ciemny a pod spodem jasna siersc), dalmatynczyk wyszedl piersza klasa, tylko ojciec myslalam ze mnie udusi:)[/quote]
Buahahahaha, nie wiedzialam, ze masz takie swietne pomysly :lol: :lol: :lol: :lol: .[/quote]


pozno juz bylo wybacz:), zrobimy na srebro nie ma problemu to kiedy przyjezdzasz na lekcje malowania??:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga']Haha, Ola spoko, przyjezdzam zaraz, przy okazji moze Grete, albo Nadira umalujemy na dalmatiany :wink: :lol: :D .[/quote]

maly probelm bo gady siedza juz na wakacjach na dzialce i zamienily sie z terierow w koparki:)

czyli rozumiem ze mam szykowac pedzle ??
a moj gust troche od tamtego momentu sie zmienil ale zawsze mozemy przerobic ktoregos na spinone:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga']Hahahaha, to zrobimy z koparek spinone :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: .[/quote]

tylko musi byc koniecznie taki wiec sie przyjzyj bo bedziesz dzielnie asystowac:)
[img]http://img243.echo.cx/img243/1168/candorestaatbig1wh.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...